Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Assassin

Intel HD Graphics - czy nowe integry Intela są coś warte?

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec zrobiłem jeszcze testy poboru mocy z gniazdka. Konfiguracja się nieco zmieniła: płyta główna H55-GD65, zasilacz OCZ StealthXStream 2600W. Ustawienia domyślne z włączonymi wszystkimi opcjami dotyczącymi oszczędzania energii.

Film to trailer w rozdzielczości 1080P, 3D - Crysis na low, stress - LinX.

 

pobrmocy.png

 

Powiem szczerze nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, zwłaszcza że płyta główna jest w stanardzie ATX i zasilacz zgodny jedynie z certyfikatem 80+ standard (są jeszcze bronze, silver, gold i platinum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafilem na ten test i musze przyznac, ze po jego przeczytaniu zdecydowalem sie na kupno HP EasyNote z i3 330M i ta grafika na pokladzie. Jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam ten uklad.

Ktos sie zalil, ze filmy nie chodza plynnie mialem ten sam problem po zainstalowaniu sterownikow dolaczonych do lapa. Wystarczylo zmienic na nowsze i zainstalowac K-Lite Codecs 640 i nie ma zadnego problemu, moze komus pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za test. Czegoś takiego szukałem od dawna. Chcę kupić SB i zastanawiałem się czy grafika da radę w strategiach- ponoć ta w SB ma być troszkę lepsza.

Czy ktoś z Was może próbował grać przy użyciu tej grafiki grać w następujące tytuły:

-cywilizacja

-europa universalis

-czy nowe total war

Jeżeli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam =] Bardzo dobry temat wkońcu coś konkretnego i wyczerpującego i wszystko do końca wyjaśnione a nie rzucone parę haseł i koniec. Dzieki.;p Pisze tu ponieważ mam problem. Gram w Grę Mu online na serverze globalnym i klatkuje , tnie mi grę PES 2011 też mi nie działa jak wchodzę w informacje w ustawieniach PESa pokazuje mi tak CPU Intel® Pentium® CPU P6000 @ 1.87GHz x 2 (1.87Ghz) BAD

RAM 3.8 GB GOOD

GPU Intel® HD Graphics (PS3.0/VS3.0)Unable

VRAM 64 MB Unable

Czemu tak mam nie wiem co jest kolega ma słabszego laptopa słabsza karta graficzna i mu chodzi normalnie możesz mi jakoś pomódz bo widze że znasz się dobrze na

System operacyjny Windows 7 Home Premium Home Edition 64bit

Typ procesora 2x , 1866 MHz

Karta wideo Intel® HD Graphics (1764792 KB)

nie wiem jakie jeszcze informacje mogą być potrzebne jak coś podam.

Z Góry Dziekóje za udzielenie jakich kolwiek informacji i pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za test. Czegoś takiego szukałem od dawna. Chcę kupić SB i zastanawiałem się czy grafika da radę w strategiach- ponoć ta w SB ma być troszkę lepsza.

Czy ktoś z Was może próbował grać przy użyciu tej grafiki grać w następujące tytuły:

-cywilizacja

-europa universalis

-czy nowe total war

Jeżeli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami.

W Cywilizację V niestety raczej nie pograsz - nie dość że jest wolno (kilkanaście fps) to jeszcze grafika wyświetlana jest miejscami niepoprawnie, coś w stylu zdjęcia satelitarnego w niskiej rozdzielczości.

W Europę Universalis III grałem dość dawno - po oc jak najbardziej dało się grać bodajże na średnich, grafika wyświetlana poprawnie.

W Total War na tym nie grałem.

 

@psych10

Cieżko mi coś poradzić. Może po prostu za mało mocy - procesor masz jednak sporo wolniejszy, a i zintegrowana grafika taktowana jest niższym zegarem. Przede wszytkim zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cywilizację V niestety raczej nie pograsz - nie dość że jest wolno (kilkanaście fps) to jeszcze grafika wyświetlana jest miejscami niepoprawnie, coś w stylu zdjęcia satelitarnego w niskiej rozdzielczości.

W Europę Universalis III grałem dość dawno - po oc jak najbardziej dało się grać bodajże na średnich, grafika wyświetlana poprawnie.

W Total War na tym nie grałem.

 

@psych10

Cieżko mi coś poradzić. Może po prostu za mało mocy - procesor masz jednak sporo wolniejszy, a i zintegrowana grafika taktowana jest niższym zegarem. Przede wszytkim zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki.

instalowalem nowe stery no i nie wiem co dalej robic wiem ze jest napewno jakas rada :D tylko jaka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam okazję na dniach zdobyć laptopa po taniemu a chodzi tutaj o "Acer Aspire 5742"

 

Poniżej podam całą specyfikację laptopa, lecz w głównej mierze chodzi tutaj o Intel HD Graphics 128 MB i nasuwa się pytanie czy grał ktoś na tej grafice w Counter-Strike 1.6 na steamie oraz czy wyciąga/wyciągnie cs na nim pełne 100fps? Z góry dziękuję za odpowiedź!

