Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

asrock extreme 3 gen 3.

 

Tak sie zastanawiam czy moze wplywa na to rowniez ze mam hdd podlaczone pod sata 3? Czy nie powinno byc najmniejszych nieporozumien z tym zwiazanych miedzy dyskami i stwerownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa. Ale może coś nie tak z jednym z portów. HDD daj na Sata II - i tak jest dużo wolniejsze, a SSD podłącz w miejsce tego HDD.

 

Taka? link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta dokładnie klik już wcześniej patrzyłem i ma tam 2 porty SATA III Intela nie Asmedia ale na SATA II zapis lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś to o czym pisałem? Bios w płycie najnowszy?

 

Jak chodzi na sterownikach Microsoft? Ja bym też usunął z systemu te Intela najpierw, może sie jakiś śmietnik zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie. Jak wroce do domu to to zrobie.

 

Bios najnowszy.

Czyli co usunąc wszystkie programy związane z technologią pamięci Intel i zostawić tylko te co są domyślnie w windows 7?

 

Ewentualnie Samsung Magician też odinstalować?

 

EDIT:

 

Zmieniłem porty. Sata 3 tylko na ssd po tescie wartościo znowu niskie.

Zostawiłem na tych samych slotach czyli ssd na sata 3 a hdd na satta 2 wywaliłem ten sterownik intela i wyniki też słabe. Wyniki słaba tak samo jak powyzej czyli zapis duzo niższy od odczytu. Odisntalowałem takze ssd magician.

 

Jeszcze jakies pomysly?

 

lKqnCP4.png

 

 

To o czym już pisałęm wczesniej mialem ssd 830 tylko 128gb i tam wyniki byly duzo wyzsze (ta sama plyta). Tzn 2 wartosci zapsiu i odczytu byly do siebie bardzo zblizone. Po zmianie na ssd 840 pro na samym pcztaku bylo ok pozniej cos zaczęlo zwalniac a w systemie od tamtego czasu nic nie zmieniałem

 

Dla potweierdzenia post #9883 na stronie 495. Pierwszy test po instalacji dysku. Wyniki byly duzo wyzsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś rzucić okiem fachowca na moje wyniki? Dobre są czy jest coś nie tak? Dysk SSD to Plextor M5 Pro 128GB, mam na nim tylko Win 7 x64 i wiadomo programy.

 

Mobo: MSI Z87-G43

 

1xf7defga7kz.png

 

sb8yh0rds1xb.png

 

PS. czemu w crystal info mi nie pokazuje temperatury SSD? HDD normalnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobre pokaż jeszcze z AS SSD.

 

Eloszki a po wykonaniu testu całości jak odznaczysz 4k i Zugriffszeit i dasz start ponownie nie będzie wyżej ? Bo te oba testy masz ok. Powiem Ci, że mam podobnie ale spadek tylko przy zapisie 4k-64thrd. Jak powtórzę test od razu tylko tej jednej pozycji to mam lepszy wynik. Płytę mam też Asrocka ale Extreme4. Wcześniej tak nie miałem bodajże po formacie coś się porobiło ale różnicy w wydajności nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czyli co usunąc wszystkie programy związane z technologią pamięci Intel i zostawić tylko te co są domyślnie w windows 7?

 

Ewentualnie Samsung Magician też odinstalować?

 

Odinstalowałeś aplikacje ale nie usunąłeś sterowników z systemu. Robi się to w managerze urządzeń. W AS SSD ma się wyświetlać msahci a nie iaStor.

 

Magician nie zawiera żadnych sterowników i nie ma wpływu na wydajność. Odinstalowanie niczego nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysymoro jest ok możesz jeszcze spróbować jak się nudzisz zainstalować IRST może zyskasz albo stracisz parę punktów w benchmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Odinstalowałem sterwonik - dalej bylo na instor. No to wbilem sie do rejestru i pousuwalem rowniez tam. Po restarcie komp nie chcial sie w zaden sposob odpalic. No to szybciutko format c instalacja windowsa instalacja programów. Po obecnie 7h i przywroceniu mojego systemu do sprawnoscio bojowej z instalacja moich wszystkich programow musze stwierdzic ze jestem zadowolony.

 

Wyniki ponizej.

