Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bednar7

League of Legends [LoL]

Rekomendowane odpowiedzi

maxuje W na renku, zbyt często zdarza mi się gankować, to wolę złożyć hita, stunując za 800 dmg(a nie 300-400 z Q).

 

To spoko, że masz już wtedy 300 AD żeby walnąć za 800 z W :lol2:

Ponadto czy orientujesz się, że róznica w dmgu pomiędzy 1 lvl W and ostanim to zaledwie 120 ( na furii oczywiście), kiedy na reszcie przyrost jest większy?. Więc maksujesz W żeby zadać 120 dmg więcej na ganku z tego skilla jak mógłbyś zadać więcej dmgu maksując Q? Gdzie tu logika? Jak włożysz W na ganku to włożysz też Q. Policz sobie, kiedy zadasz wiecej dmgu gankując, mając wymaksowane W czy wymaksowane Q czy nawet E. Przecież to jest matematyka na poziomie pierwszej klasy podstawówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój build:

-mercurki

-sunfire

-brutalizer

-2x BT,

-ewentualnie coś na defa.

Dawno już nie miałem więcej dedów niż killi. I tak będę grał, maxując W>Q>E. Ostatnio pograłem sobie z kuzynem, Akali vs rene, w pierwszym meczu, on- renkiem maksując Q po 6 lvl na akali go zjadłem, natomiast jak ja grałem renkiem do 6 lvla miałem już 2/0 maxując W. Sytuacja identyczna jak on zaczął od W. I taki jest mój wniosek.

Ludzie, dlaczego próbujecie wciskać na siłę aby maxować Q? Dodatkowo flame już leci. Są różne taktyki i różne style gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko jakie elo ? xD Bo 2XBT na Rene to super pomysł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xBT albo BT + warmog zależnie na co można sobie pozwolić to chyba logiczne? Grałem na 1600-1400 elo. Teraz głównie dominion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że Renkowe combo trwa 8-9 sekund, żeby mógł użyć W dwa razy? Co raz lepsze argumenty do desperackiej obrony przegranej sprawy :) Policz sobie co ci daje wymaksowane Q i E i czy zmniejszenie cd z 14s na 9s na W jest tego warte.

 

Za dużo mida się nagrałeś. Top to nie mid, gdzie na krótkiej linii ściągasz falę creepów na dwa spelle i wymiany wygrywa ten kto w odpowiednim momencie zrobi w sekundę QWER na które ściąga 3/4 hp. No i jeszcze przeczytaj sobie opis czas trwania ulti Renektona.

 

I gdzie przegrana sprawa? Wyraźnie napisałem, że skill order na Rene jest rzeczą mocno dowolną i sytuacyjną i maxowanie każdego spella ma sens. Jeśli się nie pokapowałeś, to ja się z Tobą wcale nie kłócę na temat ogólnej wyższości maxowania W nad Q, wiec gdzie tu "desperacka obrona przegranej sprawy"? WTF? W końcu to ja w s2 po ciut ponad pół roku gry biegałem na 2000 elo na EUW, gdzie polskie trashe mają przez 2 lata problem wbić coś więcej niż 1500 na botach z Nordica, khie khie, arogant mode on. To mi wygrywa każdą sprawę na tym forum, joł!

 

proszę, oddaj mi konto, bo najwyraźniej jesteś pierwszą osobą na świecie z flashem bez cooldowna.

 

Co ma cooldown do udowadniania ciemnawemu kolesiowi, że flash ma zasięg kilka razy większy od grubości kloca Trundle'a, o E Xina już nie mówiąc? Gdzie tu była mowa o CD? Puknij się w głowę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

Pewnie, że są rożne taktyki i style gry, ale w przypadku Renektona maxowanie W przed Q w żaden sposób nie zmienia taktyki. Jak zestunujesz wroga W, to i tak użyjesz też na nim Q. AD Ratio (a to głównie z niego biorą się duże obrażenia z Q) i długość stuna pozostaje taka sama niezaleznie od ilości punktów zainwestowanych w W, a bazowe obrażenia na Q są znacznie większe. tak więc łączne obrażenia z W i Q jakie zadasz będą wyższe z wymaxowanym Q, niż z wymaksowanym W. Nie sądzę, żeby 4 sekundy krótszy cooldown na W (9 sekund zamiast 13) był warty utraty dodatkowych 90 obrażeń podcza komba (135, jeśli bierzemy pod uwagę "Empowered Damage").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo mida się nagrałeś. Top to nie mid, gdzie na krótkiej linii ściągasz falę creepów na dwa spelle i wymiany wygrywa ten kto w odpowiednim momencie zrobi w sekundę QWER na które ściąga 3/4 hp.

