Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skiner91

Recenzja SilentiumPC Spartan HE923

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako świeżo upieczony posiadacz tego schładzacza CPU postanowiłem wyrazić o nim swoją opinie. Oczywiście teraz powinienem napisać ze to moja pierwsza recenzja i proszę o wyrozumiałość i tak dalej ale, komu sie przyda to sie przyda.. wszyscy nie muszą tego czytać na dobranoc- w takim celu proszę sięgnąć po inna lekturę :)

 

Większość recenzji będzie w postaci opisu ponieważ ciekawość mnie zjadła i bardzo pośpieszyłem się z założeniem chłodzenia na procesor- stąd mało fotek.

 

 

1. Opakowanie i zawartość

 

Opakowanie nie jest wyrośnięte jak w przypadku np. niektórych kart graficznych. Rozmiar jest adekwatny do wielkości chłodzenia. Dla opisu wyglądu i kolorystyki wstawiam foto :

 

dsc01488fs.th.jpg

 

W tym oto pudełku znajdziemy mniejsze pudełeczko a w nim:

- zapinkę na LGA775, LGA1156, LGA1366. Są dobrze wykonane, każda odpowiednio podpisana

- gumowe uchwyty na dodatkowy wiatrak

- pastę termoprzewodzącą. Malutka tubka wystarczy na " jeden raz "

Pod mniejszym pudełeczkiem:

- plastikowy blister w którym umieszczono radiator z założonym juz wiatrakiem. Całość jest wykonana niemal że ( szczegóły w podsumowaniu ) idealnie! Żadnych wykrzywień blaszek, rys wgnieceń. Jak z obrazka :)

 

 

2. Montaż

 

Powierzchnia radiatora która ma się stykać z procesorem jest zabezpieczona folią ochronną także nie polecam zakładać chłodzenia na śpiocha bo temperatura przez folijke będzie raczej gorzej przechodzić :) po zdjęciu foli czas na rozsmarowanie pasty. Jest dość gęsta i trzeba sie trochę z tym grzebać by rozprowadzić ja po odpowiedniej powierzchni. W związku z tym ze mam już komputer złożony w całości w obudowie typu ATX midi tower musiałem wygimnastykować trochę ręce przy zakładaniu ale myślę ze posiadacze normalnych Towerów ( żadne midi- wrrr ) nie będą mieli takich problemów lub pójdzie im to zgrabniej niż mi :) Po zamontowaniu chłodzenie bardzo dobrze dolega i trzyma sie całości.

 

dsc01487mg.th.jpg

 

dsc01486md.th.jpg

 

dsc01485s.th.jpg

 

 

3. Użytkowanie i testy

 

Zestaw o którym będę pisał znajduje sie w sygnaturce.

Obserwacje prowadziłem dzisiaj- siedzę w pokoju w krótkim rękawku i jest mi gorąco. Trzeba mieć to na uwadze.

 

Jako iz jestem strasznym napaleńcem.. to w ogolę nie testowałem procka na ustawieniach stockowych. Od razu przeszedłem do " operacji OC " :E mam włączone Cool and Quiet więc rozpisze to tak jak pokazuje CPU-Z:

 

Spoczynek

Vcore Voltage- 1.168 V

Core Speed- 1068 Mhz

Multiplier- x4.0

Bus Speed- 267 Mhz

HT Link- 2136 MHz

 

Temperatura ~ 27*C

Szybkość obrotowa wiatraka ~ 1450 RPM ( wentylator prawie nie słyszalny )

 

 

Obciążenie 100% ( Wprime- próbka 1024MB )

Vcore Voltage- 1.52 V

Core Speed- 4005 Mhz

Multiplier- x15.0

Bus Speed- 267 Mhz

HT Link- 2136 MHz

 

Temperatura do 54*C

Szybkość obrotowa wiatraka ~ 2450 RPM ( jest już słyszalny ale nie jest to suszarkowy szum.. jest sporo cichszy od wentyla Cooler Master TX3 )

 

 

4. Podsumowanie

 

Plusy:

- bardzo wydajny ( mając na uwadze jego cenę )

- tani

- stosunkowo cichy

- ładnie się prezentuje ( lepiej niż na zdjęciach )

 

Minusy:

- większych nie widzę :o

- jedno do czego mogę się doczepić to ruchoma " dziurkowana blaszka " na grzbiecie chłodzenia ale nie rusza sie do tego stopnia żeby miała sie urwać :) może tak miało być? :E

 

Po prostu- GORĄCO POLECAM! Mozę nie będę oryginalny w tej chwili.. ale myślę ze dla Spartana konkurenta w tej cenie nie ma.

