Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luke997

LC Battlestar Galactica Worklog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na stronie uporzadkowanego workloga LC Battlestar Galactica Lian Li PC-A77B.

 

Spis tresci:

 

BSG v1.0

2010-05-18: Wieczorek zapoznawczy - czyli wstep i zdjecia czesci

2010-05-18: Plan budy i LC

2010-05-19: Plyta, adapterki BP in wentyle PWM Apache

2010-05-25: Montowanie bloku i tylniej plyty na GTX 480

2010-05-25: Tylnia plyta na GTX 480 + plan polaczen na plycie glownej

2010-05-30: Zmiany - dochodza i7 980X, trzecia GTX 480 i 2 kolejne monitory AW2310

2010-06-01: Malowanie zasilacza, ustawienie Nvidia Surround na biurku

2010-06-06: Ukonczony plan polaczen na plycie glownej

2010-06-07: Lian-Li A77B - buda przybyla :)

2010-06-07: Lian-Li A77B - modowanie budy

2010-06-09: Srodek prawie gotowy - proba generalne

2010-06-10: Buda gotowa z zewnatrz

2010-06-10: BSG v1.0 zakonczony - zdjecia! + temperatury, przeplyw i benchmarki

2010-06-19: Finalowe benchmarki, pobor mocy i temperatury

2010-06-26: Guru3D Rig of the Month

2010-06-29: Nvidia Surround - pierwsze wrazenia

 

 

BSG v1.1

2010-07-09: Lista zmian i zdjecia czesci

2010-07-09: BSG v1.1 zakonczony - zdjecia i dane przeplywu

 

 

BSG v1.2

2010-07-10: Wyniki zmian, przeplyw

2010-07-11: BSG v1.2 - zakonczony - zdjecia

 

 

BSG v1.3

2010-07-14: Lista zmian

2010-07-14: Zmiany listy zmian :-)

2010-07-19: Wyniki przeplywu po zmianach

2010-07-22: Nakladka na mostek SLI - prezent od DarthBeavis's & DangerDen!

2010-07-23: Ostateczny wynik 3DMark Vantage

 

 

BSG v1.4

2010-09-15: Lista zmian

2010-09-19: Crucial C300 256GB na SATA III msahci vs Intel G2 160GB na SATA II - benchmarki

2010-09-20: Crucial C300 256GB - SATA III marvell vs SATA II - benchmarki

2010-09-21: Crucial C300 256GB SATA II vs Intel G2 160GB na SATA II - benchmarki ATTO

2010-09-24: i7 980x @ 4960 MHz

2010-09-24: BSG v1.4 zakonczony - zdjecia

2010-09-25: 3D Mark Vantage - rezultat 1/2/3 kart na nowych sterownikach

2010-09-25: 3D Mark 2003 i 2006

2011-01-18: Wydajnosc 3D Surround w grach

 

 

 

BSG v2.0

2011-05-03: Lista zmian

2011-05-04: Wiecej zmian

2011-05-06: Zdjecia czesci

2011-05-07: Blok wodny i tylnia plyta na GTX 580 3GB, rezik

2011-05-08: BSG v2.0 zakonczony - zdjecia

2011-05-09: Rezultat zmian - na szybko + zdjecie calosci

2011-05-09: Wstepne rezultaty OC i 3D Mark 2011

2011-05-10: 2x GTX580 3GB vs 3x GTX480 1.5GB - benchmark Just Cause 2 w 3D Surround

2011-05-11: Dodanie Aquaero 5 Pro - przemalowanie frontu na matt black

2011-05-12: BSG v2.0 - Podsumowanie zmian, wnioski i lista zmian do kolejnej rewizji

2011-05-12: 3D Surround - wyniki benchmarkow z gier

 

 

 

BSG v2.1

2011-05-13: Lista zmian i przeplyw z 3xDDC; usuniecie czesci katowek i rezultat

2011-05-14: Przeplyw po zmianie GPU z seriala na rownolegly

 

 

BSG v3.0

2011-05-16: Lista zmian

2011-05-17: Zdjecia czesci

2011-05-18: Przeplyw; Montowanie 2x Koolance HTS-PMP400 w EK Dual DDC V2 Top

2011-05-19: BSG v3.0 zakonczony - zdjecia!

2011-05-20: Wydajnosc, temperatury, benchmarki

2011-05-21: Wideo rezika przy 405l/h; zrzuty ekranu z Aquasuite 2012 beta

 

 

Porownanie przeplywu pomiedzy rewizjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny układ :)

na myśl przychodzą mi tylko maszynki z MDPC, widać, że bardzo dużo pracy i czasu w to włożyłeś, o funduszach nie wspomnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piękny układ :)

na myśl przychodzą mi tylko maszynki z MDPC, widać, że bardzo dużo pracy i czasu w to włożyłeś, o funduszach nie wspomnę ;)

 

Dzieki - oplatanie zajelo wieki ale powiem szczerze to wciaga, szczegolnie kiedy po kilku probach uda sie porzadnie cos oplesc - na mysl mi przychodzi sklejanie modeli samolotow z czasow mlodosci, miejscami zmudne ale efekt koncowy warty kazdej minuty :)

A tak w sumie to wszystko byla kapitalna zabawa i wciaga jak nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracy

reeeee... spect :cool:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie sie zorientowalem ze zapomnialem o najwazniejszym - jak to wszystko chodzi :)

 

Max CPU OC - 4.92Ghz

 

Vantage 46159 PhysX OFF

 

Vantage 53413 PhysX ON

 

Wyniki w Vantage przy wszystkich kartach na 1.1v, 875 core, 1975 mem, CPU @ 4.67

 

Ustawienia 24/7 to GPU 1.025v, 850 core, 1950 mem, CPU 4.43 przy 1.36v

 

Temperaturki po paru godzinnej sesji w Metro 2033 lub Just Cause 2 to ~53-55C maksymalnie zanotowane na GPU i 45C na CPU.

