Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bednar7

League of Legends [LoL]

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić Wam stosunkową nowa i rozwijającą się grę typu MMO. Komu nic nie mówi nazwa DotA? Jest to gra kategorii MOBA Multiplater Online Battle Arena), DotA jest mapą do Warcrafta 3, a League of Legends (LoL) jest jej rozbudowanym młodszym bratem . Odpowiada za niego ta sama grupa ludzi, więc o jakość nie ma co się martwić.

Naszym celem jako gracza jest na spółkę z 4 innymi championami dotrzeć do bazy wroga i zniszczyć jego siedzibę. Oczywiście przeciwna drużyna ma ten sam cel, więc czeka nas dużo ciekawego pvp :]

Generalnie w Dote grałem około 1,5roku i muszę powiedzieć, że LoL to jej godny następca, mechanika gry została taka sama, grafika 'wyładniała', niektóre rzeczy zostały poprawione.

 

Szczegółową recenzje można przeczytać tutaj : http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12281 .

 

Na pewno wielkim atutem gry jest to, że jest darmowa oraz nie mamy z tego powodu żadnych ograniczeń wpływających na rozgrywkę. Oczywiście można dostać coś za kasę, ale są to tylko unikatowe wyglądy championów, które w żaden sposób nie wpływają na grę - czysty szpan.

Championów można kupować na 2 sposoby, jednym z nich jest wydawanie na nich pkt zarobionych w grze poprzez wygrane/przegrane albo poprzez tzw. Riot Points, które kupuje sie poprzez PayPalla. Zdobywanie darmowych punktów jest an tyle szybkie, ze wydawanie RP na championów mija się z celem.

 

Sama gra waży niecałe 1GB (razem z patchami) i można ja pobrać z oficjalnej strony projektu (linki poniżej). Byłbym zapomniał, cała gra dzieli się na 2 serwery - US i EU. Serwer US jest bardziej "międzykontynentalny", a EU czysto europejski. Na US patche wychodzą około 3-4 dni wcześniej, jest mniej błędów gry, za to ma się tam minimalnie większe pingi, które wg. mnie i tak nie mają wpływu na rozgrywkę. Sam gram na serwerze US i jestem zadowolony.

 

Parę screenów z samego gameplay'a:

 

1

2

3

4

 

 

Obiecane linki:

 

http://signup.leagueoflegends.com?ref=4b547088a37fe - Mój skromy referer na wersję US :) Za każde 5 osób poleconych, które zdobędą 10 lvl dostaje się boosta pktów za mecze na 3 dni, także byłbym dozgonnie wdzięczy na korzystanie z niego :)

 

http://leagueoflegends.com/accounts/auth/login - Rejestracja na wersje US. Polecam.

 

http://www.lol-europe.com/ - Wersja z europejskimi serwerami gry

 

http://www.leagueoflegends.pl/ - Oficjalna polska strona

 

http://leaguecraft.com/ - Strona fanowska gry. Poradniki, forum etc.

 

Zapraszam!

 

edit by nietopyrz:

 

Lista pclabowiczów z dnia piątek trzynastego 2012:

 

EU EAST

1. fliperpl / MrLimatic

2. 5hogun / 5hogun

3. kamilek14 / Lewy1996

4. imarid / imarid

5. bulinn / bulin

6. 2BitKill / Antracytowy

7. Jagłoś / Piotrek Jagłoś

8. pen!u / peniu

9.zbieram*japka / aijorrm

10. najs_sc / ELO HELL FOREVER

11. JustEvil / JstEvl

12. crEAtiVe996

13. AloneInTheDark / quiCx - stream

14. Promote / Mäd - stream

 

EU WEST

1. mefistofx / funk dla smaku

2. ziCk_lodz / Marrond

3. karas123 / karas02051990

4. Scrake / CobraGrim

5. mat3337 / Wolkowskyy

6. Kagava / Kagava

7. Handmaiden / Handmaiden

9. AloneInTheDark / quiCx

10. FragColector / JKm.

11. Masakrator2010 /FallenDeath

12. Starh/Starh

13. Jagłoś / Heroic Man (7 lvl ;p)

14. grall / gaily

15. PwnT^ / ModernPwnT

 

Porady dla początkujących:

 

[...]