 

75OU9BG.png

 

Juz nie bede instalowal zadnych smieci intela.

 

Bardzo Wam Panowie dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Odinstalowałem sterwonik - dalej bylo na instor. No to wbilem sie do rejestru i pousuwalem rowniez tam. Po restarcie komp nie chcial sie w zaden sposob odpalic. No to szybciutko format c instalacja windowsa instalacja programów. Po obecnie 7h i przywroceniu mojego systemu do sprawnoscio bojowej z instalacja moich wszystkich programow musze stwierdzic ze jestem zadowolony.

Wystarczyło uważnie czytać moje posty i zajęłoby Ci to 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaznie przeczytalem ze menadzerze urzadzen odinstalowac wszystkie sterowniki. Tak zrobilem. Dalej bylo instor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy odinstalowywałem i zawsze wraca na te systemowe "msahci" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że dysk SSD zwolnił przy zapisie 4K do prawie 3 MB/s ? (Odczyt 430 MB/s, Zapis 100 MB/s - a było coś koło 200 MB) przy zapełnieniu na poziomie prawie 2/3.

 

Model - Plextor M5S 120 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach będę przeinstalowywał win7 na SSD. Będzie tam win7, Battlefiedy, Wiedźminy i może jeszcze z jedna gra. Partycję na HDD na której mam system chyba sformatuję i zainstaluję na nowo programy które nie wejdą na ssd.

Mam pytanie... Teraz w c/user/nazwa/local/AppData mam foldery w których są zapisane np. stany gier, konfiguracja itp. Rozumiem że katalog AppData po zainstalowaniu windowsa na ssd będzie właśnie na nowym dysku. A gdzie będą się zapisywać stany gier które pozostaną na hdd? Czy również na ssd? Czy jeśli gra będzie na hdd to tam sobie utworzy miejsce na save'y? Pytam pod kątem rezerwacji miejsca na ssd i pod kątem prawidłowej współpracy aplikacji z dysku hdd które jakieś swoje zapisy będą miały (jeśli będą) na dysku ssd. I ostatnie pytanie... A może lepiej nie robić formata starej partycji tylko usunąć sam win7? Jeśli tak to jak to zrobić najdokładniej?

W "zarządzaniu dyskami" widzę: ZASTRZEŻONE PRZEZ SYSTEM 100 MB (SYSTEM,AKTYWNA,PARTYCJA PODSTAWOWA). (C:) 292 GB NTFS (rozruch,plik stronicowania,zrzut awaryjny,partycja podstawowa). (G:) NTFS (partycja podstawowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że dysk SSD zwolnił przy zapisie 4K do prawie 3 MB/s ? (Odczyt 430 MB/s, Zapis 100 MB/s - a było coś koło 200 MB) przy zapełnieniu na poziomie prawie 2/3.

 

Model - Plextor M5S 120 GB

Nie nie jest to normalne. Nie jest to też na pewno wpływ zapełnienia (ten jest bez znaczenia). Coś nie gra w systemie, może bałagan z sterownikami itp. Poczytaj ostatnie 2-3 strony, ktoś też miał spore spowolnienie. Może rozwiązanie będzie podobne.

 

W najbliższych dniach będę przeinstalowywał win7 na SSD. Będzie tam win7, Battlefiedy, Wiedźminy i może jeszcze z jedna gra. Partycję na HDD na której mam system chyba sformatuję i zainstaluję na nowo programy które nie wejdą na ssd.

Mam pytanie... Teraz w c/user/nazwa/local/AppData mam foldery w których są zapisane np. stany gier, konfiguracja itp. Rozumiem że katalog AppData po zainstalowaniu windowsa na ssd będzie właśnie na nowym dysku. A gdzie będą się zapisywać stany gier które pozostaną na hdd? Czy również na ssd? Czy jeśli gra będzie na hdd to tam sobie utworzy miejsce na save'y? Pytam pod kątem rezerwacji miejsca na ssd i pod kątem prawidłowej współpracy aplikacji z dysku hdd które jakieś swoje zapisy będą miały (jeśli będą) na dysku ssd. I ostatnie pytanie... A może lepiej nie robić formata starej partycji tylko usunąć sam win7? Jeśli tak to jak to zrobić najdokładniej?