 

Starałem się coś przekazać i mam nadzieje ze wyszło. Profesjonalista nie jestem i opisałem tylko podstawowe rzeczy związane z tym chłodzeniem. Jeśli czegoś brakuje proszę po prostu zwrócić uwagę. Dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa recenzja, tak na szybko jednak z dużą dawką wiedzy, oby takich więcej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie taka miała być :) nie chciałem męczyć a przekazać najważniejsze informacje no i oczywiście polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkość obrotowa wiatraka ~ 1550 RPM ( wentylator prawie nie słyszalny )
Widać że masz dużą tolerancje na hałas.
Szybkość obrotowa wiatraka ~ 2450 RPM ( jest już słyszalny ale nie jest to suszarkowy szum.. jest sporo cichszy od wentyla Cooler Master TX3 )

Obudowa Ci nie odlatuje z podłogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać że masz dużą tolerancje na hałas.

 

Obudowa Ci nie odlatuje z podłogi?

 

szczerze to nie bardzo rozumiem :E to jak skomentujesz Cooler Master TX3 który kreci sie do ponad 3k RPM i przy tym jest 2x głośniejszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze to nie bardzo rozumiem :E to jak skomentujesz Cooler Master TX3 który kreci sie do ponad 3k RPM i przy tym jest 2x głośniejszy? :)

To daj wykresy z testów Spartana i CM TX3 :Up_to_s:

Spartan kręci się do około 2500rpm. a CM TX3 około 2800rpm. więc dopóki nie dasz wykresów z testów nie mamy o czym gadać.

ale myślę ze dla Spartana konkurenta w tej cenie nie ma.

Dobrze myślisz bo CM TX3 jest tańszy i moim zdaniem lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj wykresy z testów Spartana i CM TX3 :Up_to_s:

Spartan kręci się do około 2500rpm. a CM TX3 około 2800rpm. więc dopóki nie dasz wykresów z testów nie mamy o czym gadać.

 

Dobrze myślisz bo CM TX3 jest tańszy i moim zdaniem lepszy.

 

nie wiem czy sie smiać czy plakac.. żal mi takich ludzi. Co wykresikiem z PC lab sie sugerujesz? CM lepszy bo dostal rekomendacje. HAHAHA

 

wiatrak CM kreci sie do okolo 3000RPM. Podpinałem ( sam wiatrak ) wiec wiem lepiej ;] tym samym wiem jaka jest jego głośność. Spartan jest cichszy. Po prostu. A temperatury trzyma na bardzo dobrym poziomie. Wiec na przyszłość.. gó**o wiesz? - to sie nie odzywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie smiać czy plakac.. żal mi takich ludzi. Co wykresikiem z PC lab sie sugerujesz? CM lepszy bo dostal rekomendacje. HAHAHA

 

wiatrak CM kreci sie do okolo 3000RPM. Podpinałem ( sam wiatrak ) wiec wiem lepiej ;] tym samym wiem jaka jest jego głośność. Spartan jest cichszy. Po prostu. A temperatury trzyma na bardzo dobrym poziomie. Wiec na przyszłość.. gó**o wiesz? - to sie nie odzywaj.

Tak jak myslałem,wymyśliłeś sobie nie wiadomo co i nie masz jak tego udowodnić.

Podpinałeś wiatrak a nawet nie wiesz że CM TX3 go nie ma bo wiatraki :lol2: to są na polu ale nawet tego nie wiesz.