 

Linki:

Streamy LoLa na Twichu.

Lowelo podcast.

Lista meczów "ligowych" w najbliższym czasie.

Katalog wszystkich skórek w 3D z poziomu przeglądarki.

Najświeższe nowinki ze świata gry.

LoL Nexus Scouter

Na co wydawać efektywnie IP na niskich poziomach.

Matchmaking FAQ

Ukryty MMR

Ukryty MMR dla drużyn podczas meczu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ugXC7g3p0JU&feature=player_embedded#t=0

 

Istnieje też oddzielny wątek zbiorczy:

League of Legends - problemy techniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZYm sie rozni od heroes of the newerth

 

W HotN nie grałem, wiem, że to gra podobna. Napewno plusem Lol'a jest to, ze jest darmowy i słyszałem od wielu ludzi, że mimo wszystko jest trochę lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam gierke, jedna z lepszych w jakie gralem i do tego darmowa.

 

Tak jak napisano wyzej - bezpieczniej zaczac gre na us servach, o eu slyszy sie zle rzeczy a gra ma swietny kod sieciowy i ping 200 w ogole sie nie czuje. Niebo lepiej niz w dota...

 

Gierke moge porownac jedynie z Dota, poniewaz w HoN nie gralem (chodz to chyba poprostu dokladny klon z ulepszona grafa ?)

 

W LoL rozgrywka jest bardzo podobna, ale jest kilka istotnych zmian w gameplayu

 

- Brak powerupow na rzece - w LoL dostajemy buffy z niektorych neutralnych stworkow... Takie jak np zmniejszenie cooldownow i lepsza regeneracje many.

 

- Na rzece sa 2 neutralne stwory - smok , ktorego niektore postacie moga farmic od 6 lvl albo nawet predzej - spelnia podobna role co Roshan, poprostu zastrzyk gotowki dla calej druzyny. Drugi to Baron, na ktorego zazwyczaj potrzeba wiekszej czesci druzyny na 18 lvlu, chodz niektore postacie sa w stanie zrobic go solo. Daje najlepszego buffa ze wszystkich stworow, ktory dostaja wszyscy czlonkowie teamu, oraz takze gotowke.

 

-W LoLu druzyna moze ukrywac sie w "krzaczkach" co zwieksza mozliwosci taktyczne

 

-Nie mozna dobijac wlasnych wiez po to zeby przeciwnik nie dostal za nie kasy

 

-Super Creepy spawnuja sie tylko przez pewien czas (do momentu zrespawnowania naszego inhibitora), co umozliwia ciekawsze zwroty akcji w czasie rozgrywki

 

-Backdoor mimo ze niezbyt czesty , bo tylko niektore postacie moga go skutecznie wykonywac, nie jest zabroniony.

 

-Oprocz umiejetnosci postaci mamy do wyboru 2 czary summonera - czyli czary ogolne, ktore mozna wybierac bezwzgledu na postac, takie jak np krotkodystansowy blink, czy odsloniecie jakiegos obszaru mapy na chwile... Zazwyczaj te zdolnosci maja bardzo dlugie cooldowny

 

-Kazda postac ma umiejetnosc pasywna, ktora nie jest levelowana

 

-Maksymalny poziom to 18, nie dodajemy pkt do statystyk

 

-Po 25 minutach gry, mozliwosc poddania sie przez jedna z druzyn

 

-Nasz summoner, ma drzewko umiejetnosci, ktore mozemy dowolnie zmieniac co mecz , tak aby build pasowal do danej postaci.

 

-Nie wszystkie postacie posiadaja mane - niektore maja energie, placa zyciem za umiejetnosci itp

 

-Summoner posiada takze ksiazke run, runy sa kosztowne, wiec trzeba sie sporo nagrac zeby zapelnic ja najlepszymi runami - a dany build run pasuje tylko do danego typu postaci - runy dla magow nie wiele sie zdadza dla postaci ktore many nie posiadaja.

 

-Nasz summoner zdobywa poziomy, maksymalny to 30 i dopiero wtedy mozemy w pelni zapelnic nasza ksiege run i posiadamy maksimum pkt do drzewka umiejetnosci. Wszystkie czary ogolne natomiast mamy juz od 14 lvlu.

