Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lokson

Jaki klej do plastiku ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ułamał mi sie słuchawki , i nie wiem jakim klejem to skleić ;/ wiem że kropelka i superglue tego nie ogarną :( potrzebuję czegoś mocniejszego ale elastycznego. Co proponujecie ????

 

W tym miejscu

peb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seba12a

kropelka ja je...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ułamał mi sie słuchawki , i nie wiem jakim klejem to skleić ;/ wiem że kropelka i superglue tego nie ogarną :( potrzebuję czegoś mocniejszego ale elastycznego. Co proponujecie ????

 

W tym miejscu

peb.jpg

mało to klejów jest kastoramie :hmm: tam Ci powiedzą, spróbuj kleju do plastikowych modeli, a najlepiej to superglue i taśma ta srebrna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ułamało się w miejscy gdzie są największe naprężenia , więc kropelka na 100 % tego nie chwyci... moze poxipol ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ułamało się w miejscy gdzie są największe naprężenia , więc kropelka na 100 % tego nie chwyci... moze poxipol ??

Jak będziesz kupował Poxipol... to wybierz wersję bezbarwną (czerwono-żółte opakowanie). Inna opcja to np. Distal, ale "on" po wyschnięciu jest kremowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o to, że powierzchnia jest zbyt mała aby kropelka wytrzymała.. i skończy się znów tym samym.

 

1. Możesz spróbować skleić to kropelką i dodatkowo wzmocnić elastyczną taśma chociażby izolacyjną. Właśnie tak poradziłem sobie z moimi słuchawkami. Niestety radość potrwała kilka dni :D ale taśma trzymała.

 

2. Może to trochę głupi pomysł i trudny to perfekcyjnego wykonania.. ale mój ojciec kiedyś podgrzewał plastik nad palnikiem np. kuchenka gazowa, a kiedy był lekko stopiony łączył ze sobą dwa elementy.. i tak się trzymało nawet nieźle. Tylko, że to nie wyglądało za ładnie no i ryzyko pogorszenia sprawy :D

 

3. Najbardziej oryginalna rada - kup nowe słuchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kropelka sklei, sklei żadna siła nie rozklei. Ja bym to skleił zwykłym klejem i wzmocnił mocną taśmą klejącą, bezbarwną. Ale estetycznie będzie nieładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tez skleil zwykla kropelka i dodatkowo, po jednej albo dwoch stronach, dokleil jakies dwa paski czarnego plastiku, zeby konstrukcje wzmocnic. Powinno sie trzymac. Tasmy klejace odpadaja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj to do "spawania plastików". Zrobią Ci tak, że będzie jak nówka.

 

Żaden klej nie utrzyma tego na dłużej, bo miejsce faktycznie narażone jest na duże naprężenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj to do "spawania plastików". Zrobią Ci tak, że będzie jak nówka.

 

Żaden klej nie utrzyma tego na dłużej, bo miejsce faktycznie narażone jest na duże naprężenia.

Obstawiam, że gdyby autor miał w domu klej poliuretanowy to by utrzymało. Niestety estetycznie się tego nie da zrobić, chyba, że spiłowałby trochę plastiku, podkleił i jakoś obrobił wykończeniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Jaki klej i jakiej firmy polecacie do klejenia tworzyw sztucznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nowe słuchawki albo klej (kropelka, jeden kij)i taśmą elastyczną dookoła obwiń. Na jakiś czas wystarczy, ale jak ktoś wspomniał - złamanie jest w takim miejscu ze sklejenie nie da rady.

ja przerabiałem to z dwoma lub trzema słuchawkami. Najskuteczniejsze było sklejenie + owinięcie taśmą (tylko nie w samym miejscu złamania a na większej powierzchni)

 

 

@up

zależy jakie tworzywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki klej cyjanoaktywny( nie mylić z cyjanoakrylowym jak kropelka i inne shity). Nie pamiętam nazwy tego kleju, kupiłem go kiedyś w sklepie modelarskim. Jest na tyle mocny że przy sklejaniu słabszych tworzyw po prostu je "pali". :D

Edit: ja mam lepszy pomysł jak to naprawić: :D

Nałóż koszulkę termokurczliwą, poten sklej i na konieć podgrzej tą koszulke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega słuchawki skleił jakimś klejem modelarskim i trzyma bdb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Jaki klej i jakiej firmy polecacie do klejenia tworzyw sztucznych?

 

Do klejenia plastiku używałem kleju firmy Loctite. Polecam! Możesz o nim poczytać przykładowo tutaj www.kleje-loctite.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem podejrzewać, że użytkownik od 7 kwietnia tego roku zdążyłby zjeść te słuchawki, więc dalsze rady w tym temacie są chyba bezsensowne :E Ale z drugiej strony może komuś przyda się rada odnośnie klejów. Ze swojej strony dodam, że najlepsza jest po prostu kropelka lub cyjanopan. Jeśli połączenie musi być mocne a nie estetyczne, potem można wszystko "owinąć" odrobiną poxipolu lub poxiliny. Jak to nie wytrzyma to raczej nie ma szans na odtworzenie sztywnej całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...