Kolejny dzieciak na forum pisze rzeczy wyssane z palca a co do rekomendacji CM TX3 to wejdź sobie na stronę producenta i zobacz ile nagród i wyróżnień dostał to ci oczy zbieleją no ale ty wiesz lepiej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslałem,wymyśliłeś sobie nie wiadomo co i nie masz jak tego udowodnić.

Podpinałeś wiatrak a nawet nie wiesz że CM TX3 go nie ma bo wiatraki :lol2: to są na polu ale nawet tego nie wiesz.

Kolejny dzieciak na forum pisze rzeczy wyssane z palca a co do rekomendacji CM TX3 to wejdź sobie na stronę producenta i zobacz ile nagród i wyróżnień dostał to ci oczy zbieleją no ale ty wiesz lepiej :lol2:

 

 

:E " kolejny dziaciak " :E nie wiem kto sie czepia o takie rzeczy ze rzekomy wiatrak to wentylator..? Chyba tylko takie dzieci jak ty. Szczerze to mi to wisi jak to nazwiesz.. ale skoro tak sie czepiasz o takie duperele to bardzo cie to boli ze CM dostal po tylku od Spartana. Nie wiem tez dlaczego.. co handlujesz nimi czy moze chcesz byc fajny i zabłyszczeć wiedzą z internetu tym samym pokazując jaki to z ciebie komputerowy PRO? :lol2:

 

 

po drugie.. wymyślać to mogą takie niedorozwoje jak ty. Jeśli byłoby inaczej jak w recenzji ( byłby głośny i mało wydajny ) to bym go wyklnął jak ciebie teraz.. i nie polecił ludziom.. ale nie mam zadnego celu i pożytku z kłamstwa wiec pisze jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto sie czepia o takie rzeczy ze rzekomy wiatrak to wentylator..?

Widzisz dalej nie rozróżniasz wentylatora od wiatraka a chcesz prowadzić dyskusję :thumbdown:

CM dostal po tylku od Spartana.

Na razie w żaden sposób nie jesteś w stanie tego udowodnić nawet kolega Stolara nie wierzy w te twoje brednie.

Jeśli byłoby inaczej jak w recenzji ( byłby głośny i mało wydajny )

Zarówno Spartan jak i CM TX3 z mocnym prockiem czterordzeniowym i w dodatku podkręconym będą głośne i wydajnośc też nie będzie zbyt dobra porównując je z większością chłodzeń z 120 mm WENTYLATOREM(nie wiatrakiem :lol2: ).

Dalej czekam na wiarygodne testy potwierdzające że Spartan jest lepszy i wydajniejszy od CM TX3 bo jak na razie to nic nie dostałem,jeśli twierdzisz że to ja jestem niedorozwinięty a ty masz super wiedzę o sprzęcie komputerowym(tylko nie rozróżniasz podst. pojęć :E ) to udowodnij to i zrób dla wszystkich profesjonalne porównanie z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dalej nie rozróżniasz wentylatora od wiatraka a chcesz prowadzić dyskusję :thumbdown:

 

Na razie w żaden sposób nie jesteś w stanie tego udowodnić nawet kolega Stolara nie wierzy w te twoje brednie.

 

Zarówno Spartan jak i CM TX3 z mocnym prockiem czterordzeniowym i w dodatku podkręconym będą głośne i wydajnośc też nie będzie zbyt dobra porównując je z większością chłodzeń z 120 mm WENTYLATOREM(nie wiatrakiem :lol2: ).

Dalej czekam na wiarygodne testy potwierdzające że Spartan jest lepszy i wydajniejszy od CM TX3 bo jak na razie to nic nie dostałem,jeśli twierdzisz że to ja jestem niedorozwinięty a ty masz super wiedzę o sprzęcie komputerowym(tylko nie rozróżniasz podst. pojęć :E ) to udowodnij to i zrób dla wszystkich profesjonalne porównanie z prawdziwego zdarzenia.

 

chcesz sie koledze Stolarze podlizac ? :)

 

nawet gdybym nie rozróżniał wentyl a wiatrak to co ( dla mnie jeden wał jeśli wszyscy wiedzą o co chodzi no ale dzieci z gimnazjum czytają wypowiedzi jakiś fachowców którzy wyrazają sie dobitnie jasno.. a potem sami chcą uczyć :lol2: ) ? To nie znaczy ze jestem głuchy i ślepy zebym nie potrafił odczytać temperatur i ocenić głośności..