 

-Na poczatku mozna grac jedynie postaciami ktore sa darmowe (w danym tygodniu, co tydzien sie zmieniaja) , aby miec jakas postac na stale , trzeba kupic danego championa - a to kosztuje albo IP (pkt ktore dostajemy za rozegrane mecze) albo prawdziwa kase.

 

To chyba wiekszosc zmian, choc napewno nie wszystkie. Od siebie dodam ze rozegralem juz ponad 200 gier i kazda z nich trwala do konca (tj do poddania sie jednej z druzyn, lub zniszczenia bazy). Leaverow jest bardzo malo , a nawet jesli sie zdarzy to bardzo rzadko wiecej niz 1 osoba wychodzi z gry, a najczesciej i tak szybko wracaja poniewaz dopoki trwa rozgrywka nie moga nic innego zrobic jak tylko kliknac reconnect...

 

Sama rozgrywka wydaje mi sie nieco dynamiczniejsza niz Dota - wiekszosc gier przy 30 minucie dobiega konca, a gry ktore trwaja przez godzine lub wiecej to juz naprawde 'epickie' potyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma taki problem, że po zakończeniu rozgrywki gubi połączenie z serwerem pvp.net? muszę czekać parę minut aż wyrzuci komunikat o braku połączenia i dopiero wtedy można wyszukiwać gry, przeglądać profil, statystyki itp...

 

***EDIT***

 

przeinstalowałem grę jak radzili w FAQ i wszystko działa poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniose jeszcze raz :) Zapraszam do gry, jak sie wciągniecie to gwarantuje swietną zabawe na wieeele godzin :)

 

http://www.lol-europe.com/ - Wersja z europejskimi serwerami gry

 

http://leagueoflegends.com/accounts/auth/login - Rejestracja na wersje US, trochę wieksze pingi, ale nie przeszkadzają w grze. Generalnie wszystkie większe update najpierw wychodzą na tą wersje. Polecam.

 

http://signup.leagueoflegends.com?ref=4b547088a37fe - Mój skromy referer na wersję US :) Za każde 5 osób poleconych, które zdobędą 10 lvl dostaje się boosta pkt za mecze na 3 dni :>

 

Chętnych na wsolne granie na serwerach US zapraszam do dodania mnie do friend listy : Bednar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Kazda postac ma umiejetnosc pasywna, ktora nie jest levelowana

A trucizna Twitcha? Co parę leveli obrażenia na sekundę wzrastają o 2 na stacka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwójnego posta, ale chciałem tylko poinformować, że europejskimi serwerami zajmuje się od teraz Riot, a ich standardy nie odbiegają już od amerykańskich :)

Jeśli znajdą się jacyś chętni do gry to możecie się rejestrować przez mojego reflinka [http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c10074950d70], prawie nic się za to co prawda nie dostaje, no chyba, że zbierze się z 50 osób (z których każda musi dostać się na minimum 10 level, co wymaga koło tygodnia), to nagrody zaczynają być ciekawe, pozwoli mi to jednak dowiedzieć, czy ktoś się w ogóle z pclaba zainteresował - lepiej gra się zawsze ze swoimi, no i przy okazji coś mogę pomóc, doradzić :)

--->przy rejestracji zmieńcie region z north america na europe<---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. możesz kupować za realną kasę lub punkty zdobyte podczas walk. system jak dla mnie dobry bo wszystko można mieć nie płacąc ani grosza (oprócz "straconego" czasu ;) )

 

Sorry za podwójnego posta, ale chciałem tylko poinformować, że europejskimi serwerami zajmuje się od teraz Riot, a ich standardy nie odbiegają już od amerykańskich :)

nie wiem czy to przyczyna ale ostatnio serwery europejskie ledwo dyszą wieczorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę męczyć DoTe :P tym bardziej że zbliża się nowa wersja i dojdzie trzech nowych Hero :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lolu też często dochodzą nowi :)

Ostatni pojawił się około 2 tygodnie po poprzednim jeśli się nie mylę, więc chyba nawet szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś parę spraw wyjaśnić bo DoTa mi się już pomału nudzi i spróbował bym tego LoL'a, a o to pytania:

 

-Czy tam się kupuje i składa różne itemy na postać tak jak w docie ?

