Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

Phenom II X6 1055T, 1075T, 1090T (Thuban) vs. Core i7 750, Core i7 920, Core i7 930, Core i7 860

Rekomendowane odpowiedzi

Na labie będzie skrócona wersja tego testu a całość w lepszej oprawie graficznej możecie przeczytać na mojej stronie MAXFORCES.A więc do dzieła.

 

Phenom II X6 1055T, 1075T, 1090T (Thuban) vs. Core i7 750, Core i7 920, Core i7 930, Core i7 860

x6logo2.png

 

AMD mówi: dajemy 6 rdzeni w cenie 4

Powyższe stwierdzenie jest oczywiście prawdziwe, gdyż wszystkie zaprezentowane dziś 6-rdzeniowe procesory AMD Phenom II X6 kosztują tyle co 4-rdzeniowe Core i5 oraz Core i7 Intela. Nie da się jednak ukryć, że jest to chwyt marketingowy, po który AMD sięga kolejny już raz. Phenom X3 miał być idealną alternatywą dla tanich Core 2 Duo – nie był. Phenom II X3 podobnie – było lepiej, niż w przypadku poprzednika, ale wciąż to właśnie szybkie 2-rdzeniowce Intela cieszyły się największym wzięciem. Dopiero zaoferowanie prawdziwie tanich 4-rdzeniowych

 

Phenom II X6 – jądro Thuban

Procesor ten w wywodzi się w prostej linii z doskonale wszystkim znanego Deneba, czyli Phenoma II. AMD nie zdecydowało się na jakąkolwiek ingerencję w architekturę procesora, czego skutkiem jest identyczna wydajność jednego rdzenia. Thuban jest również produkowany w identycznym procesie: 45 nanometrów. Ma też tyle samo pamięci podręcznej trzeciego poziomu: 6 MB.

 

phenomx604cpuz2.png

 

Testy na ustawieniach domyślnych:

AMD Phenom II X6 1090T:

 

* HTT: 200 MHz

* Mnożnik procesora nonTurbo: x16 (3200 MHz)

* Mnożnik procesora z Turbo Core: x18 (3600 MHz)

* Mnożnik unCore: x10 (2000 MHz)

* Mnożnik pamięci RAM: x3,33 (667 MHz, CL7-7-7-21)

 

Testy zostały wykonane w systemie Windows 7 x64.

 

GRY

 

wykresdefdirt2.png

DiRT 2 do poprawnego działania na Phenomach II X6 wymaga zainstalowanego najnowszego patcha 1.1. Na podstawowej wersji gry wydajność jest dwukrotnie niższa.

wykresdefgta4.png

Kolejna gra po Empire Total War, która tak silnie korzysta z wielu rdzeni, i jednocześnie nie współgra w pełni poprawnie z Turbo Core od AMD.

wykresdefnfsshift.png

Turbo kolejny już raz nie pomaga, a przeszkadza!

 

PROGRAMY

wykresdefcinebenchxcpu.png

wykresdefmkvmp4mpeg.png

wykresdefphotoshop.png

 

Testy na ustawieniach podkręconych

GRY

41561227.png

62689109.png

85559791.png

 

Aplikacje

56061866.png

19660508.png

43024811.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak sie spodziewalem od poczatku, x6 nie pokaze nic szczegolnego jak chodzi o wydajnosc wzgledem 4-rdzeniowek intela, nie mowie tu o 6-cio nawet ^^

 

jeszcze taki test na jakims wiekszym OC przydaloby sie zrobic bez Turbo.

