Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cervandes

Druga umowa w Cyfra Plus dla stałego klienta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam dwa dekodery: Prestiżowy w C+ oraz Familijny+relax mix w CP. Z CP rezygnuję i szukam dobrej oferty bo potrzebuję mieć dwa dekodery w różnych pomieszczeniach. Zdecydowałem się na C+ (komfortowy/pace SD/ 18-mcy + opcja Canal+). Dzwonię na infolinię - oferta mi odpowiada, umowa też, cena jak najbardziej.

 

Jako że jestem staaaarym klientem z wieloletnią historią z pakietem prestiżowym myślałem, że podpisanie nowej umowy to żaden kłopot. Dekoder mam jeszcze z WizjiTV czyli lat to było temu z 8. Zawsze najwyższy pakiet, zawsze opłacany ze sporym wyprzedzeniem - ale jak dzwoni konsultant aby przedłużyć umowę - odmawiam. Nie lubię mieć związanych rąk i chcę mieć możliwość rezygnacji w każdej chwili (nie z jakiegoś konkretnego powodu a tak na przekór).

 

Okazuje się, że mimo wieloletniej współpracy z C+, opłacania abo po 150pln, mimo tego że nigdy nie spóźniłem się nawet o 1 dzień z opłatą - NIE MOGĘ PODPISAĆ NOWEJ UMOWY (oczywiście ze zobowiązaniem na 18 miesięcy) dopóki nie przedłużę na czas określony tej pierwszej.

 

 

Czy ktokolwiek jest w stanie mi wytłumaczyć jakie jest logiczne uzasadnienie takiej praktyki C+? Podziękowałem więc konsultantowi za rozmowę i rozwianie wszelkich wątpliwości a także poprosiłem o przekazanie serdecznych pozdrowień bałwanowi który to wymyślił. Nie dość że nie podpiszę nowej umowy to starą za chwilę wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nikt nie dba o swoich stałych klientów, tylko myślą jak przyciągnąć nowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żadna nowość wszędzie dymaja starych klientów a chca tylko nalapac jak najwiecej ... mam nadzieje ze kiedys przyjdzie na nich kolej i pozaluja tych swoich decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma w przypadku C+ zresztą nie tylko u nich. Jak widać nic się nie zmieniło przez tyle lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od tego miesiąca już nie ma tej zasady, że klient może podpisać nową umowę dopiero gdy przedłuży starą(tylko w sytuacji gdy do końca starej zostało mniej niż 3 miesiące). Jeśli stary kontrakt nie ma zadłużenia to nie ma najmniejszego problemu. Sprzedawca ma obowiązek zaproponować klientowi przedłużenie umowy, ale jeśli klient się nie zgodzi, to bez problemu powinien dostać propozycję zawarcia drugiej umowy. Nie wiem jak jest na infolinii, ale znam procedury w punkcie. cervandes idź do najbliższego punktu Cyfry+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, nie wiem dlaczego nie przeanalizowałem dokładnie oferty Nki, bo w niej za 99pln mam kompletny pakiet ze wszystkimi HD, HBO itd. Cieszę się już że mnie tak wkurzyli - biorę TV w N.

 

Przecież od tego miesiąca już nie ma tej zasady, że klient może podpisać nową umowę dopiero gdy przedłuży starą

 

Jesteś związany zawodowo z C+? Konsultant wprowadził mnie w takim razie w błąd - jego strata. Jakbym mógł zamówić, to umowa już by do mnie jechała. Ale zachęcił mnie do sprawdzenia oferty N... A tak się kończą głupie żarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja chyba wynika z niedoinformowania konsultanta.

Ja się dziwię tym narzekaniom na Cyfre+, rodzice korzystają już 8 lat z usług i za każdym razem dostają ciekawą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to żadna nowość wszędzie dymaja starych klientów a chca tylko nalapac jak najwiecej

A propos, UPC ma w swoim regulaminie punkt mówiący o tym, że z tych wszystkich wspaniałych promocji możemy korzystać tylko wtedy gdy nie byliśmy abonentem UPC przez ostatnie 12 miesięcy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może był niedoinformowany bo to nowość, a był długi weekend, nie wiem... Kiedyś pracowałem w Call Center innej firmy (branża telekomunikacyjna) i powiem Wam, że sporą ilość rzeczy, dowiadywaliśmy się niestety od klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to żadna nowość wszędzie dymaja starych klientów a chca tylko nalapac jak najwiecej ... mam nadzieje ze kiedys przyjdzie na nich kolej i pozaluja tych swoich decyzji

 

Tylko te firmy nie zauważają jednej rzeczy, zyskać nowego klienta jest trudno, ale jak zrażą do siebie jakiegoś klienta, to on odejdzie i nigdy już nie wróci. I jeszcze ten obrażony klient może rozpowiedzieć wśród, znajomych, napisać na jakimś forum, itp. że nie warto korzystać z usług danej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko te firmy nie zauważają jednej rzeczy, zyskać nowego klienta jest trudno, ale jak zrażą do siebie jakiegoś klienta, to on odejdzie i nigdy już nie wróci. I jeszcze ten obrażony klient może rozpowiedzieć wśród, znajomych, napisać na jakimś forum, itp. że nie warto korzystać z usług danej firmy...