 

czemu wentyl 9cm musi byc głośny? Zrobili go tak zeby sie kręcił do 2,5k rpm i tak głośny jak wentyl 3,0k nie bedzie. Proste jak budowa cepa. I nikt tutaj o 12cm nie mówi.. juz chyba nie wiesz czego sie czepiać. Idz do piaskowicy wszczynac takie gadki z udowadnianiem wszystkiego. Wydajności TX3 nie oceniam bo nie wiem. Pożyczylem tylko wiatrak od TX3 od kumpla bo zastanawialem nad kupnem tego chlodzenia ale jak podłaczyłem to sie przestraszyłem. Wykluczylem od razu kupno TX3. Wybór padł na Spartana i nie jestem zawiedziony. JEST CICHSZY. Przy tym wydajny. Jeszcze raz polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet gdybym nie rozróżniał wentyl a wiatrak to co

To znaczy że nie rozumiesz dalej podst. pojęć albo je mylisz co nie jest normalne.

czemu wentyl 9cm musi byc głośny? Zrobili go tak zeby sie kręcił do 2,5k rpm i tak głośny jak wentyl 3,0k nie bedzie. Proste jak budowa cepa.

Człowieku idź do szkoły albo weź sobie korepetycje z fizyki to dowiesz się że dwa wentylatory o tej samej średnicy mogą mieć zupełnie inne parametry przy tej samej prędkości obrotowej albo róznych wzgl. siebie, wentylator firmy x przy 2500 obr. może być głośniejszy niż inny produkt który kręci się z prędkością 3000 obr.

Ty nawet nie rozumiesz zasady działania i nie wiesz od czego zależny jest hałas wytwarzany przez wentylator a bierzesz się do porównania :E

Dam ci prosty przykład i obalę toją durną teorię:

Wentylator:

Sharkoon Silent Eagle 1000

Poziom głośności: tylko 19 dB(A)

Prędkość obrotowa: 1000 obr./min.

Wentylator:

BESTFAN EXTRA LINE 120

Generowany hałas: max 11,5 DBA

Ilość obrotów: max 1100 obr/min

Czyli drugi wentylator kręci się z większymi obrotami a mimo to jest cichszy od tego pierwszego i twoją super tezę szlag trafił.

Wydajności TX3 nie oceniam bo nie wiem.

to jak śmiesz pisać że:

Wykluczylem od razu kupno TX3. Wybór padł na Spartana i nie jestem zawiedziony. JEST CICHSZY. Przy tym wydajny.

Skoro nie miałeś CM TX3 to jak możesz pisać że ma gorszą wydajnośc od Spartana?

Zrób testy,pokaż wyniki i wtedy możemy dyskutować.

Idz do piaskowicy wszczynac takie gadki z udowadnianiem wszystkiego.
dla mnie jeden wał jeśli wszyscy wiedzą o co chodzi no ale dzieci z gimnazjum czytają wypowiedzi jakiś fachowców którzy wyrazają sie dobitnie jasno.. a potem sami chcą uczyć ) ?

Poziom twoich wypowiedzi dobitnie świadczy o tym że ty swoim poziomem intelektualnym i kulturą jesteś co najwyżej na poziomie gimnazjalisty i tyle ode mnie.

Jeśli piszesz recenzję danego produktu i zaczynasz go porównywać z innym to to już nie jest recenzja tylko porównanie i należy przedst. stosowne argumenty potw. swoje słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie rozumiesz dalej podst. pojęć albo je mylisz co nie jest normalne.

 

Człowieku idź do szkoły albo weź sobie korepetycje z fizyki to dowiesz się że dwa wentylatory o tej samej średnicy mogą mieć zupełnie inne parametry przy tej samej prędkości obrotowej albo róznych wzgl. siebie, wentylator firmy x przy 2500 obr. może być głośniejszy niż inny produkt który kręci się z prędkością 3000 obr.

