Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pops12

Głośniki 2.1 lub 2.0 do 250 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytając masę tematów na temat różnych głośników nie mogę się zdecydować do końca. Głośniki będą głównie przeznaczone do muzyki i czasem grania w gry.

Mam na oku takie głośniki:

-GENIUS SP-HF 1800A lub 1255A,

-MICROLAB FC-550 lub FC-530,

-MODECOM MC-2050 lub MC-2110.

 

Microlaby i Modecomy są podobne, bo gdzieś doczytałem.

I jeszcze jedno pytanie. Czy do tych głośników wystarczy zintegrowana dzwiękówka, żeby to ładnie działało, czy zaopatrzyć się w SB?

Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo sam już nie wiem na co się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak po przeczytaniu 651232 tematów, w których każdy ma taką samą treść nadal nie wiesz co wybrać, to tutaj tym bardziej nikt nie pomoże. Bo NIKOMU, podkreślam NIKOMU nie chce się pisać tego samego po raz 21321.

 

 

PS. Pewnie zaraz zostanę zjechany, bo "Nie doczytałem posta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci polecić głośniki Genius 1250 GAMING - kosztują ok 120 zł (za tyle widziałem w media expercie). Są to bardzo porządne głośniki 2.1 za tą cenę.

Sam ich używam do słuchania muzyki i grania i jestem z nich bardzo zadowolony. Wystarczy zwykła integra w komputerze, chyba że jesteś melomanem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych zestawów, co wypisałem, to który jest najbardziej opłacalny pod względem wydajności?

Co do używek to jakoś nie jestem przekonany, wolałbym coś z gwarancją, bo nie wiadomo, czy coś nie "strzeli".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czytając masę tematów na temat różnych głośników nie mogę się zdecydować do końca. Głośniki będą głównie przeznaczone do muzyki i czasem grania w gry.

Mam na oku takie głośniki:

-GENIUS SP-HF 1800A lub 1255A,

-MICROLAB FC-550 lub FC-530,

-MODECOM MC-2050 lub MC-2110.

 

Microlaby i Modecomy są podobne, bo gdzieś doczytałem.

I jeszcze jedno pytanie. Czy do tych głośników wystarczy zintegrowana dzwiękówka, żeby to ładnie działało, czy zaopatrzyć się w SB?

Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo sam już nie wiem na co się zdecydować.

Najbardziej oplacalne sa 1255A i MC2110, a najlepiej zagraja FC-530. Reszte bym raczej odrzucil. Ostatnio byla promocja w Media Expert MC2110 za 150zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wezmę chyba Microlaba FC-530, lecz zainteresowały mnie jeszcze Modecomy MC-2150. Mają one w sumie te same specyfikacje techniczne, ale Modecom ma większy głośnik basowy. To da jakiś lepszy efekt, bo cenowo są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy - Microlab FC-530 i Modecom MC-2150 mają głośnik niskotonowy o średnicy 6,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MC 2150 = FC 530, potwierdzone analizą specyfikacji. Chyba, że to ja coś pomyliłem. To są dosłownie te same konstrukcje.

Podobnie jak MC 2110 = FC 330 (posiadam te pierwsze).

 

Jeśli jednak wziąć FC 530 vs. 330 to nie wiem czy warto dopłacać do 530. Zakłóceń i tak brak (przyjemny szum przy maksymalnym odkręceniu potencjometru, bez sygnału wejściowego), jako plus moim zdaniem to tylko tyle że ma zdalne sterowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mógłby mi ktoś doradzić. Lepiej jest dołożyć te 100 zł i mieć wzmacniacz poza subwooferem, czy to dużej różnicy nie odgrywa?

Pilot w droższym zestawie, to w sumie duży plus, ale jeżeli jest bez różnicy gdzie jest wzmacniacz, to skuszę się na tą tańszą wersje z Media Expert.

 

PS. Zapomniałem. W Szczecinie nie ma Media Expert niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaa sorry pomylilem oznaczenia, tak MC2150 = FC530, zwracam honor :notworthy:

 

Glosniki Modecom'a niby maja lepszy glosnik wysokotonowy niz te od Microlab'a http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=516518

 

Ja osobiscie skusilem sie na MC2110 za 149zł w Media Expert i jestem zadowolony :)

Nie mogą mieć lepszej wysokotonówki, bo ich tam po prostu nie ma.

A może mógłby mi ktoś doradzić. Lepiej jest dołożyć te 100 zł i mieć wzmacniacz poza subwooferem, czy to dużej różnicy nie odgrywa?

Pilot w droższym zestawie, to w sumie duży plus, ale jeżeli jest bez różnicy gdzie jest wzmacniacz, to skuszę się na tą tańszą wersje z Media Expert.

 

PS. Zapomniałem. W Szczecinie nie ma Media Expert niestety.

Różnica polega na tym, że w modelach FC-330/MC-2110 potencjometr umieszczony masz na subwooferze, a w FC-530/MC-2150 na zewnętrznym wzmacniaczu, który stawiasz sobie na biurku i nie musisz się schylać. Do tego masz bezprzewodowy pilot.

