Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andreus

huawei e1752 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przedluzylem umowe, dali mi modem usb huawei e1752. Wg instrukcji odinstalowalem oprogramowanie, wywalilem stary modem. Leci instalka, wszystko ok, potem uruchamia sie BE 8.0.7 i nie widzi modemu. Wchodze w menager urzadzen i huawei 3g+ jest zainstalowany normalnie w zakladce modemy, a jedno urzadzenie jest niezainstalowane poprawnie HUAWEI MOBILE. Podejrzewam, ze to jest przyczyna ze nie widzi mi modemu. Ktos ma jakis pomysl? Odinstalowywalem wielokrotnie, probowalem na rozne sposoby, dla pewnosci czyscilem tez rejestr, nic z tego nie rozumiem, modem jest zainstalowany i nie jest? winxp sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc ze nie widzi modemu ? Nie ma dostępu do internetu ? Próbowałeś inną przeglądarką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli to, ze po wlaczeniu Business Everywhere kiedy jest wyszukiwanie dostepnych polaczen nie widzi Orange.

 

Wczesniej pisalem ze modem huawei 3g+ jest w managerze urzadzen zainstalowany poprawnie, a huawei mobile byl z wykrzyknikiem. Znalazlem w sieci sterowniki do tego drugiego, wiec teoretycznie juz wszystko zainstalowane jest poprawnie. Niestety nadal po wlaczeniu Business Everywhere nie widac sieci Orange :]

 

Dla pewnosci czy wszystko jest ok zainstalowalem neta na innym kompie, ale na starym modemie. Nastepnie sprobowalem na tym nowym modemie usb i problem jest ten sam. Nie wiem czy to mozliwe, ze nowy modem (usb), ktory dostalem od nich jest uszkodzony? Dodam, ze jako pendrive dziala bezproblemowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jest odgrzebanie tematu i autor pewnie rozwiązał problem, ale piszę dla innych, którzy mogą napotkać problem.

 

Należy sprawdzić kartę SIM:

1) Czy jest włożona prawidłowo?

2) Czy jest aktywna? Jeśli nie, trzeba odczekać kilka dni nim zostanie aktywowana. Można to sprawdzić wkładając do telefonu (oczywiście najlepiej bez simlocka).

3) Czy nie jest uszkodzona? Jeśli ta to wymienić na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem Hawuei E1752C i mam problem z instalacją oprogramowania (Orange Business). Normalnie instaluje modem, widzi go, otwieraja sie male okienka z instalacja, rozpakowywaniem, i po tym gdy ma wyskoczyc duze okno gdzie powinno sie akceptowac regulamin, wybrac miejsce docelowe instalacji etc to wyskakuje zamiast tego pojawia sie komunikat, iż "Ten program nie może wyswietlic strony WEB" i najprawdopodobniejsze przyczyny: nie ma polaczenia z internetem etc... na innym laptopie (toshiba nb520) zainstalowalem normalnie, a tu (Toshiba nb250) problem.... czy ktos mi pomoze z tym bardzo prosze.... też bylem z tym w salonie orange i nie pomogli niestety :/ prosze bardzo o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...