Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daarekn

HTC Wildfire

Rekomendowane odpowiedzi

W żaden sposób nie przekonuje mnie specyfikacją (procesor, wyświetlacz) :thumbdown:

I skąd się wzięła w jego wypadku taka cena... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wyświetlacz to pomyłka! Nie wiem czy chciano dzięki temu zaoszczędzić i wypuścić nieco "tańszy" model.

Znalazłem w sieci informację, że jeden z operatorów kom. będzie sprzedawał ten model w cenie 1 zł w abonamencie 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model kompletnie nieopłacalny i wart mniej niż spica która jest za 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model kompletnie nieopłacalny i wart mniej niż spica która jest za 600zł

 

Wiesz tylko samsung to powiedizalbym taka sobie marka, wrecz chinszczyzna. Mowie to z wlasnego doswiadczenia, wiekszosc telefonow jest kiepska jakosciowo. uzywane samsungi po roku czy dwoch to najczesciej do smietnika sie nadaja. Support to po prostu inna bajka, koszmar. Model mimo ze na symbianie nie uswiadczyl nigdy zadnej aktualizacji, co jest problematyczne w srodwisku gdzie dominuje nokia ktora ciagle updatuje swoje symbianiki i samsung jest coraz mniej kompatybilny.

 

Co do wildfire, wlasnie wedlug mnie jest bardziej przekonujacy od spicy, ktora coprawda ma mocniejszy procek(gora 20%), za to ma chyba polowe tego ramu co htc. Pewnie juz Froyo(2.2) nie uswiadczy. W kolejnych androidach bardziej bedzie sie liczyla pamiec od procka. Szczegolnie ze nawet w tej recenzji wspominaja ze procek w htc dobrze sie spisuje i dziala lepiej niz w drozszym hero czy legend. Wiec to ze w spicy jest 800mhz a tu 528mhz nie ma jak widac kolosalnego znaczenia. Nie wspomijnajac o tej atrapie apartu z samsunga, brak led jest dyskusyjny czesto guzik daje, ale zeby auto-focusa nie dali. W htc jest jeszcze touch focus, klawa sprawa. Wildfire jest calkiem sensowny konkurentem, w zwyklych zasotsowaniach mniejsza rozdzialka ekranu guzik zmienia, a przy internecie jesli multi-touch sie sprawdzi to tez nie bedzie mialo za duzego wplywu. Zaleta w postaci w miare dobrego aparatu i dodatko wbudowane radyjka jest nie do pogardzenia.

 

Szczegolnie gdy kupuje sie ten telefon w abonamencie, warto wedlug mnie doplacic ta 100 do htc wzgledem samsunga ktory jest za 1zl. Ciekawe ktory to operator da go za 1zl w abo 60zl, nawet w play tak nie ma, a u innych telefony sa tylko drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildfire jest słaby, chyba że komuś zależy na dobrym aparacie.

-wolny procesor sprawia, że cały interfejs ma laga, a nawet pisanie na klawiaturze ekranowej ma odczuwalne opóźnienie - więc nie da się normalnie pisać sms

-za mała rozdzielczość sprawia, że wiele aplikacji i gier z marketu w ogóle nie będzie dało się włączyć, bo nie są dostosowane do tak niskiej rozdzielczości (minimalna normalna to 480x320, jak w i5700)

 

Przy tych dwóch wadach zalety, jak niezły aparat, multitouch czy Sense UI nie mają znaczenia.

 

To tyle co myśle o tym modelu. Co do procesora jeszcze, to proponuje porównać szybkość wczytywania się strony na Wildfire i Spica. Tutaj recenzja http://www.engadget.com/2010/06/28/htc-wildfire-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

@Deadeye a miałeś okazję testować tego HTC Wildfire czy tylko na opiniach innych ludzi bazujesz?

Jak pisałeś miał laga czy tylko miał laga wg opinii innych?

 

Poza tym o jakości procesora nie świadczą takty ale technologia i inne "bajery"

Czy AMD 6000+ 3.0Ghz jest szybszy od AMD 910 2.6Ghz? Takty tu decydują? Nie.

 

Zresztą nie bez powodu HTC kosztuje 100zł przy Galaxy 1zł w Playu.

Ciekawe dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą nie bez powodu HTC kosztuje 100zł przy Galaxy 1zł w Playu.

