Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slkm001

ważność mandatu a opis i kwalifikacja prawna wykroczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Więc pytanko takie, skręcałam na skrzyżowaniu w lewo gdzie był nakaz jazdy prosto, głupia sprawa bo kompletnie pusta droga, żeby wjechać od drugiej strony trzebaby nadrobić jakieś trzy kilometry, no ale za krzakami stali niebiescy.

 

W sekcji opis i kwalifikacja prawna wykroczenia mam wyraźnie napisane:

 

Niestosowanie się do znaku B-5 "Nakaz jazdy na wprost" art 92 par 1 KW

 

I teraz kilka faktów:

1) Jak doskonale wiecie, znak B-5 ("Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych") to zdecydowanie nie to samo co znak C-5 ("Nakaz jazdy na wprost").

2) W miejscu wykroczenia, nie było znaku C-5, a jedynie znaki F-10 / F-11. Na mandacie - jak dobrze wiecie - nie ma jednak napisanej informacji o miejscu zdarzenia.

 

Na oznaczeniach znaków się nie znam, dopiero dziś przy płaceniu mandatu stwierdziłam że sobie pooglądam znaki i zauważyłam coś takiego. Dziś, tzn 7 dni od daty wykroczenia, w związku z czym termin do zapłacenia/wysłania zażalenia mija chyba dziś. Pytanko więc, czy w takim razie mogę to w jakiś sposób wykorzystać do uchylenia mandatu?

Dziękuję z góry za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałaś przepisy? To nie cuduj tylko płać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpisałeś się na mandacie to jednocześnie przyznałeś się do winy i powinieneś zapłacić, ale być może da się coś jeszcze zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandat przyjąłeś, już po ptakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...