Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KEN-BLOCK

EvGA 680i 3 WAY SLi - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

EvGA 680i 3 WAY SLi

 

Witam, jako że przedwczoraj otrzymałem nową płytę główna, to wpadłem na pomysł aby ją zrecenzować drogim uzytkownikom PCLAB.PL

 

Sama płyta główna ma wymiary zwykłej płyty ATX, jednakże zmieszczono na niej o wiele więcej bajerów i rzeczy niż na innych mobo.

Zacznijmy od podstawki.Jest to dobre i sprawdzone LGA775 pod procesory Intela.Obok socketu umieszczono radiatory chłodzące mosfety oraz sekcję zasilania płyty głównej.Pomalowano jest na estetyczny czarny kolor.Płyta posiada 4 sloty DIMM na kości pamięci ram ddr2.Maxymalna obsługiwana częstotliwość kości ram podana przez producenta to 1200mhz lecz płyta radzi sobie bezproblemowoz częstotliwością nawet 1333Mhz+.Obok slotów na kości ram zauważymy 3 diody informujące o poprawnie działającej płycie głównej ramach oraz karcie graficznej.Płyta została wyposażona w 3 sloty PCI-E x16.Jednakże 2 niebieskie działają z pełną prędkością x16 a trzeci czarny środkowy jako x8 co oznacza że możliwe jest połączenie dwóch kart mostkiem SLi a w środku wsadzenie trzeciego gpu do obliczania fizyki.Płyta jako nieliczna została także zaopatrzona w wyświetlacz kodów POST który odrazu po napotkaniu jakiegokolwiek błedu informuje nas odpowiednim kodem błędu.Na samym dole płyty zauważymy 2 przyciski POWER i RESET, które będą dużym ułatwieniem dla ludzi którzy dużo podkręcają.Płytę wyposażono w 6 złączy sata 3gb/s w kolorze czarnym.Tak samo całe PCB jest w kolorze czarnym co sprawia naprawdę dobre wrażenie estetyczne.Plusem dla firmy chipsetu 680i SLi jest niesamowita podatność na O/C.Płyta bezproblemowo według producenta wytrzymuje FSB na poziomie 525Mhz lecz ja doszedłem do 590Mhz bez większych problemów.Bios jest bardzo rozbudowany można podnościć napięcie dosłownie na wszystkim.|Tolerancja voltów jest bardzo duża.Płyta obsługuje wszystkie procesory z rodziny pentium dual core core 2 duo (także extreme) oraz core 2 quad.Posiada złącze 24PiN oraz 8 PiN 12v a także złącze IDE oraz FDD.

 

A teraz przyszedł czas na długo wyczekiwane fotki.

 

Pierwsze co mnie zaintrygowało to wyświetlacz kodów POST który jest bardzo przydatny w przypadku kiedy mamy doczynienia z overclockingiem.

d105ac98aaa7f57cmed.jpg

3x PCI-E X16.

aa74f174777afd75med.jpg

6x S-ATA (2 odwrócone o 90 stopni )

44c30cbc74169c03med.jpg

Założony coller

b9463578ba7fcb26med.jpg

RESET I POWER ON/OFF zintegrowane na MOBO (Gratka dla OVERCLOCKERÓW) :D

56c261dfc3661e28med.jpg

Chłodzenie sekcji zasilania na MOBO w kolorze czarnym :)

c6649cef0c971475med.jpg

W zestawie znajdziemy wiatraczek na mostek połnocny który naprawdę przydaje się podczas O/C oczywiście w kolorze czarnym.Prawie niesłyszalny.

1099b35d025c2133med.jpg

Wszelkie porty z tyłu MOBO:) Oczywisćie dwukanałowa karta dźwiękowa 5.1, 6x USB wejście SPDIF oraz firewall.