 

ogolnie porownanie x6 vs i5 / i7 bardzo sie przydalo, bo teraz glownie te proce sie porownuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforces wielkie dzięki za artykuł przeczytałem cały na twojej stronce i znalazłem to czego mi brakowało czyli porównanie w wielu grach przy udziale i5 750:) Jakbyś mógł zrobić pobór mocy po OC to byłby wypas. Ogólnie recka dobra! Wielkie dzięki^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przed wymianą proca, tego mi było trzeba - dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dokładne opisanie jądra Thuban, napisaliście że to jest Deneb tylko z dodanymi rdzeniami. Pozwolę sobie zacytować z recki na Labie:

Tak samo jak desktopowe Phenomy II X4 nie były produkowane z tych samych jąder krzemowych co serwerowe Opterony Shanghai, tak samo Thuban nie jest tylko nazwą Istanbula sprzedawanego pod desktopową marką. Jest to nowe jądro, usprawnione dzięki dodaniu nowych warstw o niskiej stałej dielektrycznej (low-k) pomiędzy metalowymi warstwami łączącymi poszczególne poziomy struktury krzemowej. Dzięki zamianie dwutlenku krzemu na dielektryk low-k zredukowano pasożytnicze pojemności w warstwach metalowych, co powinno obniżyć upływ prądu i podwyższyć maksymalną osiągalną częstotliwość przekazywania sygnałów między warstwami tranzystorów tworzących logikę procesora. W praktyce należy się spodziewać zmniejszonego poboru energii i zwiększonych możliwości podkręcania.

A sama recka całkiem fajna, tym bardziej jak na "amatorskie" wykonanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko będzie AMD wypuścić X rdzeni wydajności X rdzeni Intela. Musieliby architekturę cpu zmienić, żeby coś więcej zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sama recka całkiem fajna, tym bardziej jak na "amatorskie" wykonanie :]

"amatorskie wykonanie"... przez jednego z najlepszych recenzentów w Polsce, popatrz uważnie kto jest autorem recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"amatorskie wykonanie"... przez jednego z najlepszych recenzentów w Polsce, popatrz uważnie kto jest autorem recenzji.

to właśnie świadczy o tym jak się czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to właśnie świadczy o tym jak się czyta.

Może nie wie kto to Focus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, chodziło mi "amatorskie" (dla tego w cudzysłowie) jako serwis. Sam MaxForces ostatnio mniej więcej tak się wyraził.

 

Wiem kto to jest Focus, chodź nie widziałem że to on napisał, to zmienia tylko tyle że braki o których wspomniałem są większe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to uaktualnione o X6 i i7 860

@GoloJG

Procesor ten w wywodzi się w prostej linii z doskonale wszystkim znanego Deneba, czyli Phenoma II. AMD nie zdecydowało się na jakąkolwiek ingerencję w architekturę procesora, czego skutkiem jest identyczna wydajność jednego rdzenia. Thuban jest również produkowany w identycznym procesie: 45 nanometrów. Ma też tyle samo pamięci podręcznej trzeciego poziomu: 6 MB. Współpracuje z tymi samymi pamięciami RAM, jak i płytami głównymi. Jest to więc Deneb z dorzuconymi dwoma rdzeniami. Jest to bardzo ważna informacja, gdyż określa ona z grubsza wydajność na jaką możemy liczyć w przypadku najnowszych procesorów AMD. W aplikacjach wykorzystujących do 4 rdzeni, Phenom II X6 będzie porównywalny z identycznie taktowanym Phenomem II X4. Choć może nie do końca...

Nie jest tylko napisane o tej małej modyfikacji dla zmniejszenia poboru, wiec?

Chesz mi powiedzieć że Thuban to całkowicie nowe jądro, nie jest to pochodna Deneba, identyczna sytuacja jaka była w RV770 i RV790 tylko poszli dalej dokleili 2 rdzenie. Cała filozofia.Architektura się nie zmieniła wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe jądro? Chyba wyraźnie i dokładnie są opisane zmiany, nie są wielkie ale wg mnie powinno być o nich wspomniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam MaxForces ostatnio mniej więcej tak się wyraził.

Prywatna strona, nie znaczy że amatorsko, prywatna- znaczy zero przychodu, zero nacisku, zero reklam. Pisałem że nie stanie się to nigdy serwisem a to nie znaczy amatorka. Testy w serwisie robi się na cały etat a tu po pracy.

PS. dopiszemy o tych zmianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@virus93

Testy OC dzisiaj zostaną zakończone.

