Skocz do zawartości
djvirus

Kompresja dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie.

 

Kompresja pozwala zaoszczędzić miejsce na dysku. A ma jakieś negatywne działanie?

 

Jakie partycje należy kompresować?

Systemowe?

Z plikami typu avi mp3 itp?

A może partycje z programami i grami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kompresuje wszystkie partycje. Żadnego spadku wydajności to nie powoduje, żadnych innych problemów też nie, a można zaoszczedzic sporo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTFSowa kompresja jest przydatna tylko na partycjach systemowych i tych z programami. Na tych z muzyką i filmami nie dość że nie daje żadnych korzyści, to jeszcze zwalnia zapis na dysk i niepotrzebnie zwiększa obciążenie procesora. Kompresja ta też przyczynia się do koszmarnego pofragmentowania dysku przy większych plikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NTFSowa kompresja jest przydatna tylko na partycjach systemowych i tych z programami. Na tych z muzyką i filmami nie dość że nie daje żadnych korzyści, to jeszcze zwalnia zapis na dysk i niepotrzebnie zwiększa obciążenie procesora. Kompresja ta tez przyczynia się do koszmarnego pofragmentowania dysku przy większych plikach.

Jakos nie zuwazyłem żadnego z wymienionych przez Ciebie problemów. Te objawy, to raczej tylko teoria, w praktyce się tego w ogóle nie odczuwa. No chyba, że ktoś ma komputer z przed 15 lat, to może jakąś róznicę by zauważył, ale na dzisiejszych, nawet nie najlepszych komputerach różnicy żadnej nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie żadna teoria, tylko praktyka, sam używam tej kompresji na partycji systemowej, programowej i przy niektórych grach (kompresja katalogów). Nagraj sobie duży plik do katalogu zwykłego a potem skompresowanego, i porównaj prędkość kopiowania do tego pierwszego i do tego drugiego (trzeba kopiować z drugiego dysku), a potem włącz analizę jakimś defragmenterem. Po prostu sieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy na właściwościach pliku, katalogu albo całego dysku, potem zaawansowane i odznaczyć "kompresuj zawartość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za dużą podpowiedź. Chciałem troche miejsca na dysku odzyskać i włączyłem tą kompresję i nie wiedziałem ze sie pojawią te strzałki. Dzięki twojemu komentarzowi udało mi się ich pozbyć. Ale mam do ciebie jeszcze jedno pytanie. Jak dodaję nowy folder to on z automatu jest skompresowany i muszę wejść w jego właściwości i odznaczyć tą kompresję. Czy można zrobić tak zebym nie musiał tego za każdym razem jak dodam nowy folder albo plik odznaczać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że folder w którym chcesz utworzyć ten katalog również jest skompresowany. Jeśli jest to katalog główny partycji, oznacza to że masz włączoną kompresję całej partycji. Aby to wyłączyć kliknij właściwości partycji, w zakładce Ogólne powinieneś mieć zaznaczoną opcję "Kompresuj ten dysk aby..." - odznacz ją. Potem po kliknięciu OK albo Zastosuj będziesz miał opcję do zastosowania tego do wszystkich plików i podfolderów - jeśli się na to zgodzisz, to system przeleci przez wszystkie pliki i katalogi i je rozpakuje. Jeśli dasz "Zastosuj zmiany tylko do dysku" to już utworzone katalogi będą spakowane jeśli takie są, ale nowo tworzone nie będą już miały atrybutu skompresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...