Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chattab

Zalman GS1000 vs GS1000SE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ bardzo łatwo "zakochuję" i "odkochuję" się w obudowach - ostatnio padło na Zalmana (najpierw chciałem NZXT Lexa, potem Fractal Design). Czy ktoś z Was miał do czynienia (widział na własne oczy) ze starszym i nowszym modelem? Czy SE ma jakiekolwiek plusy w porównaniu z "gołym" GS1000? Nie ma przecież hot-swap'u (co jest dużą zaletą poprzedniczki), a boki ze stali zamiast aluminium (to też chyba gorzej wygląda - prawda?). Z kolei GS1000 jest droższa i trudniej dostępna. Która z tych dwóch obudów podoba Wam się bardziej?

 

I ewentualnie, jaką ma konkurencję w granicach +/- 500 zł? Zależy mi na:

* "dostojnym", eleganckim i solidnym wyglądzie (raczej metal niż plastik),

* czarnym wnętrzu (tu można ewentualnie pomalować, chociaż boję się rozkręcania na czynniki pierwsze),

* oknie w obudowie (w Zalmanie dopuszczam cięcie wodą),

* dużej ilości miejsca w środku (nic mnie tak nie mierzi jak plączące się kable),

* dobrym przepływie powietrza i względnej ciszy,

* nie wykluczam WC w przyszłości.

 

Poradźcie, doradźcie, ewentualnie utwierdźcie mnie w przekonaniu, że Zalman jest dobrym wyborem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem gorąco zakochany w GS1000 dopóki Obsidiana nie zobaczyłem :D ale to już nie ta półka cenowa :(

 

Co do tych dwóch to dla mnie GS1000 jest dużo śliczniejsza ze względu na glossy top no i niewątpliwa zaleta jak zam zauważyłeś - hotswap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to zalman i lc to nie takie latwe rozwiazanie, jednak sa magicy ktorzy dali rade :D

swojego gs1000szukalem 2m-ce bez skutku. Jak juz znudzilo mi sie szukanie to znalazlem LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z motyką na słońce rzucać się nie będę, tym bardziej, że wiedzę o LC czerpię wyłącznie z (wielogodzinnej) lektury forum. Chcę po prostu, żeby było ładnie - tak sam dla siebie, bo za stary już jestem, żeby chwalić się przed kolegami ;) Fajne AC pewnie też da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Fractal z LC i AC ale osobiście bardzo polecam tą obudowę wiem napewno ze ma zrobione otwory do chłodzenia wodnego lub ciecza jak to tam zwiecie;P co ułatwia zupełnie sprawe, obudowa jest solidna tzn. stoi solidnie nie przenosi zadnych drgan, no i mocna strona w wyciszaniu komponentów mam MSI R5850 a jak kazdy wie jak sie gre odpali turbina wyje na maxa przy tej obudowe nie ma to wiekszego znaczenia, no i jeśli cenisz sobie ładny wygląd stylistyke nie ma się co zasanawiac tylko brac Fractal najlepiej Balck Pearl:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Zalmana GS1000 od dłuższego czasu i buda jest świetna. Idzie dużo pokombinować, lc spokojnie też się zmieści i nawet ładne(patrz sygnaturka) :P

Co prawda można mieć problem z umieszczeniem 2 chłodnic, ale postarasz się, to też dasz radę. Nie jest to buda typowo do lc, jak LL czy inny konstrukcje.

Zalman GS1000 ma też bdb przepływ powietrza, dobre temp, hot swap, miejsce na 6 dysków itd.

GS1000 czy GS1000SE? hmm zależy ile masz kasy, ale jak dla mnie, to GS1000 bije wyglądem SE. fajnie się komponuję te błyszczące elementy i nie jest taka ciężka, a nie wpada w wibracje itp.

Ogólnie polecam, jak masz jakieś pytania to wal na PW śmiało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...