Ty nawet nie rozumiesz zasady działania i nie wiesz od czego zależny jest hałas wytwarzany przez wentylator a bierzesz się do porównania :E

Dam ci prosty przykład i obalę toją durną teorię:

Wentylator:

Sharkoon Silent Eagle 1000

Poziom głośności: tylko 19 dB(A)

Prędkość obrotowa: 1000 obr./min.

Wentylator:

BESTFAN EXTRA LINE 120

Generowany hałas: max 11,5 DBA

Ilość obrotów: max 1100 obr/min

Czyli drugi wentylator kręci się z większymi obrotami a mimo to jest cichszy od tego pierwszego i twoją super tezę szlag trafił.

 

to jak śmiesz pisać że:

 

Skoro nie miałeś CM TX3 to jak możesz pisać że ma gorszą wydajnośc od Spartana?

Zrób testy,pokaż wyniki i wtedy możemy dyskutować.

 

 

Poziom twoich wypowiedzi dobitnie świadczy o tym że ty swoim poziomem intelektualnym i kulturą jesteś co najwyżej na poziomie gimnazjalisty i tyle ode mnie.

Jeśli piszesz recenzję danego produktu i zaczynasz go porównywać z innym to to już nie jest recenzja tylko porównanie i należy przedst. stosowne argumenty potw. swoje słowa.

 

:lol2:

 

weźcie tego człowieka :E tak byłoby fajnie gdyby wentyl od TX3 byl cichszy od wentyla Spartana :) wtedy kupiłbym TX3 ale tak nie jest! Po prostu.. człowieku o co ci chodzi? i nie wyskakuj mi z jakaś fizyka bo jeszcze raz powtorze. Miałem obydwa wentyle podpiete i nawet bez podgladania ktory jest podpiety mozna wyłonić zwycięzce.

 

Po drugie doucz sie czytać.. bo napisalem ze jest wydajny a nie wydajniejszy!

 

no i tak oczywiscie.. twoje porównanie jest super. Przekopiowanie danych producenta ktore czesto odbiegaja od prawdy.

 

tak na koniec :] schowaj sie po prostu bo tylko wszczynasz kłotnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak byłoby fajnie gdyby wentyl od TX3 byl cichszy od wentyla Spartana :) wtedy kupiłbym TX3 ale tak nie jest!

A gdzie ja pisałem że wentylator CM TX3 jest cichszy od wentylatora Spartana?

nawet bez podgladania ktory jest podpiety mozna wyłonić zwycięzce.

To ty podglądasz wentylatory :o

Wyłonić zwycięzcę to można na podst. testów i porównań no i trzeba wiedzieć co się porównuje,głośność,kulturę pracy,wydajność itd.

Po drugie doucz sie czytać.. bo napisalem ze jest wydajny a nie wydajniejszy!

Z twoich poprzednich wypowiedzi wynika co innego:

Polecam moje wypociny na temat spartana :)

http://forum.pclab.pl/t601331.html

kto chce moze wejsc i przeczytac a tak w skrocie.. lepszy od TX3 :)

Mozę nie będę oryginalny w tej chwili.. ale myślę ze dla Spartana konkurenta w tej cenie nie ma.

Czyli Spartan lepszy ale nie jest wydajniejszy od CM TX3 :hmm:

no i tak oczywiscie.. twoje porównanie jest super. Przekopiowanie danych producenta ktore czesto odbiegaja od prawdy.

Powiedziałbym że nawet bardzo często(o dziwo w jednym w końcu się zgadzamy) ale jak mam cię przekonać że aby móc pisać o tym że wentylator Spartana np.przy 1000b obr./min. jest cichszy od wentylatora CM TX3 kręcącego się z tą samą prędkością obrotową to trzeba zrobić odp. testy skoro nic do cieb8ie nie dociera?

tak na koniec :] schowaj sie po prostu bo tylko wszczynasz kłotnie..

Całą kłótnię to ty wywołałeś pisząc rzeczy które nie mają nic wspolnego z rzeczywistością,np.:

Cooler Master TX3 który kreci sie do ponad 3k RPM i przy tym jest 2x głośniejszy? :)

a mogłeś napisać tak::... moim zdaniem przy tym jest 2x głośniejszy"

i nie byłoby sprawy.

