Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nehalem

Porada potrzebna. m.in. czym otworzyć .MXF.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam balowiczów.

Mam kilka zagwostek odnośnie multimediów. Mianowicie.

 

#1 Czy ktoś orientuje się może, jakim filtrem do Photoshopa [CS5] można osiągnąć efekt tekstu, tak jak na poniższym arcie? Chodzi o tą poświatę na tekście.

gaftrc.th.jpg

 

#2 To będzie trudne i wątpię, żeby ktoś znał odpowiedź. Zawsze jednak warto spróbować. Już mówię o co chodzi.

A no chodzi o to, że pościągałem parę plików z tej oto stronki. Są to pliki wideo wysokiej rozdzielczości [2k i 4k chyba też] w formacie .mxf. Samo MXF jest formatem opracowanym przez Sony(?) i to w nim zapisywany jest materiał z XDCAM'ów. Próbowałem Premiere Pro CS5 oraz Sony Vegas 9.0d, jednak żaden z tych programów nie był zdolny otworzyć materiału. Jedynie VLC Media Player próbował odtworzyć samą ścieżkę dźwiękową z powyższych plików, co po części mu się udawało. Po części, gdyż po kilku sekundach następowała zwiecha programu. Niby Pr CS5 i Vegas 9 obsługują ten format. Być może pliki te zakodowane są jakimś innym, dziwnym kodekiem. Tu chciałem właśnie zadać pytanie czym te cudowne pliki mogę otworzyć. Czy istnieje jakiś specjalny plugin do Pr lub Vegas, i czy ktokolwiek z Was, próbował kiedyś otworzyć wideo w formacie MXF 2k?

 

Pozdrawiam.

 

ED: Gdyby ktoś zadał pytanie "Po co Ci MXF?", odpowiem, że zainteresowanie .mxf'em pojawiło się stąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1

 

Nie za bardzo rozumiem po co Ci jakiś plugin. Bez problemu zrobisz to w photoshopie i to elementsie. Ta poświata to może być np: skopiowany kilka razy napis i dodany motion blur + tryby mieszania i filtry.

 

 

#2

 

Sprawdz najpierw co utworzyło te MXFy jaka kamera lub w jaki sposób były zrzucane. Znajdz jakiś program do analizy MXF np: http://ftp.irt.de/IRT/mxf/tools/analyzer/index.php .

Dziwne...Premiere i Vegas mają znakomitą obsługę tego typu plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...