 

Jest jeszcze kilka drobnych różnic pomiędzy tymi zestawami np. FC-330 mają trochę większe i mocniejsze satelity (16W vs 15W), a FC-530 trochę większy subwoofer i głośnik niskotonowy (6,5" vs 5,25").

 

EDIT: Literówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już zdecydowany na kupno Modecomów MC-2150, ale znalazłem ofertę kupna głośników Genius 5005 za 199zł. Niestety tylko miesiąc gwarancji. Czy taki zakup jest opłacalny i jak jest z awaryjnością Geniusów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem już zdecydowany na kupno Modecomów MC-2150, ale znalazłem ofertę kupna głośników Genius 5005 za 199zł. Niestety tylko miesiąc gwarancji. Czy taki zakup jest opłacalny i jak jest z awaryjnością Geniusów?
Są awaryjne. Zresztą po co Ci 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma co ryzykować. Zawsze lepiej obejrzeć sobie film z dźwiękiem przestrzennym, ale zostanę już przy swoim pierwszym wyborze. Mam jeszcze jedno pytanie. Duża różnica jest pomiędzy głośnikami MC-2150, a Geniusami 1800A? Czym się różnią, oprócz tego, że Geniusze nie mają Subwoofera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleje sie jeśli można. Podobny problem, też sie chciwię na 1800A :E Lecz mam trochę wątpliwości, mianowicie szukam głośników do tv lcd, będą one umieszczone na uchwytach vogels vlb200 po bokach telewizora. Chodzi mi o to żeby grało to wyraźnie lepiej od tv ;) Myślałem tez o Microlabach Solo6c/7c lecz nie wiem jak z opłacalnością, skoro pokój mam bardzo mały - ok 9mkw i to co prezentuje tv lcd pod względem głośności mi wystarcza, chodzi mi tylko o jakość odsłuchu i wyczuwalny lecz nie dudniący bas... :) Wolałbym wydać mniej niż więcej, a okolice 200zl nie przyprawiają mnie jeszcze o palpitacje serca (w przeciwienstwie do cen microlabów) dlatego tez myśl o 1800A... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9mkw? To weż sobie Microlaby FC530 - masz pilot, nie będziesz musiał wstawać z fotela, by zmienić głośność. 6c może być za duże do tego pokoju, no i w filmach nie będziesz mieć dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem jeszcze raz z tego wszystkiego i wyszlo niemal 11mkw, ale raczej nie ma to większego znaczenia... :) Hmm ok, a zagrają lepiej od tych gienków? Z wstawaniem nie bedzie problemu, jest pilot do telewizora ;) Generalnie wolałbym 2.0, ani suba ani amplitunera nawet nie bardzo bede miał gdzie postawić.. Zahaczając o wrażenia estetyczne - 1800A pasują idealnie do mojego tv (piano black, wysokie, dość wąskie), choć swoją drogą te Microlaby też są nawet nawet.. Mimo wszystko priorytet to wrażenia słuchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokleje sie jeśli można. Podobny problem, też sie chciwię na 1800A :E Lecz mam trochę wątpliwości, mianowicie szukam głośników do tv lcd, będą one umieszczone na uchwytach vogels vlb200 po bokach telewizora. Chodzi mi o to żeby grało to wyraźnie lepiej od tv ;) Myślałem tez o Microlabach Solo6c/7c lecz nie wiem jak z opłacalnością, skoro pokój mam bardzo mały - ok 9mkw i to co prezentuje tv lcd pod względem głośności mi wystarcza, chodzi mi tylko o jakość odsłuchu i wyczuwalny lecz nie dudniący bas... :) Wolałbym wydać mniej niż więcej, a okolice 200zl nie przyprawiają mnie jeszcze o palpitacje serca (w przeciwienstwie do cen microlabów) dlatego tez myśl o 1800A... :)

1800A sobie odpusc, niestety jest to nieudany model, a szkoda bo prezentuja sie bardzo ladnie :)

 

Microlaby 6C zagraja zdecydowanie lepiej od reszty ww glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1800A sobie odpusc, niestety jest to nieudany model, a szkoda bo prezentuja sie bardzo ladnie :)

 

Microlaby 6C zagraja zdecydowanie lepiej od reszty ww glosnikow.

 

No właśnie, i tu pytanie dla ludzi którzy mieli styczność z oboma modelami, czy w moich warunkach (maly pokoj, niezbyt głośny odsluch, źródło dźwięku to tylko tv) opłaca sie płacić przeszlo dwa razy tyle za Solo6C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, i tu pytanie dla ludzi którzy mieli styczność z oboma modelami, czy w moich warunkach (maly pokoj, niezbyt głośny odsluch, źródło dźwięku to tylko tv) opłaca sie płacić przeszlo dwa razy tyle za Solo6C?

 

Moim zdaniem nie opłaca się - jeśli nie możesz ich rozstawić 1,5m od siebie i ok.2 m od Ciebie oraz źródło dźwięku to TV to sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...