Ciekawe dlaczego?

bo firma....nic więcej,zobacz po ile kosztują inne telefony HTC ;) zdecydowana wiekszość nawet w abonamentach jest droższa niż na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tyle co myśle o tym modelu. Co do procesora jeszcze, to proponuje porównać szybkość wczytywania się strony na Wildfire i Spica. Tutaj recenzja http://www.engadget.com/2010/06/28/htc-wildfire-review/

 

Tylko tu nie porownuja wildfire ze spica tylko z desire, zdziebeczko nie ta polka cenowa. To ze z flashem sobie nie radzi... coz, wiekszosc telefonow w ogole go nie wspiera, podobnie jak iphone/ipody a jakos nie przeszkadza to im w uzyciu jako mobilne browsery. Zreszta wedlug zapowiedzi telefon byl tworozny z mysla o 2.2, z takim system byla zapowiedziana premiera. Poslizg w wydaniu Froyo sprawil to ze poki co mamy go z 2.1. Jesli sprawdzi sie to co zapowiadaja o optymalizacji wolny flash moze nie bedzie juz problemem.

 

Wiekszy problem z tym lagiem przy pisaniu, bo to jest solidna wada nie jak wolny flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zamówić ten telefon jutro, i zobaczymy jak to będzie, ach i nie wiem czemu, ale coś rzadko wszyscy wspominacie o dodatkowym, moim zdaniem bardzo ważnym atucie, że ma wifi :) pozdrawiam, i proszę o więcej opinii o tym "smartphone" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec to ze w spicy jest 800mhz a tu 528mhz nie ma jak widac kolosalnego znaczenia. Nie wspomijnajac o tej atrapie apartu z samsunga, brak led jest dyskusyjny czesto guzik daje, ale zeby auto-focusa nie dali. W htc jest jeszcze touch focus, klawa sprawa. Wildfire jest calkiem sensowny konkurentem, w zwyklych zasotsowaniach mniejsza rozdzialka ekranu guzik zmienia, a przy internecie jesli multi-touch sie sprawdzi to tez nie bedzie mialo za duzego wplywu. Zaleta w postaci w miare dobrego aparatu i dodatko wbudowane radyjka jest nie do pogardzenia.

 

Szczegolnie gdy kupuje sie ten telefon w abonamencie, warto wedlug mnie doplacic ta 100 do htc wzgledem samsunga ktory jest za 1zl. Ciekawe ktory to operator da go za 1zl w abo 60zl, nawet w play tak nie ma, a u innych telefony sa tylko drozsze.

Może w abonamencie warto jednak kupując w wolnej sprzedaży nie, należy na wildfire nawet zwracać uwagi, to że spica ma słaby aparat to wiem ale wildfire też ma beznadziejny jak każdy HTC, a co do procesora to spica ma już rok, dzisiaj jej procesor to też kompletny low end jeśli chodzi o smart-fony, ale kiedyś gdy snapdragon kosztował 30$ to takie były dobre do telefonów nieco tańszych, dzisiaj za 10,50$ można kupić 1GHZ cortexy A8, lepsze od snapdragona a nie mówiąc już o tym przestarzałym qualcommie 528MHZ który ma chyba z 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma byc odpowiedni do telefonu a nie zaraz musi byc najmocniejszy na rynku. Poki co mocniejszy procek=wieksze zapotrzebowanie energetyczne wiec nie ma sensu wciskac 1ghz snapdragon do fona z 320x240!! Rozdzielczosc ma znaczny wplyw na to jaki procesor jest potrzebny, nikt tam moderom nie bedzie sprawiac frajdy, by telefon mial nadwyzki mocy ktore bedzie mozna wykorzystac w bardzo specyficznych sytuacji. Ta przytoczona recenzja jest tendecyjna, bo w innych ogolnie wszyscy stwierdzaja ze telefon jest lag-free i dziala calkiem wydajnie. Na filmach w necie dzialanie ekranu nie pokazuje zadnych niepokojacych tendencji, bardzo milo chwyta przy przeiwjaniu, pisanie wiadomosc tez idzie gladko i nie bardzo wiem czego oni sie czepiali w tej recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilinho28

 

Akurat, że ma wi-fi to wspominac nie trzeba bo teraz juz praktycznie każdy telefon to ma ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonek89

 

Gdyby każdy telefon praktycznie go posiadał to bym o tym nie wspominał, a wcale tak nie jest(nie mówię tu o drogich modelach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymonek89

 

Gdyby każdy telefon praktycznie go posiadał to bym o tym nie wspominał, a wcale tak nie jest(nie mówię tu o drogich modelach).