 

I gdzie przegrana sprawa? Wyraźnie napisałem, że skill order na Rene jest rzeczą mocno dowolną i sytuacyjną i maxowanie każdego spella ma sens. Jeśli się nie pokapowałeś, to ja się z Tobą wcale nie kłócę na temat ogólnej wyższości maxowania W nad Q, wiec gdzie tu "desperacka obrona przegranej sprawy"? WTF? W końcu to ja w s2 po ciut ponad pół roku gry biegałem na 2000 elo na EUW, gdzie polskie trashe mają przez 2 lata problem wbić coś więcej niż 1500 na botach z Nordica, khie khie, arogant mode on. To mi wygrywa każdą sprawę na tym forum, joł!

 

 

 

Co ma cooldown do udowadniania ciemnawemu kolesiowi, że flash ma zasięg kilka razy większy od grubości kloca Trundle'a, o E Xina już nie mówiąc? Gdzie tu była mowa o CD? Puknij się w głowę :P

cooldown ma całkiem wiele wspólnego. z ganka wyminiesz się raz na ile, 3 minuty? ponad? po ilu sekundach trundle może postawić kolejnego klocka? jeżeli twoi junglerzy rezygnują po jednym nieudanym ganku,albo zużycie flasha nie jest uznawane za udany gank, to życzę powodzenia w grach na 900 elo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby 4 sekundy krótszy cooldown na W (9 sekund zamiast 13) był warty utraty dodatkowych 90 obrażeń podcza komba (135, jeśli bierzemy pod uwagę "Empowered Damage").

I tu właśnie jest nasza różnica stylu gry, ja wbijam się w TF'y na combo z ulti E>W>Q>E>ghost i te kilka sekund CD równa się złożenie drugiego pełnego combo lub ucieczka. Staram się tak wykonywać combo aby furia jaką daje mi ult i Q zwracała się przy 225% dmg na W. Nie spotkałem się jeszcze aby jakikolwiek carry przy takim wejściu nie spieprzał gdzie popadnie ;]

 

Granie na Q ma sens jeżeli nie skupiamy się przed wszystkim na pogromie carry przeciwnika, jednak widziadłem wielu takich "pro" jak i sam próbowałem a całość kończyła się typu: dobry start i farma od 6-12 przegania wrogów z TF'ów ale killi wpada o wile mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooldown ma całkiem wiele wspólnego. z ganka wyminiesz się raz na ile, 3 minuty? ponad? po ilu sekundach trundle może postawić kolejnego klocka? jeżeli twoi junglerzy rezygnują po jednym nieudanym ganku,albo zużycie flasha nie jest uznawane za udany gank, to życzę powodzenia w grach na 900 elo.

 

Nie ma nic wspólnego z tematem rozmowy co do Ciebie nie dociera, z resztą i tak przy lane gankach nie trzeba się martwić klocem trundla bo jest słaby jak pupa węża, a reszta skilli prezentuje ten sam poziom.

 

900 elo? Nigdy na takim nie byłem i nie będę, bo nawet dwa razy większe jest uwłaczaniem samemu sobie, joł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Przedstawiłem swoje merytoryczne argumenty, poparte liczbami a nie tym, że ktoś kogoś, gdzieś pojechał maksując W. Każdy sobie może grać jak chce, maksowac scianę na Anivii... Tylko napiszcie do tych wszystkich Darienów, Dyrusów itp., że leszczą i team ich carruje do gry w turniejach skor sa lamkami i nie maksuja W na Renku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Przedstawiłem swoje merytoryczne argumenty, poparte liczbami a nie tym, że ktoś kogoś, gdzieś pojechał maksując W. Każdy sobie może grać jak chce, maksowac scianę na Anivii... Tylko napiszcie do tych wszystkich Darienów, Dyrusów itp., że leszczą i team ich carruje do gry w turniejach skor sa lamkami i nie maksuja W na Renku.