-Czy Hero którym gramy jest zawsze od zera czy po prostu expi się postaci do walki jak w mmo wraz z itemami itd na stałe przez nas zdobytymi ?

-Czy tam do danego hero są specjalne buildy (jeśli jest tak jak w mmo) bo na przykład głupio by było zepsuć sobie postać bo coś tam źle wybraliśmy...

-Rozumiem że gry trwają max do 25 min O.o, jeśli tak to trochę kiepsko bo za szybko, w dota tu zaczyna się dopiero Mid Game a tutaj to już koniec, trochę za szybko

-Jak to jest z tymi Hero'sami bo ktoś napisał na początku że Hero zmieniają się i " nie można ich mieć na stałe " WTF ??

-Skoro gierka jest bardziej dynamiczna to pewnie fragi lecą co chwila co imo jest głupie bo robi się z tego rzeźnia i durne masowe fragowanie zamiast odrobiny taktyki ?

-Czy bohaterowie mają swoje unikalne umiejętności czy to tylko zwykła ściema i każdy ma praktycznie to samo tylko " inaczej wygląda " , z tego co widziałem jest sporo więcej umiejętności przez co wydaje mi się że się sporo powtarzają i brakuje różnorodności bo każdy ma jakiegoś nuke, silenca czy disable'a...

-na jakim serwie najlepiej grać, jacy ludzie gdzie grają ?

-czy jest tylko jedna mapa czy coś więcej (z tego co widać na minimapce to totalna zgapka z Doty)

-Czy jest balans między postaciami, i czy np niema tak że grają nooby na niskich lvl'ach z jakimiś koksami z którymi po prostu na starcie nie mają szans ?

-Jaki jest maks graczy na mapce, po ilu się gra ?

-Czy połowy mapy się różnią tak jak w dota (drzewka, natura, sentinel, ładnie vs scourge, brzydko, szaro, upiornie) przeciwieństwa czy jednolita mapa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może mi ktoś parę spraw wyjaśnić bo DoTa mi się już pomału nudzi i spróbował bym tego LoL'a, a o to pytania:

 

1. Czy tam się kupuje i składa różne itemy na postać tak jak w docie ?

2. Czy Hero którym gramy jest zawsze od zera czy po prostu expi się postaci do walki jak w mmo wraz z itemami itd na stałe przez nas zdobytymi ?

3. Czy tam do danego hero są specjalne buildy (jeśli jest tak jak w mmo) bo na przykład głupio by było zepsuć sobie postać bo coś tam źle wybraliśmy...

4. Rozumiem że gry trwają max do 25 min O.o, jeśli tak to trochę kiepsko bo za szybko, w dota tu zaczyna się dopiero Mid Game a tutaj to już koniec, trochę za szybko

5. Jak to jest z tymi Hero'sami bo ktoś napisał na początku że Hero zmieniają się i " nie można ich mieć na stałe " WTF ??

6. Skoro gierka jest bardziej dynamiczna to pewnie fragi lecą co chwila co imo jest głupie bo robi się z tego rzeźnia i durne masowe fragowanie zamiast odrobiny taktyki ?

7. Czy bohaterowie mają swoje unikalne umiejętności czy to tylko zwykła ściema i każdy ma praktycznie to samo tylko " inaczej wygląda " , z tego co widziałem jest sporo więcej umiejętności przez co wydaje mi się że się sporo powtarzają i brakuje różnorodności bo każdy ma jakiegoś nuke, silenca czy disable'a...

8. na jakim serwie najlepiej grać, jacy ludzie gdzie grają ?

9. czy jest tylko jedna mapa czy coś więcej (z tego co widać na minimapce to totalna zgapka z Doty)

10. Czy jest balans między postaciami, i czy np niema tak że grają nooby na niskich lvl'ach z jakimiś koksami z którymi po prostu na starcie nie mają szans ?

1. Tak, jest sklepik przy swojej bazie.

2. Za każdym razem od zera, itemy tak samo.

3.