 

Informacje ogólne

Producent Notebooki

Model Acer Aspire 5742 + modem USB

System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (64 bit)

Karta graficzna Intel HD Graphics 128 MB

Dysk twardy 320 GB

Ekran LCD 15,6" HD

Pamięć RAM 3 GB

Napęd optyczny nagrywarka DVD

Typ baterii Li-Ion / 6 ogniw

Karta dźwiękowa wbudowana

Czytnik kart pamięci 2 w 1 (SD, MMC)

WLAN 802.11 b/g/n

Karta sieciowa 10/100/1000 Mbps

Modem brak

Bluetooth brak

USB 3 x USB 2.0

Złącza i interfejsy HDMI/1 x RJ45/wej. mikrofonowe/wyj. słuchawkowe/wyj. VGA

Wbudowaba kamera Tak

Wbudowany modem 3G Nie

Wymiary [mm] 381 x 253 x 34

Waga [g] 2,6 kg

Modem w zestawie modem USB

dodatkowe informacje

Procesor Intel Pentium Core i3-380M, 2,53 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mons!er

podbiję trochę ;]

 

Pytanie: jakiś czas temu doczytałem (w sieci) o problemie z inteloskimi układami HD graphics (głównie mam na myśli SB) jeżeli chodzi o odtwarzanie Blue Ray (tzw. resynchronizacja), zamiast 23,987 fps układ intela "zaokrągla" fps do 24 co powoduje pewne "przeskoki" w obrazie.

Mógłby ktoś coś więcej na ten temat napisać (?) - chodzi mi o wyjaśnienie w jakich sytuacjach ten problem występuje (oczywiście mam na myśli odtwarzanie BR na piecu) i czy można sobie z nim jakoś poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że występuje to na wszystkich integrach intela również na tej co jest w starszym I3.

Jeśli tak, to tego nie zauważysz. Trochę filmów na integrze oglądałem i nawet jak zacząłem się przyglądać, to tego dodatkowego wstawionego FPS'a nie widziałem. Dla mnie to robienie z igły widły, no chyba, że SB robi to inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

 

Jaka konkretnie grafika siedzi w Celeronie G550? Na stronie intela widnieje tylko Intel HD Graphics.

Pytam, gdyż potrzebuję procesorów, które posiadają kartę graficzną, która to natomiast posiada:

Obsługa DX10.1

OpenGL 3

sprzętowe dekodowanie materiałów video w rodz. Full HD (H264, BluRay),

Obsługa HDCP

Obsługa dwóch ekranów w rozdz FullHD

 

No i parametry procesora spełnia mi własnie G550 tylko ta karta graficzna...

Spec Cepa

 

Nie mam pewności co do pogrubionych opcji. Może ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodaj HD2000, ale nie dam uciąć ręki.

Jednak HD2000 jest od i3 w górę. Tam jest po prostu Intel HD graphics, który różni się przede wszystkim brakiem quick synca:

 

Testy wskazuja na to, ze jest to ten sam uklad, nawet roznica w taktowaniu domyslnym jest pomijalnei niska. Roznica sprowadza sie do zablokowania kilku opcji; Intel® HD Graphics nie obsluguje quick sync i to wlasciwie jedyna istotna roznica. Pozostale roznice pomiedzy ukladami to cytujac za strona intela obsluga przez hd2000;

Intel® InTru™ 3D Technology

Intel® Insider™

Intel® Clear Video HD Technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak dużo lepsza jest integra w Sandy (konkretnie G530) od tej w Westmare? Da radę pograć płynnie w BFBC2? Z tego co widziałem na poprzedniej stronie do w 1024x768 jest 21 a na tej wyciągnie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem użytkownika integr w szczególności intela, czy kupować lepsze i gonić króliczka - nie.

Taniej wyjdzie postawić sobie jakieś stare pudło niż znowu dać zarobić tej firmie, psuć gre ustawieniami low i pokazem slajdów, w tej materii nic sie przez lata nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było do mnie, ale G530 kosztuje 160zł i w grach ma wydajność Phenomów II X2 które tanie nie są :P

A tak to bym tylko tymczasowo używał integry bo chce zmienić swojego 4850@4870 na 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fenom musi miec ze 3.5 na rdzeniu ,zeby g530 mialo jego wydajnosc ^^

a tak btw to sobie gram na niepodkreconym hd2000 w CoD:Modern Warfare 3 800x600 :E efekty powylaczane ,na oko wyglada caly czas 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na hd2500 w far cry 2 na rozdzielczości takiej na laptopy mam na wszystko na full i mam od 35-42 fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efekty powylaczane ,na oko wyglada caly czas 60fps

Wiem, że tzw. 'noobem' nie jesteś, ale zapodaj jakiegoś msi afterburnera i poobserwuj FPS. Znam takie osoby, które grają przy 25klatkach/s i są święcie przekonane że jest płynnie.

Nie mówię też o pomiarach w frapsach itd, ale "na oko" jest średnio przekonywujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na hd2500 w far cry 2 na rozdzielczości takiej na laptopy mam na wszystko na full i mam od 35-42 fps :D

 

HD2500 jest w Ivy, tak? Jaki procek i jaki RAM?

 

Wiem, że tzw. 'noobem' nie jesteś, ale zapodaj jakiegoś msi afterburnera i poobserwuj FPS. Znam takie osoby, które grają przy 25klatkach/s i są święcie przekonane że jest płynnie.

Nie mówię też o pomiarach w frapsach itd, ale "na oko" jest średnio przekonywujące.

 

Na przykład ja gdy mam 30 myślę, że mam 20-kilka i gra nie jest płynna w 30 klatkach jak dla mnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...