 

Puki bardzo wiele od Dariena nie odbiega, a Dyrus to celebryta na styl Ocelote'a, tyle że gorzej gra (jak całe NA, które ssie). Gdybyś umiał czytać, to byś w ogóle tego posta nie napisał, ale niestety to trudna sztuka dzisiaj. Odnośnie Dariena, to dorzucę żę parę dni temu maxował RQWE zamiast RQEW o ile nie patrzyłem krzywo na skille. A przecież E daje więcej dmg i jeszcze redukcję armora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie maksował W a to najważniejsze. A jeśli ci chodzi o mecze w lidze aktualnie to oglądałem wszystkie i zdarzało się mu dawać ekstra punkty w E przed Q ale o W nic nie kojarzę. Jak mozesz to zalinkuj , w którym meczu.

Zresztą nie widze sensu dalszej dytskusji bo widżę, że żadne argumenty nie trafiają. Każdy sensowny poradnik wskaże by maksować Q przed W więc nie jestem jakis odosobniony i nie odkrywam Ameryki. NAwet W przed E się trafia sporadycznie.

Jeden plus jest taki, że sobie odświezyłem Renka i chyba powinienem częściej nim grać :E

 

beztytuuohr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

I tu właśnie jest nasza różnica stylu gry, ja wbijam się w TF'y na combo z ulti E>W>Q>E>ghost i te kilka sekund CD równa się złożenie drugiego pełnego combo lub ucieczka. Staram się tak wykonywać combo aby furia jaką daje mi ult i Q zwracała się przy 225% dmg na W. Nie spotkałem się jeszcze aby jakikolwiek carry przy takim wejściu nie spieprzał gdzie popadnie ;]

 

Granie na Q ma sens jeżeli nie skupiamy się przed wszystkim na pogromie carry przeciwnika, jednak widziadłem wielu takich "pro" jak i sam próbowałem a całość kończyła się typu: dobry start i farma od 6-12 przegania wrogów z TF'ów ale killi wpada o wile mniej.

No tak, ale jeśli brakuje ci tego cooldowna w TFach, to możesz maksować W jako drugie, a na linii i tych gankach Q maxoowane jako pierwsze powinno ci najbardziej pomóc. Oczywiście wtedy tracisz część mobilności i redukcji armora z racji maxowania e ostatniego, no ale zawsze coś za coś. Zależy też od tego jaki masz team, bo czasem macie tyle CC, że ten częstszy stun w TFach nie jest potrzebny. Generalnie to zawsze maxowałbym Q pierwsze, a potem zazwyczaj E i czasem W. Można też nadrobić to Phagem/Malletem, ale teraz większość buduje Warmoga a nie Malleta (muszę jeszcze sam posprawdzać, z czym obecnie gra mi się lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q daje lepszy substain i lepszy push na linii, a to są główne założenia renka na linii. Jak już maxować w to tylko jako drugie w przypadku gdy wygrywasz już linię albo masz jakiegoś squishy przeciwnika na linii. Maxowanie w jest bezsensu, no ale każdy może grać jak chce. Ja np lubie maxować e na elise, yolo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie widze sensu dalszej dytskusji bo widżę, że żadne argumenty nie trafiają. Każdy sensowny poradnik wskaże by maksować Q przed W więc nie jestem jakis odosobniony i nie odkrywam Ameryki. NAwet W przed E się trafia sporadycznie.

