Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ciężki wybór. Lepiej brać tego Cruciala ?

Trochę szkoda, taki czarny GoodRam by mi ładnie pasował do całego kompa w czarnej obudowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku, no to bierz goodrama. I tak różnice między polecanymi SSD nie są zauważalne przy normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, bardziej mi chodzi o tą awaryjność ; ) Czy to prawda z tym GoodRamem. Ale i tak nie kupię dysku tylko dlatego, że jest ładniejszy :D Po prostu chciałem sięgnąć jakiejkolwiek opinii, bo nie widzę w internetach porównania tych konkretnie dwóch modeli. No więc chyba jednak będzie MX200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już w głównym temacie polecanych dysków SSD ale zapytam może lepiej tutaj, bo widzę większy ruch. Kolega powyżej kupił tego GoodRama do którego się przymierzam, no ale jeszcze zastanawiam się nad konkurencyjnym MX200. Panowie, duża jest różnica między tymi dwoma dyskami ? Który lepiej kupić ? Polski produkt ma 5 lat gwarancji, nieco wyższe parametry zapis/odczyt z tego co widziałem, no ale znowu doszły mnie słuchy że GoodRamy często wracają na gwarancję, prawda li to ? Który z tych konkretnych dwóch będzie lepszy TYLKO pod system i ewentualnie parę programów do multimediów ?

 

Nie ma niezawodnych SSD. Każdy ssd może ci nagle umrzeć w butach od tak więc robienie backupu to powinna być norma.

 

No dobrze, bardziej mi chodzi o tą awaryjność ; ) Czy to prawda z tym GoodRamem.

Goodram goodramowi nierówny. C100 był i jest uważany za bez awaryjny. Budżetowe C40 oraz CX100 zaś już nie. Jeżeli goodram daje 5 lat gwarancji na Iridium PRO to chyba robi lepszą selekcją podzespołów niż w budżetówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niezawodnych dysków. Każdy dysk może ci nagle umrzeć w butach od tak więc robienie backupu to powinna być norma.

Fixed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial MX200 jest minimalnie wydajniejszy i na stabilniejszym kontrolerze. Zaś Goodram Iridium pro ma dłuższą gwarancję 5 lat z zapisem 600TBW.

 

Gdzie na stronie jest limit do 600 TBW?

Ja widzę tylko to

 

5 years with free e-mail support.

 

Warranty does not apply to any defects or limitation of certain functions or performance of SSD caused by loading incompatible firmware by the end user.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy model danego producenta może być całkowicie inny. Inne komórki i inny kontroler.

Nie ma co się sugerować marką kupując dysk SSD. Trzeba się sugerować testami, bebechami i gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy model danego producenta może być całkowicie inny. Inne komórki i inny kontroler.

Nie ma co się sugerować marką kupując dysk SSD. Trzeba się sugerować testami, bebechami i gwarancją.

 

Akurat Goodram ma umowę od wielu lat z Toshibą oraz Phisonem więc nie obawiałbym się machlojek ala Kingston v300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem dane techniczne / datasheet light, sam musisz sobie w to kliknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem dane techniczne / datasheet light, sam musisz sobie w to kliknąć.

 

Wiem już się połapałem że te twoje extra / nie tyczy się linka. Akurat TBW wynosi tam 1000 TB więc już sam nie wiem co to ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dla pojemności 960GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedzi :) Skoro różnica jest niewielka, to jednak wezmę tego GoodRam'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandisk SSD Plus 120GB też mają w dobrej cenie ~159 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym? Piszą ultra, jakoś mało informacji o dysku, podejrzane czy warto brać?

Byłem wczoraj w selgrosie, zwykły plus, tak jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jest ok; zawyżony odczyt jest spowodowany jakąś formą włączonego keszowania odczytu w jakimś sterowniku albo innym sofcie.

 

 

 

 

Żeby nie dublować tematów, pytań i wątpliwości wątek ten zamykam. Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości czy inne uwagi dotyczące ssd to zadawajcie je w przyklejonym wątku na górze tego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...