Ale Wildfire jest smartfonem a te praktycznie wszystkie nowsze posiadają wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, może nie mam racji :)

 

Ale prosiłbym was o więcej opinii na temat tego "smartphona" co sądzicie itp. itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezka sprawa biorac pod uwage ze do pierwszych ludzi moze dotrze gdzies w przyszlym tygdniu. tak mozemy tylko sobie pospekulowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

długi i całkiem dokładny filmik.

 

Fajna ładowarka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to co się pojawia w 7min i 20sek?

Czy to jest ta ładowarka, tylko z przejściówką na usb? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to jest to co się pojawia w 7min i 20sek?

noo.. ładowarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofani, ja tez mam dylemat z tym fonikiem i czekam tylko az dotrze do pierwszych polakow ktorzy go ocenia w tym temacie. najbardziej boli mnie nie brak gier lecz aplikacje ktore moga nie pracowac pod ta rozdzialka. poza tym zupelna zalamka z tym muleniem przy pisaniu sms.. mam nadzieje ze to plota. faktycznie do tego modelu byl dedykowany nowszy android. zobaczymy jak to bedzie. ale tak czy tak mam na niego smaka. jedno pytanko: w czym moze jeszcze przeszkadzac tak kiepska rozdzialka? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najbardziej boli mnie nie brak gier lecz aplikacje ktore moga nie pracowac pod ta rozdzialka. poza tym zupelna zalamka z tym muleniem przy pisaniu sms.. mam nadzieje ze to plota. faktycznie do tego modelu byl dedykowany nowszy android. zobaczymy jak to bedzie. ale tak czy tak mam na niego smaka.

 

Wiesz gry i tak na takim sprzecie moga byc przecietne i chocby do tych z iphone/ipoda im daleko a co tu mowic o dedykowanych mobilnych konsolach. Zreszta jakies gry napewno sa, w ktorejs recenzji zachodniej czytalem ze komorka zwalnia dopiero bo odpaleniu wymagajacych gierek, wiec jakies widac musza byc.

 

Co do tego mulenia, chyba rzekomego, odpal sobie na youtubie filmiki o wildfire, jak tam ludzie pokazuja dzialanie w niektorych wchodza w opcje pisania i nie ma zadnego mulenia, przynajmniej nic nie widac. Ostatnio widizalem to w filmikach z ostatniego tygodnia(jak przefiltrujesz), recka czy unboxing nie pamietam.

 

Jesli chodzi o rozdzialki na forum androida czytalem ze sam system reskaluje aplikacje, ale nie wiem na ile to prawda.

 

Niestety HTC nie jest rychliwe i Froyo najwczesniej w III kwartale, jak to zapowiedzialo.

 

Co do moich spostrzezen, nie podoba mi sie ze nie ma samodizelnej ladowarki, jest tylko kabel usb uzywany do laczenia z komputerem ktory podpina sie do "ladowarki" w celu naladowania telefonu. Granda ze poskompili na takim detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda toto jak obcięty do 3/4 nexus one, procka nie podają, ale po częstotliwości można wnioskować że stary qualcomm, ekran to śmiech na sali... Padaka jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda toto jak obcięty do 3/4 nexus one, procka nie podają, ale po częstotliwości można wnioskować że stary qualcomm, ekran to śmiech na sali... Padaka jednym słowem.

 

No bo to budzetowka dla mas a nie sprzet dla entuzjastow co tu beda kombinowac z emulatorami i rootem. Takich co potrzebuja wykorzystac to w funkcji z jaka zostal stworzony, smartphone. A nie jako mobilne kino czy zastepstwo komputera. Super procek niepotrzebny, ekran 320x480 by nie zaszkodzily, ale w sumie ten przy pewnym niedostatku swoja funcke spelni. Nierozumiem tego calego krytycyzmu, gdyby kazdy mial snapdrgona, amoldea w wyoskiej rozdzielczosci to nie bylby low endowka, a To fonik ktory ma konkurowac z tymi najtanszymi androidami jak i5700, gt540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...