Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slash0r

Charakterystyka zbiorowa - ale o so chozi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na zadanie napisać charakterystykę zbiorową swojej klasy jako jej członka, ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.

Wiem że, mam pisać np. "Jesteśmy czasami niegrzeczni", czyli 1 osoba liczby mnogiej. Ale co jeśli chcę opisać krótko (1-2 zdania) jakąś osobę, która powiedzmy cały czas przeszkadza na lekcji? Mam napisać "Michał ciągle przeszkadza na lekcji" czy "pewna osoba ciągle przeszkadza na lekcji". Pisać o klasie dając przykłady na konkretnych osobach? Podobno na końcu mam napisać, co myślę o klasie, to mam napisać 'no myślę, że troszkę niegrzeczni jesteśmy, ale ogólnie jest dobrze', :E a tak na serio to jak ta opinia ma wyglądać?

Z charakterystyką zwykłą sobie dobrze radze, ale zbiorowa to coś na co pierwszy raz natrafiam. Pomóżcie bo mam nauczycielkę za przeproszeniem idiotkę - o uczeniu nie ma zielonego pojęcia, a wymaga jakby była profesorem na uniwerku w oxfordzie... :exclam:

Kl. 3 gim, nie pisałem ani zbiorówki dywizjonu 303 ani kamieni na szaniec; chętnie bym to napisał byle jak, ale niestety we wszystkich liceach polski się wlicza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na zadanie napisać charakterystykę zbiorową swojej klasy jako jej członka, ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.

Wiem że, mam pisać np. "Jesteśmy czasami niegrzeczni", czyli 1 osoba liczby mnogiej. Ale co jeśli chcę opisać krótko (1-2 zdania) jakąś osobę, która powiedzmy cały czas przeszkadza na lekcji? Mam napisać "Michał ciągle przeszkadza na lekcji" czy "pewna osoba ciągle przeszkadza na lekcji". Pisać o klasie dając przykłady na konkretnych osobach? Podobno na końcu mam napisać, co myślę o klasie, to mam napisać 'no myślę, że troszkę niegrzeczni jesteśmy, ale ogólnie jest dobrze', :E a tak na serio to jak ta opinia ma wyglądać?

Z charakterystyką zwykłą sobie dobrze radze, ale zbiorowa to coś na co pierwszy raz natrafiam. Pomóżcie bo mam nauczycielkę za przeproszeniem idiotkę - o uczeniu nie ma zielonego pojęcia, a wymaga jakby była profesorem na uniwerku w oxfordzie... :exclam:

Kl. 3 gim, nie pisałem ani zbiorówki dywizjonu 303 ani kamieni na szaniec; chętnie bym to napisał byle jak, ale niestety we wszystkich liceach polski się wlicza ;/

google Ci odcieli ? :o

 

ja bym pisal pewna osoba i w taki sposob zeby nie obrazac ani nie podpasc klasie bo po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
google Ci odcieli ? :o

Na googlach mało jest, wszystko to przykłady z dywizjonu 303 i kamieni na szaniec, a tam jest pisane różnie - raz tak, a raz tak.

 

 

ja bym pisal pewna osoba i w taki sposob zeby nie obrazac ani nie podpasc klasie bo po co ?

Rzeczywiście nie wziąłem tego pod uwagę, że może kazać czytać to na lekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na guglu właśnie mało jest. Wszystko przykłady z dywizjonu 303 i kamieni na szaniec ;/

to aż dużo masz 2 charakterystyki więc jak je przeczytasz to wiesz już mniej więcej jak napisać...

 

10sek w google

To jeszcze inny rodzaj charakterystyki. Opisujemy w niej pewną zbiorowość, szukamy cech wspólnych jej członków, zastanawiamy się nad wspólnymi ideałami, dążeniami, określamy stosunki panujące w grupie. Analizujemy także zwartość, spójność jako grupy, umiejętności interpersonalne poszczególnych jej członków. Charakterystyka zbiorowa może dotyczyć np. pokolenia, grupy społecznej, klasy, obywateli danego kraju, członków partii itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...