 

Ja też nie widzę, bo masz jakiś konkretny problem i dalej próbujesz mi perswadować maxowanie Q przed W i żeby dać ujście swojej niesamowitej (czyli totalnie bazowej, ludzie na 5 lvl wiedzą co się maxuje jak wejdą na lolkinga) wiedzy. Problem w tym, że ja tu nigdzie nie napisałem, że powinno się W maxować pierwsze, o czym Ci wspomniałem 20 razy. Ale do Ciebie to nie dociera i myślisz, że rozmawiasz z jakimś kolegą-idiotą z 1500 z easta i próbujesz świecić wiedzą i ogładą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kupiłem tego Rene, na pierwszym lvlu pocisnąłem jakiegoś Lee, potem Olafa (ale potem sytuacja się odwróciła :E ), ale przyszedł czas i jakaś uber Akali mnie pocisnęła, gościu zakupił 7 heal potów na pierwszy lvl, miał nawet własną stronę pod runy pod akali i na rankedach to głównie jego main, i ogólnie był lepsiejszy od mnie. Wstyd ale dostałem :(

Ale póki co źle nie jest, poduczę się nim grać i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry miszczu Zarun. Zapomiałem, że z ciebie taki pro West player, że ci plebs z East a nawet w dyskusji nie podskoczy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dwa rankedy po 10 dniach przerwy... nic sie nie zmieniło :D

 

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz :)

21ccub9.jpg

 

Prawie dałem radę :D

Pocisnąłem 6/1 olafa w early haha ale reszta jak zwykle dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 plecy, jak dobrze że z golda nie można już spaść :heu: Dostaje taki matchup, że zawsze ja banuje, nie ma to jak grać Gold V a dostawać Silver III (sprawdzałem) :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zarun

Ktos tam pisal ze trundle moze odciac komus droge ucieczki jesli ma flasha niedostepnego, a ty na to mowisz ze flash ma zasieg 400 i da sie przeskoczyc ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zarun

Ktos tam pisal ze trundle moze odciac komus droge ucieczki jesli ma flasha niedostepnego, a ty na to mowisz ze flash ma zasieg 400 i da sie przeskoczyc ^^

to już było zauważalne wcześniej, nie ma co z nim dyskutować, bo sam nie rozumie o czym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pocisnąłem 6/1 olafa w early haha ale reszta jak zwykle dupa.

 

Olaf strasznie słaby po nerfach... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zarun

Ktos tam pisal ze trundle moze odciac komus droge ucieczki jesli ma flasha niedostepnego, a ty na to mowisz ze flash ma zasieg 400 i da sie przeskoczyc ^^

 

 

to już było zauważalne wcześniej, nie ma co z nim dyskutować, bo sam nie rozumie o czym pisze.

 

Była mowa o zasięgu, w tym E. Skoro flash ma 400, a E Xina bodaj 600, to chyba logicznym jest, że takim E z 10 sekund cooldownu Xin spokojnie z E przeskakuje klocka ze 125 średnicy. Chyba, że chodziło o sytuację polegającą na gonieniu spowolnionego typa będącego ponad 600 jednostek dalej i odcięcie drogi Xinowi klocem, nim do typa na 600 j dojdzie. Tyle, że coś takiego się często nie dzieje i na chwilę obecną z 80% champów oferuje większe utility.

 

Równie dobrze mógłbym się podniecać OP Karmą, która w trakcie walki pod turretem uleczy miniony i jeden hit więcej zrobi różnicę polegającą na rozwaleniu wieżyczki. OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o zasięgu, w tym E. Skoro flash ma 400, a E Xina bodaj 600, to chyba logicznym jest, że takim E z 10 sekund cooldownu Xin spokojnie z E przeskakuje klocka ze 125 średnicy. Chyba, że chodziło o sytuację polegającą na gonieniu spowolnionego typa będącego ponad 600 jednostek dalej i odcięcie drogi Xinowi klocem, nim do typa na 600 j dojdzie. Tyle, że coś takiego się często nie dzieje i na chwilę obecną z 80% champów oferuje większe utility.

 

Równie dobrze mógłbym się podniecać OP Karmą, która w trakcie walki pod turretem uleczy miniony i jeden hit więcej zrobi różnicę polegającą na rozwaleniu wieżyczki. OP.

a powiedz mi, gdzie ty chcesz skoczyć tym e xina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 plecy, jak dobrze że z golda nie można już spaść :heu: Dostaje taki matchup, że zawsze ja banuje, nie ma to jak grać Gold V a dostawać Silver III (sprawdzałem) :heu:

Nie ma różnicy poziomu pomiędzy gold V,a silver III ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...