I jeszcze jedna sprawa,jeśli masz dwie kości pamięci to zalecenie jest takie aby były one zainstalowane w slotach DDR3_1 i DDR3_2 a nie jak jest to na zdjęciach z pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile nagród i wyróżnień dostał to ci oczy zbieleją

Pozwól, że się wtrącę do waszej super dyskusji, ale muszę Ci powiedzieć, że silentium nie jest za granicą jakąś znaną marką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogłeś napisać tak::... moim zdaniem przy tym jest 2x głośniejszy"

i nie byłoby sprawy.

Tak też by było źle ;) Bo albo jest 2x głośniejszy, albo nie jest. "Moim zdaniem" to może być ładniejszy ;-) Ewentualnie "podejrzewam, że jest 2x głośniejszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :E ale czemu 'podejrzewam' , ' moim zdaniem ' itp. Po prostu wentyl od Spartana nie dokreci sie do tych 3k i dlatego jest cichszy.. moze obydwa na 1k czy na 2k sa tak samo głośne, ale chodzi mi o to ze montując chłodzenie do kompa i nic z tym nie robiac ( bez zadnej regulacji obrotów ) TX3 bedzie głośniejszy. I tego nie podejrzewam i nie jest to moje skromne zdanie- TAK KU*** JEST! :E Na osłode powiem ze wentyl od TX3 wieje zdecydowanie mocniej od Spartana ( co oczywiscie nie swiadczy o wydajności końcowej bo nie tylko wentyl sie składa na chłodzonko )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :E ale czemu 'podejrzewam' , ' moim zdaniem ' itp. Po prostu wentyl od Spartana nie dokreci sie do tych 3k i dlatego jest cichszy.. moze obydwa na 1k czy na 2k sa tak samo głośne, ale chodzi mi o to ze montując chłodzenie do kompa i nic z tym nie robiac ( bez zadnej regulacji obrotów ) TX3 bedzie głośniejszy.

Ok,rozumiem twoją wyp. ale przecież wentylator z chłodzenia podłaczasz pod odp. gniazdo które reguluje jego prędkość w zależności od temp. procesora i nie chodzi on ciągle na pełnych obrotach.

Na osłode powiem ze wentyl od TX3 wieje zdecydowanie mocniej od Spartana ( co oczywiscie nie swiadczy o wydajności końcowej bo nie tylko wentyl sie składa na chłodzonko )

Więc jeżeli sam wentylator TX3 ma większą wydajność niż went.Spartana przy tej samej prędkości obrotowej to można założyć że potrzebuje on mniejszych obrotów aby schłodzić procesor do danej temp. niż wentylator z Spartana który będzie chodził szybciej i być może głośniej.

( co oczywiscie nie swiadczy o wydajności końcowej bo nie tylko wentyl sie składa na chłodzonko )

Dlatego dopóki ktoś nie zrobi bezp. testu nie można pisać że jedno chłodzenie ma większą wydajność niż drugie,co najw. można szukać róznić na plus i minus dla poszczególnych konstrukcji,np. plus Spartana to to że mniej waży ale minusem jest możliwośc montażu na płytach AMD tylko w jednej pozycji w stosunku do TX3 którego można zamontować w dwóch pozycjach.

Jeszcze jedno nie żebym się czepiał ale:

I jeszcze jedna sprawa,jeśli masz dwie kości pamięci to zalecenie jest takie aby były one zainstalowane w slotach DDR3_1 i DDR3_2 a nie jak jest to na zdjęciach z pierwszego postu.

 

 

Edit.

Wszystkim czytającym przytoczę cytat autora tej niby recenzji z innego tematu:

to cos zwaliłeś. Miałem to chłodzenie i bylo świetne ( nie licząc tego ze mocno słyszalne.. stad u mnie zmiana na karakorum )

 

Na spartanie miałem PhenomII @ x3 3,9GHz na 1,52V i temperatura nie siegała 55 stopni

Wymienił Spartana na inne chłodzenie bo był on zbyt głośny a w plusach dalej widnieje wpis:- stosunkowo cichy :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim czytającym przytoczę cytat autora tej niby recenzji z innego tematu:

 

Wymienił Spartana na inne chłodzenie bo był on zbyt głośny a w plusach dalej widnieje wpis:- stosunkowo cichy :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

 

człowieku ciebie chyba podmienili w szpitalu :E

 

co w tym widzisz dziwnego?