574c68b9f9e6c42emed.jpg

I najlepsze na KONIEC:D Założone 2x 9600GT SLi połączone CZARNYM mostkiem NVIDIA SLi dołączonym do zestawu :)

78dd8bca3222897dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą każdej recenzji są zdjęcia i testy ;-)

 

Ale OPIS dobry :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki opis możemy przeczytać w wiekszości sklepów internetowych i na różnych serwisach. Jak kolega napisał wyżej, podstawą dobrej recenzji są zdjęcia i testy. No więc spokojnie czekamy na ciąg dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj szkrina tych 590...790 ftw z cyfrową sekcją zasilania po v modach pod azotem zrobili z bieda 620...680 miała problem te 520 zrobić...pokaz szkrina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość website

Koledze chodziło pewnie o 490 bo na to wskazuje OC e5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miała być recenzja? :E

Gdzie wyniki testów? Gdzie pokaz możliwości o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie jutro rozbiorę PC bo będę montował backplate pod coller na cpu to porobię fotki.Proszę o jeszcze jeden dzień cierpliwości :)

 

Pozdrawiam.

 

Co do screena i 590Mhz...ja wyjechałem na 307Mhz bo ustawiłem procka na równe 4Ghz.Ale dla tego mobo to nie problem wyciągnąc grubo ponad 500Mhz...

 

CYTAT Z INNEGO FORUM : "Teraz sytuacja radykalnie się zmieniła – nForce 680i SLI obsługuje OFICJALNIE (!!!) FSB 333 (QPB 1333), zaś nieoficjalnie pozwala uzyskać grubo ponad 500 MHz. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche stara ta plytka, nie myslales zeby w cos nowszego zainwestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche stara ta plytka, nie myslales zeby w cos nowszego zainwestowac?

 

Stara może i tak ale ma wyświetlacz kodów post ma 3way sli jest świetna z wyglądu pod nvidie świetna pod oc i jest czarna i od EVGA:d i najwazniejsze:d MAŁO KTO JĄ MA:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzejący się chipset, powoli umierający socket, Tri-SLI niewykorzystywane przez większość userów. To ma zachęcić do zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekajcie jutro rozbiorę PC bo będę montował backplate pod coller na cpu to porobię fotki.Proszę o jeszcze jeden dzień cierpliwości :)

 

Pozdrawiam.

 

Co do screena i 590Mhz...ja wyjechałem na 307Mhz bo ustawiłem procka na równe 4Ghz.Ale dla tego mobo to nie problem wyciągnąc grubo ponad 500Mhz...

 

CYTAT Z INNEGO FORUM : "Teraz sytuacja radykalnie się zmieniła ? nForce 680i SLI obsługuje OFICJALNIE (!!!) FSB 333 (QPB 1333), zaś nieoficjalnie pozwala uzyskać grubo ponad 500 MHz. "

Grubo ponad 500mhz :lol2:

Już to widzę :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze płyta jest podstarzała, więc nie sadzę aby ten krótki opis kogoś zachęcił do kupna. Brakuje podstawowych rzeczy takich jak testy, zdjęcia, możliwości biosu. Ponadto płyta dedykowana pod 3-way SLI, wiec wypadałoby sprawdzić jak działa na niej chociaż tandem kart NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara może i tak ale ma wyświetlacz kodów post ma 3way sli jest świetna z wyglądu pod nvidie świetna pod oc i jest czarna i od EVGA:d i najwazniejsze:d MAŁO KTO JĄ MA:D

 

Wiesz dlaczego "MAŁO KTO JĄ MA"? Bo jest/była cała masa lepszych od niej płyt, choćby pod względem osiąganych wyników/ceny/wyglądu. Choćby :kupa: była ze złota, zawsze pozostanie :kupa:.

Dawaj szkriny z testów jakie zrobiłeś, przede wszystkim ten z FSB grubo ponad 500MHz, bo inaczej, to :rotfl:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię, jednak może komuś się przyda.

 

Na biosie p33 45nm quady działają bez problemu, podczas gdy oficjalnie ponoć płyta obsługi takich nie zapewnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...