4. Nie powiedziałbym, trwają raczej 40min - 1h.

5. Co tydzień zmienia się pakiet bohaterów, z których można wybierać. Jeśli któryś ci się spodoba, możesz wykupić go za punkty zdobywane w grze bądź kupowane za prawdziwe pieniądze.

6. Taktyka jest obecna. Nie jestem w stanie porównać do DoTy, bo w nią nie grałem, ale jeśli chce się dobrze grać, teamplay, zgranie i jakaś taktyka są bardzo wskazane.

7. Nie każdy ma to samo, ale część (być może spora) umiejętności siłą rzeczy się powtarza (w nieco innej formie).

8. Więcej ludzi gra chyba na US, aczkolwiek są tam też wyższe pingi. Polacy grają i tam, i na EU.

9. Jest jedna mapa dla 5o5 (w wersji zimowej i zwykłej) oraz mapa do 3o3. W przyszłości pojawią się kolejne.

10. Nooby jak sama nazwa wskazuje grają słabo (tak jak i newbie), więc z pro nie mają większych szans. Nie jest to wina balansu postaci, tylko po prostu tego, że w taką grę trzeba nauczyć się grać (dobieranie eq, taktyki itp.). Trzeba przyjmować porażki i nie zrażać się, tylko uczyć się na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna gram w Lol'a i powiem szczerze, że gra jest świetna. Jeśli zbierze się dobry team, to rozgrywki są iście epickie :D Ciekawa jest także cotygodniowa (chyba?) zmiana bohaterów, więc mecze w zasadzie się nie nudzą. Póki co męczę Master Yi i powoli ogarniam jak zabijać i nie zostać zabitym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi zmianami bohaterów to jest jakieś chore (jeszcze nie grałem, ściągam) bo kurcze jak mam ogarnąć danego hero oraz itemy do niego czy skille skoro zaraz mi go zmienią i nie będę mógł go wybrać ?? co mam grać wszystkim i niczym nie umieć ?? to jest jakieś pomylone i nie wiem kto to wymyślił, powinno być tak jak w DoTa że jest tych 90-100 hero i wybiera się z pośród nich a nie że kurcze uczę się grać jednym i tracę czas a następnego dnia okazuje się że wymienili go na innego... DEBILIZM...

 

Rozumiem też że w walce może brać udział tylko jeden taki sam hero, że niema akcji gdzie zarówno w naszej drużynie jak i przeciwnika są ci sami bohaterzy ? -to już była by głupota totalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeciwnicy mają tych samych hero jest pula ~8hero dla twojego teamu i dla przeciwnika tyle że są one identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym powtarzaniem się hero, bo ostatni raz grałem jeszcze za OB. Ale akurat zmiany bohaterów to nie jest głupi pomysł, ta gra nie jest modem do W3 jak DoTa, nie jest też grą pudełkową jak HoN i musi na czymś zarabiać. Dobrze że można sobie chociaż wykupić bez problemu danego bohatera za punkty zdobywane w grze (chociaż mniej cierpliwi i bardziej majętni pewnie po prostu kupią go za $).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh niezły bezsens ale i tak sprawdzę

 

-sprawdziłem i stwierdzam że to syf, wracam do oryginalnej DoTy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niemożności ogrania się jedną postacią - można ja po prostu wykupić i jest już dostępna zawsze :) A co do grania tymi samymi postaciami po obu stronach - mi też się to nie podoba, ale z drugiej strony gra może się stać niezrównoważona, gdyby można wybierać kogo się chce. Z reszta jeszcze nigdy nie trafiłem na mecz, żeby w drużynach wszystkie postacie były te same - często 2, czasem 3. Zawsze trafia się przynajmniej jedna inna postać w team'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge pograc jezeli oferta nadal aktualna xD

Nudzac sie, nie wiedzac co ze soba zrobic pobralem taze darmowa produkcje i gra niszczy jaja, nie moge sie od niej oderwac! Dota przy lolu ssie, co jest oczywiste, wkoncu lola robia tworcy doty :P

Jeszcze jestem nubek, dopiero sie ucze, ale to jest narpawde dobra gra, grafika na poziomie, stale 80 klatek :E

 

Moj nick - ModernPwnT - gram na EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...