 

Karakorum na dla mnie niesłyszalne ( regulacja manualna więc ustawiam na minimum i uważam ze ma taka głośność w stresie ), Spartan pod obciązeniem jest mocno słyszalny, a TX3 to wyjec :E

 

proste jak drut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienił Spartana na inne chłodzenie bo był on zbyt głośny a w plusach dalej widnieje wpis:- stosunkowo cichy :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Akurat tego bym się nie czepiał. Phenoma II z napięciem powyżej 1,5V to grzałka jakich mało - i tak dobrze że cooler z wentylatorem 92mm zdołał utrzymać procesor na takich ustawieniach, niezależnie od generowanego hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego bym się nie czepiał. Phenoma II z napięciem powyżej 1,5V to grzałka jakich mało - i tak dobrze że cooler z wentylatorem 92mm zdołał utrzymać procesor na takich ustawieniach, niezależnie od generowanego hałasu.

 

trzymał trzymał. Jest to dobre chłodzenie ale jednak słyszalne. Miałem okazje kupić Karaka więc kupiłem bo wiedziałem ze będzie lepszy i to nie tylko w kwestii głośności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ciebie chyba podmienili w szpitalu :E

co w tym widzisz dziwnego?

Dziwnego nic,tylko nie ładnie jest kłamać.

 

Karakorum na dla mnie niesłyszalne ( regulacja manualna więc ustawiam na minimum i uważam ze ma taka głośność w stresie ), Spartan pod obciązeniem jest mocno słyszalny, a TX3 to wyjec :E

proste jak drut

Najpierw naucz się poprawnie formułować zdania bo czytając powyższy cytat widać że masz z tym problem.

Po drugie Karak nie jest cichy,jest głośniejszy od cm tx3 który twoim zdaniem wyje a testy mówią co innego ale ty jak zwykle wiesz lepiej :lol2:

Akurat tego bym się nie czepiał. Phenoma II z napięciem powyżej 1,5V to grzałka jakich mało - i tak dobrze że cooler z wentylatorem 92mm zdołał utrzymać procesor na takich ustawieniach, niezależnie od generowanego hałasu.

W dantejskim teście cm tx3 utrzymał cieplejszego phenoma x4 9850 podkr. do 3,11 GHz z nap.1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnego nic,tylko nie ładnie jest kłamać.

 

 

Najpierw naucz się poprawnie formułować zdania bo czytając powyższy cytat widać że masz z tym problem.

Po drugie Karak nie jest cichy,jest głośniejszy od cm tx3 który twoim zdaniem wyje a testy mówią co innego ale ty jak zwykle wiesz lepiej :lol2:

 

W dantejskim teście cm tx3 utrzymał cieplejszego phenoma x4 9850 podkr. do 3,11 GHz z nap.1.5V.

 

co ty sobą reprezentujesz..?

Bez żadnych programików i pierdół karakorum moge ustawic raz na zawsze na minimalne obroty - jakiś 1k rmp i to nie jest głośno ( chodzi tak i w idle i w stresie ).

 

Bez zadnych programików podpinajac CM TX3 jest on cichy tylko w idle. W stresie robi się po prostu głośny bo wentylator sam zwieksza sobie obroty. Nie ma dołączonego regulatora obrotów więc wentyl jest i musi byc na AUTO. W stresie bedzie głośny kiedy Karakorum ustawione manualnie na 1k rmp jest tak samo ciche w idle jak i w stresie.

 

nie powinienem wdawać sie w dyskusję z takim idiotą jak ty ale jak widzę takie brednie to mi sie ciśnienie podnosi. Kupiłeś sobie szmelc a teraz bedziesz bronic tego pseudo chłodzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...