 

Akurat w przypadku telewizji cyfrowej satelitarnej i usług telekomunikacyjnych (bo tutaj najczęściej preferują nowych klientów a starych olewają) klient nie ma żadnego wyboru i jak się "obrazi" po kolei na 3 to w końcu będzie musiał do któregoś wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos, UPC ma w swoim regulaminie punkt mówiący o tym, że z tych wszystkich wspaniałych promocji możemy korzystać tylko wtedy gdy nie byliśmy abonentem UPC przez ostatnie 12 miesięcy :E

 

Miałem internet 10 mb + podstawowy pakiet 9 kanałów. Teraz jest promocja że jest 25 mb/s i pakiet ok. 80 kanałów 10 zł drożej niż ja płacę . Zadzwoniłem do nich i powiedzieli , że nie ma takiej możliwości podłączenia tego - to powiedziałem że w takim razie składam wypowiedzenie . Po paru godzinach oddzwonili , że jednak można podłączyć . :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grall ale możliwości technicznej? żebyś się potem nie zdziwił, jak rachunki wzrosną a prędkość niekoniecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grall ale możliwości technicznej? żebyś się potem nie zdziwił, jak rachunki wzrosną a prędkość niekoniecznie :)

Po prostu mówili , że nie ma takiej możliwości . Technicznie są , zresztą już to mam - w piątek się użerałem 2 godziny z technikami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to skoro masz już jeden pakiet w Cyfrze+ (i to, jak piszesz, najwyższy), to po co ci drugi? Nie lepiej kupić drugi dekoder i card splitter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo choćby multiroom który jest dostępny w Twoim prestiżowym+

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi dekoder stoi zdecydowanie za daleko od pierwszego a multiroom to żal jest, jak się moduł rozładuje to trzeba go ładować. Znajomy ma, czasem w trakcie filmu zdechnie...

 

Zresztą nieważne już, wczoraj kupiłem eNkę w pełnym pakiecie. Za 99pln miesięcznie mam full pakiet, najnowocześniejszy rewelacyjnie działający dekoder z nagrywarką, najwięcej kanałów w HD...

 

Cyfrę tą pierwszą też wypowiem, eNka mi się zdecydowanie bardziej podoba :)

 

 

A w całym temacie chodziło nie o doradztwo bo daję sobie radę samodzielnie w życiu ;) - tylko chciałem przedstawić postępowanie Cyfry+ względem wieloletniego, zaufanego i zdecydowanego klienta chętnego korzystać z kolejnego ich urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi dekoder stoi zdecydowanie za daleko od pierwszego a multiroom to żal jest, jak się moduł rozładuje to trzeba go ładować. Znajomy ma, czasem w trakcie filmu zdechnie...

 

Co 6 godzin, oglądania, jest to czas łączny, czyli się sumuje. Normalne zabezpieczenie, przed tym, żeby nie składać się na abonament z sąsiadem... poza tym naprawdę uważasz, że splitter nie wyszedłby Cię najtaniej?;)

 

najnowocześniejszy rewelacyjnie działający dekoder z nagrywarką, najwięcej kanałów w HD...

 

Wybacz ale przepisałeś to z ulotki? :E

 

Cyfrę tą pierwszą też wypowiem, eNka mi się zdecydowanie bardziej podoba smilies/smile.gif

 

bo ma "najnowocześniejszy rewelacyjnie działający dekoder z nagrywarką" ? ;)

 

 

- tylko chciałem przedstawić postępowanie Cyfry+ względem wieloletniego, zaufanego i zdecydowanego klienta chętnego korzystać z kolejnego ich urządzenia.

 

Nie przesadzasz? Każda telewizja ma swoje plusy i minusy, np. w Polsacie przy przedłużeniu klienci dostają jeszcze gorsze warunki niż nowi klienci, pomijam już blokowanie dekoderów i inne tego typu praktyki. Zresztą chyba sam wiesz, skoro nie przedłużyłeś Polsatu. A co do N-ki, myślę, że za pewny czas sam się o tym przekonasz czy było naprawdę warto.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi dekoder stoi zdecydowanie za daleko od pierwszego

 

Jak daleko? U mnie leciwy już spliter smartWi radzi sobie z odległością ponad 10m, przez kilka ścian i strop dosyć solidnych... Są takie co mają znacznie większy zasięg, dlatego zainteresowałbym się nimi nie kosztują mało bo 500-600zl ale zwróci się na pewno ;)

 

Teraz i tak jest dobrze, abonent może podpisać drugą umowę jak chcę, 6 lat temu gdy tak chciałem zrobić to nie dało rady. Jedna osoba mogła mieć tylko 1 umowę z C+, teraz jest jakiś postęp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...