Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KMateusz

Dzielenie dysku na partycje [WIN7 64bit]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zainstalowałem Win7, pierwszy raz mam z nim doczynienia. (poprzednikiem obecnego systemu był Win XP Pro) W starym XP normalnie służył mi do robirnia partycji program Partition Magic ,ale niestety w 7 nie działa :( . Jaki program do partycji polecacie? Oczywiście dobrze by było żeby był to program darmowy.

 

@UP : W aplikacji od M$ zostawia sobie dla partycji systemowej 77GB ,a 71GB na nową partcję. Ja potrzebuje 20GB na partycję systemową i resztę na nową partycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20GB na system system ?

to bardzo mało, chyba że formatujesz co miesiąc.

jaki masz dysk ? 160 Gb ? ja bym zostawił jedną partycję i tyle, po co się ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20GB na system system ?

to bardzo mało, chyba że formatujesz co miesiąc.

jaki masz dysk ? 160 Gb ? ja bym zostawił jedną partycję i tyle, po co się ograniczać.

Niby dlaczego nie? Dla mnie partycja systemowa to systemowa, nie ładuje na niej nic oprócz Windowsa, aplikacje czy dane lecą na drugą partycje.

 

@UP : Jeżeli można wiedzieć to czemu M$ zostawia minimalnie 77GB ? Jak pisałem wcześniej interesuje mnie pierwsza partycja 20GB (obecnie W7 zajmuje trochę ponad 10GB) , a druga to co pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w panel sterowania-sprzęt i dźwięki-system i zabezpieczenia-narzędzia administracyjne,utwórz i sformatuj partycję dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z programu : Paragon Partition Manager™ 2010 Free Edition ,jest on darmowy, prosty w obsłudze i co najważniejsze jest kompatybilny z Windows 7 Ultimate 64bit. Bardzo sprawnie zrobił mi partycje, polecam!

 

Temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...