Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lagnar

Jaką kose spalinową kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc gdyż muszę kupić kosę spalinową a nie nie wiem, który model wybrać mam spory dylemat:( Zastanawiałem się nad dwoma modelami:

http://centrum-ogrodnicze.com/kosy-spalinowe-kbh27a-1-6-km/

oraz

http://centrum-ogrodnicze.com/kosy-spalinowe-kbh35a-2-0-km/

Pomóżcie mi wybrać. Z góry dziękuję za każdą pomoc:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się coś tam orientuje, to przy zakupie przelicza się moc kosy/ powierzchnię do koszenia.

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stihl albo Husqvarna , doloz a nie pozalujesz

Dokładnie tak. Nie warto kupować innych "bo tańsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby też wiedzieć - co autor zamierza kosić. Jeżeli będą to chaszcze z m.in. łopianem, szczawiem kędzierzawym, to bez kosy 3-4 KM i "nożyków" się nie obędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Stihl. No i żyłkę do głowicy bo zużywa się jej trochę, a jeśli do koszenia jest cokolwiek twardszego bądź trawa nawet z małymi dzikami to zdecydowanie jakaś tarcza zamiast głowicy na żyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w Husqvarnach? ;) Dla mnie to są porównywalne kosy. (zestawiając modele z tej samej półki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś zainteresować się kosami firmy "Echo". I 2 pytania: ile masz kasy na sprzęt, bo to też ważne i co chcesz kosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie Stihl. No i żyłkę do głowicy bo zużywa się jej trochę, a jeśli do koszenia jest cokolwiek twardszego bądź trawa nawet z małymi dzikami to zdecydowanie jakaś tarcza zamiast głowicy na żyłkę.
Jeśli chodzi o koszenie trawy, to polecam żyłkę trójkątną- wytrzymała (nie rwie sie na byle kamyczku) i jest dosyć ostra. Cena (u mnie w mieście) chyba z 13zł- zależy od jej grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie nie wiem czy ten kształt żyłki ma jakie kolwiek znaczenie przy takich obrotach...:hmm: Sa i okrągłe i trójkątne i kwadratowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzęt to najlepiej kupić renomowanej firmy typu STIHL Husqvarna. Zależy też co będziesz kosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie nie wiem czy ten kształt żyłki ma jakie kolwiek znaczenie przy takich obrotach...:hmm: Sa i okrągłe i trójkątne i kwadratowe....

Specem nie jestem ;) Kupiłem trójkątną, to wystarczała mi na miesiąc bardzo intensywnego koszenia- nie jakieś tam trawniki tylko prawdziwe dżungle :P

Inne wystarczały na duuużo krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor zarejestrował się tutaj, po to żeby spytać jaką kosiarkę kupić - świetne forum na takie pytania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie wnosisz nic do tematu to nie pisz. Ten dział ma tytuł: Dyskusje na tematy różne.

 

Mój tata używa ostrza i żyłki jednocześnie. Żyłka starcza na bardzo długo (ta kwadratowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki dzień mam kolego, więc zamilcz, bo mam problemy z opanowaniem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy podczas koszenia zylka , irytuje mnie nagla jej utrata i potrzeba dotykania , badz "trzepanie" kosa , wiec preferuje nozyki , ktore wytna wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie nie wiem czy ten kształt żyłki ma jakie kolwiek znaczenie przy takich obrotach...:hmm: Sa i okrągłe i trójkątne i kwadratowe....

teoretycznie trojkatna poprzez oplyw powietrza ustawia sie do kierunku obrotu stozkiem,czyli na trawe etc. trafia 'ostrym' koncem,co daje jako taka przewage nad pozostalymi.

 

Ciężki dzień mam kolego, więc zamilcz, bo mam problemy z opanowaniem się.

spoko,ale kogo to obchodzi?tak,juz mozesz wyjsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...