Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daniel1209

Panel LCD BOX Modecom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem na allegro Panel LCD BOX Modecom LINK i mam pare pytań.

1. Ile mogę do niego podłączyć wiatraków ?

2. Co to jest "Time Set" ?

3. Co oznacza kontrolka Power, uruchomiony komputer czy panel ?? Jeżeli komputer to jak to podłączyć ?

4. W jaki sposób ten panel odczytuje temp. Cpu ??

5. NAJWAŻNIEJSZE Opłaci się kupić ten panel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clik masz bana na google :hmm:

 

Opłaci się, nie opłaci, ja bym tego wynalazku nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie modecoma byłem i to czytałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania dlatego napisałem tutaj.

 

Dlaczego byś go nie kupił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie modecoma byłem i to czytałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania dlatego napisałem tutaj.

 

Dlaczego byś go nie kupił ?

 

Podstawowa znajomość angielskiego i wszystko jasne clik

 

Bo dla mnie Modecom = Syf ( jedynie co im wyszło to MC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą instrukcje też przeglądałem ale nie znam angielskiego dlatego napisałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1jeśli dobrze widziałem(oraz przeglądałem Google.pl) to ma 3 wentyle z tego jeden PWM

2 alarm godzina itp.id

3 jeśli chcesz odpalić panel bez kompa to musiał byś podłączyć go do zewnętrznego źródła zasilania (molex)wiec ta kontrolka oznacza włączony zarówno panel jak i komputer na marginesie do czego przydał by Ci się regulator obrotów wentyli skoro masz wyłączonego kompa

4 masz dołączany dodatkowy czujnik (termometr) na kablu zakładasz go możliwe jak najbliżej CPU ale NIGDY pomiędzy podstawę chłodzenia a CPU (widziałem już takich magików :E)

5 nie mi to oceniać ,jak uważasz ze wystarczy CI to oc posiada to go bierz chociaż ja osobiście pozbierał bym na coś sensowniejszego

pytanie do innych forumowiczów czy tylko mi sie wydaje ze na zdjęciu z allegro ten panel ma wyjście do wentyla 2 pin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 nie mi to oceniać ,jak uważasz ze wystarczy CI to oc posiada to go bierz chociaż ja osobiście pozbierał bym na coś sensowniejszego

pytanie do innych forumowiczów czy tylko mi sie wydaje ze na zdjęciu z allegro ten panel ma wyjście do wentyla 2 pin ??

 

coś sensowniejszego czyli ???

 

A co do twojego pytania to masz rację panel ma wyjście na 2 pin ale poco więcej ?? Przecież 3 pin to odczyt obrotów a ten panelowi nie jest potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś sensowniejszego czyli - podaj pulę $$.

Można znaleźć coś sensowniejszego za 100 i 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś sensowniejszego czyli - podaj pulę $$.

Można znaleźć coś sensowniejszego za 100 i 300zl

 

coś sensowniejszego w granicach 40zł ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie wydaje to "damskie" 2 pin (nie wiem czy dobrze określiłem jeśli źle to mnie poprawcie) różni sie od wejścia 3 pin i nie sadze żebyś był w stanie podłączyć wentylator 3 pin do tego wyjścia ( inny rozstaw pinów oraz szerokość plastyku )

co do sensownego panelu to proponuje zainwestować w coś trochę więcej niż 40 zł (z tego co wiem to od 60-70zł zaczynają sie panele na tzw"wypasie" ale sie nie znam na nich wiec nie pomogę CI z wyborem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. Rozstaw pinów w wtykach 2pn oraz 3pin są takie same

po 2. I tak utnę tą wtykę i kable skręcę i zlutuje :D

 

 

Znalazłem też TAKI panel. Warto dopłacić i kupić go ?? Na jakiej zasadzie działa u niego regulacja obrotów ? W panelu z 1 postu jest 3 stopniowa regulacja a w tym ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cenę 55 zł dostajesz czytnik kart, dodatkowe wyjścia USB no i oczywiście 4 kanały wentylatorów. Oferta ciekawa pod warunkiem, że podoba Ci się ten "odpustowy" wygląd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koniecznie musi byc wyswietlacz? Czy chcesz tylko regulację obrotów i ewentualnie jakieś złącza - USB, jack?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej z wyświetlaczem bo pokazuje mi prędkość wiatraków a na płycie głównej mam tylko 1 wejście na wentylator wiec nie mam możliwości sprawdzenia obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...