Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dvdRW

BENQ G2220HD

Rekomendowane odpowiedzi

BENQ G2220HD

 

 

BenQ%20g2220hd%20550.jpg

 

 

Od 23.04.2010 jestem szczęśliwym posiadaczem w/w LCD. W recenzji postaram się opisać wrażenia z użytkowania nie będę się skupiał dogłębnej na parametrach technicznych aczkolwiek coś nie coś o nich wspomnę.

Zapraszam do mini recenzji.

 

1.Parametry techniczne :

-Matryca 21.5" Wide

-Maksymalna rozdzielczość 1920 x 1080

-Wielkość piksela 0.248 mm

-Jasność 300 cd/m²

-Kontrast 1000:1 Kontrast

-Dynamiczny (DCR) 40.000:1

-Czas reakcji matrycy 5ms

-Obszar widzialny 476.64 x 268.11 mm

-Kolory 16.7 miliona

-Kąt widoczności (L/P; G/D) 170° / 160°

-Sygnał wejściowy D-sub / DVI – D

-Częstotliwość pozioma kHz 24 ~ 83 kHz

-Częstotliwość pionowa Hz 50 ~ 76 Hz

-Szerokość pasma wideo MHz 205 MHz

-Temperatura kolorów Czerwony/sRGB/Niebieski + tryb użytkownika

-Pobór mocy 42W (max)

-Zasilanie Zasilacz wbudowany

-Tryb oszczędności energii <1W

-Cechy: Technologia Senseye+Photo

HDCP Support

Technologia AMA

-Regulacja panela Tilt -5° / 20°

-Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.) 392.9 x 509.6 x 175 mm do montażu na ścianie: 317.42 x 509.6 x 59.18 mm

-Waga 4,3 kg Kolor Produktu Glossy Black / Czarny

-Certyfikat VISTA Premium

-Montaż ścienny VESA Tak - opcjonalnie 100 x 100

 

 

 

2.Opakowanie

Na początek cos nie cos o zawartości paczki. LCD dosc dobrze zabezpieczony w styropianowe ścianki. W środku znajdziemy podstawkę, kabel d-sub,kabel zasilający, instrukcje i płytkę Cd.

Dużym minusem jest brak kabla dvi w zestawie którego musiałem dokupić.

 

 

3.Użytkowanie

Po włączeniu moja uwagę od razu przykula jasność i kontrast. Do tej pory używałem starej 17” crt na której obraz był już tak ciemny ze moje oczy się już do niej przyzwyczaiły.

Potrzebowałem kilku godzin aby moje oczy zaczęły się przyzwyczajać do jasności bijącej od Benq, oczywiście mogłem zmniejszyć jasność tylko po co. Teraz po kilku dniach patrzy mi się na niego całkiem przyjemnie

Menu jest bardzo proste. Od samego początku nie powinno nikomu sprawiać kłopotów mamy je w rodzimym języku. Co przykuło moja uwagę to ze mamy w opcjach do wyboru kilka możliwości wyświetlanego obrazu m.in. film, dynamika, zdjęcie, sRGB, standard. Każdy z nich charakteryzuje się innym kontrastem i jasnością .Na pewno każdy znajdzie odpowiednie ustawienie dopasowane do jego potrzeb.

Na temat wyświetlanego obrazu napisze z pewnym dystansem gdyż nigdy wcześniej nie miałem okazji użytkować LCD. Powiem krotko obraz jest bardzo dobry, wyrazisty, ostry.

Filmy w jakości HD ogląda się przyjemnie dopiero teraz widzę jaka jest różnica pomiędzy filmem w jakości HD a DVDRip (przepaść). Póki co grałem tylko w fear 2 i w czasie gry obraz również bardzo dobry, nie zauważyłem żadnego smużenia (no chyba ze mam cos z oczami).

Odnośnie podświetlenia to hmmmm… w czasie loadingu fear na czarnym tle zauważyłem wzdłuż dolnej i górnej ramki nie wielkie podświetlenie (wiecie o co chodzi, czarny nie jest jednolity tylko taki rozjaśniony). Mimo to nie przeszkadza to w graniu itp.

Katy widzenia dość dobre w 100% zgodzę się z tym co podaje producent.

Wykonaniu monitora nie mogę nic zarzucić jak za 500 zł to wykonanie na poziomie ;)

Monitor stoi twardo, jedynie do czego mogę się przyczepić to brak regulacji wysokości. Obudowa wykonana z okrutnie palcującego się plastiku wszystkie odciski zostają.

Wygląd pozostawiam Wam do oceny mi się podoba i basta :P

 

4. Słowo końcowe

Jeśli macie tylko 500zl na LCD z czystym sumieniem mogę polecić ten model Benq G2220HD.

Uprzedzam ze istnieje jeszcze model G2220HDA który nie posiada dvi ma tylko d-sub a różnica w cenie niewielka a w jakości obrazu duża.

Za ta cenę dostajemy dość dobry LCD który w zupełności powinien sprostać wymaganiom przeciętnego użytkownika. Co prawda nie posiada on wejścia HDMI ale różnica w jakości obrazu miedzy dvi na tak małym monitorze jest niemalże nie widoczna. Mimo wszystko jedno wejscie było by miłym akcentem.

 

Plusy:

- Cena

- Design

- Dość dobre Katy widzenia

- Opcje wyświetlanego obrazu

- Polskie menu

- Jakość obrazu

 

 

Minusy:

- Brak regulacji wyoskości

- Brak kabla dvi w zestawie

- Brak wejścia HDMI, nie dosyt pozostaje

 

 

Przepraszam za brak zdjęc w najbliższym czasie powinny sie pojawić

 

Jest to moja pierwsza recenzja wszystkie słowa krytyki mile widziane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...