Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PolCia22

Win Xp nie dziala mi glos w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ; ) mam taki problem, po zainstalowaniu nowego Win Xp nie dziala mi glos w laptopie ;/ nawet kiedy podlaczam dodatkowe glosniki to takze nie dziala, np. kiedy odtwarzam jakas muzyke w Winampie lub w Windows Media Player to wyskakuje mi komunikat ze jest jakis problem z urzadzeniem dzwiekowym. Podobno sa mi potrzebne jakies sterowniki, instalowalam jakies ale i tak nie dziala widocznie nie takie byly mi potrzebne.. Co mam zrobic? Bardzo prosze o pomoc ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to sie az tak nie znam, SP czyli chodzi o uaktualnienia dla systemow Xp? Akurat ten laptop nie ma podlaczenia do internetu i sam nie moze sie z aktualizowac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model laptopa - poszukaj na obudowie/nalepkach...

 

Wersja SP - PPM na Mój Komputer > Właściwości > Ogólne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pobieralnia.pl/plik-379-realtek-ac97-drivers.html

wgraj to i powinno byc ok-to sterownik do wszystkich kart muzycznych zintegrowanych na płytach

A jesli chcesz sprawdzic jaki sterownik to zobacz też

START/ PR.PRZY.MYSZY na Mój Komputer/wlasciwosci/Sprzet/Menadzer Urzadzen/i zobacz czy w liscie nie masz żółtego wykrzyknika przy Kontrolery Dzwiek Video, Gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model - ACTINA niejaka ale nadal nei wiem o co kaman z tym SP

 

 

Nie ma zadnego wykrzyknika, sprawdzilam...

 

A kiedy wchodze w Panel sterowania -> Dzwiek, mowa i urzadzenia -> Dzwiek u urzadzenia audio -> to w głosnosci wyswietla mi sie "Brak urzadzen audio". Dlaczego?

 

i jeszcze pisze w komunikacie " Bład WAV. Karta dzwiekowa moze byc zajeta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec co do tego SP to jest napisane tak : Dodatek Service Pack 3

 

teraz jak podac Ci info z tej zakladki? nie wiem jak mam Ci wkleić te dane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podawać więcej informacji aby uzyskać pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi tylko jak mam Ci to przekazac tak jak ty mi te gotowe linki podales bo pracuje na dwoch komputerach i jest mi troche ciezko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób "Print Screen" tych zakładek(z Mój komputer i CPU-Z) i zapisz > wrzuć na fotosik czy wrzuta > wstaw link w poście(KLIK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło tak: ( inaczej nie umiem Ci tego przekazac )

---------------------------------------------------------

Motherboard:

 

Manufacturer: OEM | 1.0

Model: 244CI0

Chipset: VIA | P4N266/KN266 (VT8372) | Rev.: 00

Southbridge: VIA | VT8235

--------------------------------------------------------

BIOS:

 

Brand: American Megatrends Inc.

Version: Version 07.00T

Date: 04/02/01

--------------------------------------------------------

Graphic Interface:

 

Version: APG version 2.0

Transfer Rate: 4x | Max. Supported: 4x

Side Band: not supported

 

 

ZA POZNO JUZ NAPISALAM ; ) MAM NADZIEJE ZE SIE POLAPIESZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co kazal zainstalowac mi marlau to zainstalowalam i w tym programie jest tak jakby proba glosu to normalnie dziala, czyli wydaje mi sie ze karta dzwiekowa nie powinna byc jakos zepsuta ale nadal kiedy chce odtworzyc muzyke to pokazuje mi taki komunikat ( to akurat z Windows Media Player) " Program Windows Media Player nie moze odtworzyc pliku, poniewaz wystapil problem z urzadzeniem dzwiekowym. Urzadzenie dzwiekowe moze nie byc zainstalowane na komputerze, moze byc uzywane przez inny program lub moze nie dzialac prawodlowo". Nawet kiedy w jakiejs grze probuje wlaczyc dzwiek to nie moge bo wyglada na to ze ta gra wgl nie widzi takiego urzadzenia ktore mogłoby odtworzyc te dzwieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK - sterownik karty dźwiękowej oznaczony jest "Audio"

 

Pozostałe sterowniki masz zainstalowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u7iuhoui.bmp

 

takie cos mi sie wyswietla w panelu sterowania w glosniku systemowym, nie wiem czy dobrze zrobilam...