W "zarządzaniu dyskami" widzę: ZASTRZEŻONE PRZEZ SYSTEM 100 MB (SYSTEM,AKTYWNA,PARTYCJA PODSTAWOWA). (C:) 292 GB NTFS (rozruch,plik stronicowania,zrzut awaryjny,partycja podstawowa). (G:) NTFS (partycja podstawowa)

Miejsce instalacji gry nie ma znaczenia dla miejsca zapisu plików konfiguracyjnych i save gier. Te będą tam gdzie jest to określone w kodzie gry.

Część w AppData a część w Moje Dokumenty.

Usunięcie plików czy formatowanie partycji w zasadzie bez różnicy bo efekt ten sam. Co najwyżej po formacie znikną też pliki ukryte choć wiele ich nie ma. Tak czy siak szybki format zajmie Ci niecałą minute więc w czym problem?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce instalacji gry nie ma znaczenia dla miejsca zapisu plików konfiguracyjnych i save gier. Te będą tam gdzie jest to określone w kodzie gry.

Część w AppData a część w Moje Dokumenty.

Usunięcie plików czy formatowanie partycji w zasadzie bez różnicy bo efekt ten sam. Co najwyżej po formacie znikną też pliki ukryte choć wiele ich nie ma. Tak czy siak szybki format zajmie Ci niecałą minute więc w czym problem?..

Dzięki. Jeszcze pomyślę co zrobić. Problemu generalnie nie ma, ale na partycji na której teraz system jest też sporo programów użytkowych. Kody, aktualizacje, gigabajty danych... Robi się kolejny dzień roboty z instalowaniem. Więc powoli skłaniam sie ku usunięciu tylko plików windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dysk Plextor M5S 128 GB i chciałbym przenieść na niego system z dotychczasowego dysku HDD. Partycja systemowa ma 80 GB (wykorzystane jest około 48GB). W jaki najprostszy sposób mogę skopiować system na SSD ? Co jeszcze muszę zrobić, aby wszystko działało poprawnie ? Na jakie ustawienia zwrócić uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawia mnie kwestia samsungów 840 evo, czy wersja basic to tylko ubogi zestaw czy tez gorsze pamięci? Poza tym co z TLC? Bardzo mają wpływ na żywotność dysku? Bo poza tymi dwiema kwestiami dysk wypada bardzo korzystnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dysk Plextor M5S 128 GB i chciałbym przenieść na niego system z dotychczasowego dysku HDD. Partycja systemowa ma 80 GB (wykorzystane jest około 48GB). W jaki najprostszy sposób mogę skopiować system na SSD ? Co jeszcze muszę zrobić, aby wszystko działało poprawnie ? Na jakie ustawienia zwrócić uwagę ?

Programem Easeus todo backup free. Po sklonowaniu zweryfikuj czy masz wyłączoną defragmentacje, możesz wyłączyć indeksowanie plików, sprawdzić czy po klonowaniu allignment jest poprawny np. poprzez program AS SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawia mnie kwestia samsungów 840 evo, czy wersja basic to tylko ubogi zestaw czy tez gorsze pamięci? Poza tym co z TLC? Bardzo mają wpływ na żywotność dysku? Bo poza tymi dwiema kwestiami dysk wypada bardzo korzystnie.

Wszystkie 840ki to TLC. Basic to tylko wersja sklepowa samego dysku. Wszystko masz zawsze w opisach sklepu odnośnie tego co zawiera zestaw.

 

TLC są wystarczająco żywotne co już było powiedziane. Możesz spokojnie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news51139.html

 

"Zarówno w SSD z serii 840, jak i 840 Pro, Samsung zdecydował się użyć 21-nanometrowych kości pamięci. W tańszych nośnikach są to układy typu TLC (Triple-Level Cell), co wydawałoby się, nie wróży to dużej żywotności i niezawodności. By rozwiać wszelkie wątpliwości producent daje trzyletnią gwarancję na modele z serii 840. W nośnikach 840 Pro użyto kości MLC (Multi-Level Cell, dwa bity na komórkę), a gwarancja wydłużyła się do pięciu lat."

 

Jak czytam o evo to mam spore wątpliwości... Jak sprawa wygląda z crucialem M500? To dosyć niedrogi dysk, na marvellu i na MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...