 

Max, a czy dla 1090T byl aktywny BEMP? To zawsze daje przyjemny wzrost wydajności jak w przypadku AMD Phenom II X4 965... :)

 

Poza tym moze napiszecie cos na temat mozliwosci konfigurowania Turbo przez Overdrive dla gier oraz aplikacji (taktowania, ilosc rdzeni Turbo), a nie przedstawiacie go jako niemodyfikowalna funkcje.

 

Dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na ustawieniach podkeconych dodane PII X6 4.2Ghz vs reszta stawki.

 

@Bruno@Home

Turbo będzie uzupełnione. GG Tomka masz jak i tel, ale doskonale wiesz jak był procek testowany.

A odmnie BEMP osobiście nie używam w moim 955, nie ma to jak BIOS i OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz widać jak na dłoni wydajność obu procesorów, w grach i5 750 wprost masakruje PII x6, średnio ok. 19% większa wydajność od PII na standardzie, a po o/c obu procesorów aż ok. 29% większa wydajność i5'tki.

 

Świetne testy kart graficznych Max'a i procesorów Focusa są genialnym połączeniem, nic tylko się z tego cieszyć ^^. Oby więcej takich recenzji Focus!

 

 

PS.W teście o/c Battlefield BC2 jest błąd w tabelce, pasek FPS'ów i5 750 jest na zielono i brakuje wyniku PII x6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh troche mnie tytul zmylil i myslalem ze faktycznie testowales 1055T

chodzi mi w sumie o overclocking

albo jak mozesz to zasymyluj 1055T zostawiajac mnoznik i bawiac sie szyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eh troche mnie tytul zmylil i myslalem ze faktycznie testowales 1055T

chodzi mi w sumie o overclocking

albo jak mozesz to zasymyluj 1055T zostawiajac mnoznik i bawiac sie szyna

jest niewielka różnica między o/c z zwiększaniem częstotliwości szyny, a o/c za pomocą mnożnika, nie wiesz też w jaki sposób był podkręcany ten 1090T, równie dobrze mógłby mieć takie same ustawienia o/c szyny i mnożnika jak 1055T po o/c więc w zasadzie różnicy między nimi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest niewielka różnica między o/c z zwiększaniem częstotliwości szyny, a o/c za pomocą mnożnika, nie wiesz też w jaki sposób był podkręcany ten 1090T, równie dobrze mógłby mieć takie same ustawienia o/c szyny i mnożnika jak 1055T po o/c więc w zasadzie różnicy między nimi nie ma.

no ok dla Ciebie nie ma ale ja za 2 dni bede mial 1055T i dobrze by byly zobaczyc jak ktos inny wykrecil, jakie dal napiecia i czestotliwosci szyny i nb, zaoszczedziloby mi to experymentowania :)

poprostu chcialbym zobaczyc czy ten 1090T wart byl 100 funtow doplaty :) czyli PRAAAWIe drugie tyle :) (150Ł vs 250Ł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok dla Ciebie nie ma ale ja za 2 dni bede mial 1055T i dobrze by byly zobaczyc jak ktos inny wykrecil, jakie dal napiecia i czestotliwosci szyny i nb, zaoszczedziloby mi to experymentowania :)

poprostu chcialbym zobaczyc czy ten 1090T wart byl 100 funtow doplaty :) czyli PRAAAWIe drugie tyle :) (150Ł vs 250Ł)

no to znajdź mi test w którym podadzą ci takie szczegóły... jeśli takie rzeczy cię interesują to poczekaj na pierwsze walidacje o/c na HWBOT tych procesorów i tam sobie wszystko sprawdzisz, a nie o to tutaj wypytujesz... Jak już pisałem 1055T będzie różnić się jedynie mnożnikiem od 1090T więc o/c powinien mieć na podobnym poziomie, oczywiście o ile płyta pozwali na taktowanie HTT na 300Mhz wymagane by osiągnąć te 4.2Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś zrobić test porównawczy prędkości gry Football Manager 2011 w kontekście ilości rdzeni? Jestem bliski zmiany mojego proca na quada może hexa a gram głównie w tą grę. Bardzo zależy mi na maksymalnej wydajności właśnie w tym tytule.

 

PS. Słyszałem , że gra otrzymała od Intela nagrode za najlepsze wykorzystanie ilości rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...