Forum PCLab.pl: Porada potrzebna. m.in. czym otworzyć .MXF. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Porada potrzebna. m.in. czym otworzyć .MXF. oraz potrzebny plugin do Photoshop'a. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Nehalem Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Czerwiec 2010 - 19:59

Witam balowiczów.
Mam kilka zagwostek odnośnie multimediów. Mianowicie.

#1 Czy ktoś orientuje się może, jakim filtrem do Photoshopa [CS5] można osiągnąć efekt tekstu, tak jak na poniższym arcie? Chodzi o tą poświatę na tekście.
Dodaj obrazek

#2 To będzie trudne i wątpię, żeby ktoś znał odpowiedź. Zawsze jednak warto spróbować. Już mówię o co chodzi.
A no chodzi o to, że pościągałem parę plików z tej oto stronki. Są to pliki wideo wysokiej rozdzielczości [2k i 4k chyba też] w formacie .mxf. Samo MXF jest formatem opracowanym przez Sony(?) i to w nim zapisywany jest materiał z XDCAM'ów. Próbowałem Premiere Pro CS5 oraz Sony Vegas 9.0d, jednak żaden z tych programów nie był zdolny otworzyć materiału. Jedynie VLC Media Player próbował odtworzyć samą ścieżkę dźwiękową z powyższych plików, co po części mu się udawało. Po części, gdyż po kilku sekundach następowała zwiecha programu. Niby Pr CS5 i Vegas 9 obsługują ten format. Być może pliki te zakodowane są jakimś innym, dziwnym kodekiem. Tu chciałem właśnie zadać pytanie czym te cudowne pliki mogę otworzyć. Czy istnieje jakiś specjalny plugin do Pr lub Vegas, i czy ktokolwiek z Was, próbował kiedyś otworzyć wideo w formacie MXF 2k?

Pozdrawiam.

ED: Gdyby ktoś zadał pytanie "Po co Ci MXF?", odpowiem, że zainteresowanie .mxf'em pojawiło się stąd.

Ten post był edytowany przez Nehalem dnia: 09 Czerwiec 2010 - 20:09

#2 Użytkownik jest niedostępny   Kubix80 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Czerwiec 2010 - 21:31

Nie za bardzo rozumiem po co Ci jakiś plugin. Bez problemu zrobisz to w photoshopie i to elementsie. Ta poświata to może być np: skopiowany kilka razy napis i dodany motion blur + tryby mieszania i filtry.

Sprawdz najpierw co utworzyło te MXFy jaka kamera lub w jaki sposób były zrzucane. Znajdz jakiś program do analizy MXF np: http://ftp.irt.de/IR...lyzer/index.php .
Dziwne...Premiere i Vegas mają znakomitą obsługę tego typu plików.

Ten post był edytowany przez Kubix80 dnia: 09 Czerwiec 2010 - 21:32

Strona 1 z 1