 

mam zainstalowane tylko taki program Realtek i cos tam dalej, nic wiecej i teraz co co od Cb mam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek jest strasznie mały... Sterownik się zainstalował ale dźwięku nie ma? Może wyciszone w ustawieniach masz(na pasku obok zegara)?

 

Sprawdź czy Winamp/WMP odtwarza dźwięk - jeżeli TAK a nadal nic nie słychać na głośnikach to podłącz słuchawki i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy właczam ten program od Cb to wyskakuje mi takie powiadomienie: " Query support call failure" ale kiedy klikam ok to normalnie sie wlacza tyle ze nie che mi nic odtwarzac...

 

nie mam wyciszone bo juz na poczatku wszystko wzielam na maxa...

 

tyle, kiedy probuje cos odtworzyc WMP lub w czymkolwiek to wyskakuje mi takie cos " Program Windows Media Player nie moze odtworzyc pliku, poniewaz wystapil problem z urzadzeniem dzwiekowym. Urzadzenie dzwiekowe moze nie byc zainstalowane na komputerze, moze byc uzywane przez inny program lub moze nie dzialac prawodlowo" lub cos podobnego, a gdy wchodze w panel sterowania i w te ustawienia dzwiekowe to wgl nie moge nic zrobic bo jest napisane ze "Brak urzadzen audio" i nawet nie moge nic tak zmienic bo wszystko jest tak jakos wygaszone czy cos, nie moge na nic kliknac.

 

a jeszcze kiedy tez wchodze w panel sterowania i w dzwieki, tam sa takie przykladowe dzwieki systemu, to mozna je odtworzyc tyle ze mi akurat nie che sie odtworzyc bo wyskakuje mi ze mam BLAd WAV i ze urzadzenie moze byc zajete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz znaki zapytania w Menedżerze urządzeń? Sterownik się zainstalował(ten z linku)?

 

Zobacz:

LINK1

LINK2

 

Sprawdź tak jak tam opisano i napisz czy coś pomogło+jakie masz ustawienia.

 

EDIT Niestety ale "Głośnik systemowy" to nie to... Chodzi o "Kontrolery dźwięku, wideo..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sterownik sie zainstalowal, a znaki zapytania mam tylko przy " inne urzadzenia" i "kontroler sieci" nigdzie wiecej. A jesli chodzi o te cale kontrolery audio, itd. to wszedzie jest napisane ze " To urzadzenie dziala poprawnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tam bylo napisane, sprawdzilam wszystko, ale wydaje sie ze wszystko jest ok i nadal nei wiem dlaczego ja nic nie moze odtworzyc ;/ rozumiem gdyby wszystko sie normalnie wlaczalo tyle ze po prostu ni ebylo by slychac, ale tu chodzi o to ze kazdy program nie chce tego nawet odtworzyc, nie wiem o co w tym juz chodzi. W glosniku systemowym jest napisane ze brak mi sterownikow, ale Ty twierdzisz ze to nie glosnik to juz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Kontrolery dźwięku, wideo..." masz widoczną kartę dźwiękową? Jaki stan ma to urządzenie?

 

Podaj identyfikator tego "innego urządzenia"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinno byc napisane dokladnie "Karta dzwiekowa" + ewentualna nazwa czy tylk jakas nazwa tej karty? Bo ja mam tylko takie nazwy jakies skomplikowane ale nie ma nigdzie zawartej nazwy "Karta dzwiekowa"

 

słuchaj zrobiłam juz ; ) poszperalam z tymi sterownikami od Cb i zaczelo dzialac juz wiem co i jak...

 

dzieki wielkie za pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale napisz co to jest te "Cb"... Może ktoś będzie miał podobny problem to mu się przyda rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...