Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

Eizo FlexScan S1931

Rekomendowane odpowiedzi

EIZO Nanao Corporation cieszy się olbrzymią renomą na całym świecie i została doceniona przez wielu profesjonalistów. Japońska precyzja połączona z najnowocześniejszą technologią oraz materiałami najwyższej jakości sprawia, iż produkty tej firmy uznawane są za najlepsze w swojej klasie.

 

eizoflexscans1931pclab.jpg

 

Dane techniczne:

 

Matryca: PVA

Przekątna ekranu: 19 cali

Rozdzielczość natywna: 1280 x 1024

Kontrast: 1000:1

Ilość kolorów: 16,77 miliona z palety 1,06 miliarda

Jasność: 280cd/m2

Wielkość plamki: 0.264 mm

Czas reakcji matrycy: 8 ms GTG, 16 ms BTB

Kąt widzenia: 178°/178°

Typ złącza: DVI-D

Obrotowy ekran: Auto Pivot

Wymiary (szer. x wys. x głeb.): 404 x 406 mm x 205 mm

Waga netto : 7.2 kg

 

Funkcje dodatkowe:

 

Możliwość montażu na ścianie

Możliwość regulacji w pionie

Możliwość regulacji nachylenia

Wbudowane głośniki 2x2W

Wbudowany zasilacz

Czujnik natężenia światła

 

Pozostałe:

 

5 lat gwarancji

 

Certyfikaty:

 

TCO'03, TÜV/Ergonomics (including ISO 13406-2), TÜV/GS, C-Tick, CE, CB, UL (cTÜVus), CSA (cTÜVus), FCC-B, Canadian ICES-003-B, TÜV/S, VCCI-B, EPA Energy Star, RoHS, WEEE, EIZO Eco Products 2006

 

 

Opisywany monitor ma dosyć klasyczny wygląd, bez zbędnych udziwnień i fajerwerków, lecz trzeba podkreślić, iż pomimo tego wygląda bardzo majestatycznie i elegancko. Jest to po prostu schludnie zaprojektowana konstrukcja z bardzo dużymi możliwościami regulacji. Dzięki specjalnie zaprojektowanej podstawce Height Adjustable możliwa jest idealna regulacja we wszystkich płaszczyznach (wysokość i pochylenie). Ekran można opuścić na około 8cm nad blat biurka i podnieść do góry o 10cm. Monitor można obracać wokół swojej osi o 70° i odchylić do tyłu o 30°. Oprócz tego panel posiada funkcje Pivot, dzięki której możliwe jest fizyczne obróceniu ekranu o 90° z trybu krajobrazowego na tryb portretowy. Eizo FlexScan S1931 może poszczycić się też bardzo wąską ramką wynoszącą zaledwie 15 mm na górze i dole oraz 13 mm po bokach. Ogólnie rzecz biorąc, monitor można dostosować do niemalże każdego biurka i indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Producent wyposażył panel w siedem predefiniowanych przycisków służących do regulacji parametrów monitora, za ich pomocą możemy ustawić wszystko, co niezbędne. Przyciski są bardzo przyjemne w dotyku, nic się nie zacina i nie stawia zbędnego oporu, co prawda mogłyby być trochę większe, ale w końcu Japończycy mają małe rączki, więc można im to wybaczyć.

 

Ciekawym rozwiązaniem i dosyć rzadko spotykanym jest wbudowany czujnik światła, którego zadaniem jest automatyczne dostosowanie jasności obrazu w zależności od zmieniających się warunków oświetleniowych. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i praktyczne, tym bardziej, że w razie potrzeby zawsze można go wyłączyć.

 

Podświetlanie ekranu jest doskonałe i nie pozostawia wiele do życzenia, różnice między środkiem a narożnikami matrycy wynoszą zaledwie 15cd/m2. Czerń jest dość głęboka, brak widocznego srebrzenia - jest dobrze, chociaż ten aspekt nadal kuleje. Kąty widzenia są bardzo szerokie, co nie stanowi najmniejszego problemu w przypadku oglądania filmów przez kilka osób. Natomiast trzeba podkreślić, iż nadal występuje duża zmienność obrazu, co skutkuje utratą szczegółowości.

 

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Overdrive Circut, która poprzez kontrolę napięcia każdego piksela, usprawnia wyświetlanie ruchomych obrazów efekt smużenia został zniwelowany praktycznie do stopnia niezauważalnego. Wykorzystywany dotychczas w telewizorach LCD, układ znacznie skraca czas reakcji matrycy. Czas przejścia pomiędzy odcieniami szarości wynosi jedynie 8ms. Dzięki temu nawet szybko zmieniające się obrazy są czyste i ostre.

 

Jakość obrazu na monitorze jest po prostu doskonała, czcionka na ekranie jest bardzo ostra i wyrazista, przez co praca z edytorem tekstu i przeglądanie stron w Internecie (nawet po włączeniu ClearType) to czysta przyjemność.

 

Jakość prezentowanych kolorów stoi na bardzo wysokim poziomie monitor konwertuje 8 bitowy sygnał do postaci 10 bitowej, dokonując jego obróbki, a następnie przesyła sygnał do komputera, co pozwala uzyskać idealne przejścia tonalne.

 

Panel został wyposażony w matrycę PVA, dzięki czemu kolory pozostają nieskazitelne, nawet po zmianie temperatury bieli czy też jasności ekranu.

Warto też podkreślić, iż obraz nie wymaga żadnych korekt ze strony użytkownika, gdyż monitor został już fabrycznie skalibrowany i posiada idealną krzywą gamma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...