Woda w takich warunkach osiaga maksimum 35C - w sumie nienajgorzej z sprzetem pod biurkiem ale powiem szczerze ze pokoik sie porzadnie nagrzewa ;)

 

Maksymalny pobor mocy zanotowany z gniazdka to 1330W (na ostatnim tescie Vantage) - odejmujac monitor/glosniki i liczac wydajnosc zasilacza 90% to ok 1120W.

A zwykle podczas grania czy Vantage to 700-1150W z gniazdka (z jedym monitorem, pozostale 2 podlaczone sa do drugiego gniazdka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w sumie to wszystko byla kapitalna zabawa i wciaga jak nie wiem :)

 

domyślam się :) przede mną jeszcze cała zabawa, dopiero kompletuje części ;)

kiedy kolejne zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przede mną jeszcze cała zabawa, dopiero kompletuje części ;)

 

Super, nic lepszego :)

 

kiedy kolejne zmiany?

 

Z nowych czesci mam juz prawie wszystko - nowy rad, BP SLI link i inne drobnostki oprocz feralnego T-Virus ktory idzie z RMA z stanow i moze to troche zajac, wiec mam 2 opcje - albo zabrac sie za to w ten weekend a zbiornik dodac pozniej - albo czekac i wszystko zrobic razem.

 

Z jednej strony wolalbym wszystko zrobic za jednym razem, z drugiej mam w miare szybki system to spuszczania wody (T-line na dole z zaworem) wiec korci mnie zrobic to teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG.. przeglądając ten worklog na XS ani przez myśl mi nie przyszło, ze to nasz rodak złożył takie piękne monstrum ! :-O Dobrze jakiś amerykanin napomniał o MDPC :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, niezle. Jak to się mówi "KCEEEMMMM!" :D

 

Ile caly zestaw kosztowal mniej wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że minimum 12 tyś same karty graficzne wyjdą około 6 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezle, niezle. Jak to się mówi "KCEEEMMMM!" :D

 

Ile caly zestaw kosztowal mniej wiecej?

 

Jak to bylo w pewnym kabarecie "nie rozdrapuj starych ran" :lol2:

A tak na oko to mniej wiecej za duzo wiec wole nie zliczac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na kolejne zmiany, z niecierpliwością :)

u nas na forum jest dużo ładnych LC i parę wybitnych...dla mnie, Twój układ chyba number uno :)

kolejna inspiracja do swojego (zdecydowanie bardziej uboższego i "bidnego") projektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas na forum jest dużo ładnych LC i parę wybitnych...dla mnie chyba number uno :)

 

Najgorzej nie wyszlo ale powiem szczerze dla mnie Lilianna Screamera to niedoscigniony wzor absolutnej perfekcji :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC piękne ale widząc tytuł liczyłem na jakieś nawiązanie do serialu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LC piękne ale widząc tytuł liczyłem na jakieś nawiązanie do serialu :)

 

Boddaker to ze mnie nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaaadnie :thumbup: Te czarne złączki BP marzą mi się w moim układzie (biały wąż fajnie na nich wygląda :heu:). Ale niestety nie na mój portfel taki wydatek :(

Planujesz jakieś okno zrobić? Bo z tego co widzę, to na boku masz tylko wentylatory?

 

OMG.. przeglądając ten worklog na XS ani przez myśl mi nie przyszło, ze to nasz rodak złożył takie piękne monstrum ! :-O Dobrze jakiś amerykanin napomniał o MDPC :)

Pozdrawiam!

Dokładnie! :thumbup: Nie sądziłem, że to jakiś polak złożył taki fajny układ 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Mod pełną parą :)

Wygląda genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzadki - przeniesione z pierwszego postu na pierwszej stronie stronie

 

Pare tygodni temu skonczylem moj pierwszy projekt WC (nie liczac krotkiej przygody z H50) - postanowilem wiec podzielic sie przygoda w oczystym kraju :) (prowadze worklog na XS).

 

Zaczynajac myslalem ze jak skoncze upchne sprzet pod biurko i tyle go widzieli - niestety zostalem zarazony na dobre i teraz tylko mysle co jeszcze mozna by poprawic wiec worklog bedzie aktualizowany :E

 

Nie bede obciazac laczy zdjeciami w trakcie budowania w jednym poscie, wrzuce tylko efekt koncowy wersji 1.0, i linki do zdjec - a kolejne rewizje beda juz pelne :cool:

 

No, pora na historie (mam nadzieje ze nie dostane za te linki bana ani nikogo nie uraze :question: )

 

W lutym zlozylem sobie pierwszy sprzet z 3D Vision no i tak mnie to granie w 3D wciagnelo ze postanowilem zlozyc cos nowego z 2x GTX 480 - gdyz niestety grajac w gry takie jak Metro 2033 w 3D GTX 295 dostawal zadyszki.

Poczatkowy plan byl zostawic chlodzenie powietrzem i ewentualnie zmodowac pozniej z nowa rewizaj AC Accellero Xtreme, po premierze Fermi jasne sie stalo ze w koncu bede mial dobra wymowke do zwodowania calego sprzetu - i wtedy pomyslalem o budowie nowego kompa od zera, z modowana obudowa :)

Jako fan nowej wersji Battlestar Galactica, nie mialem trudnego wyboru co do nazwy projektu :)

W miedzyczasie pojawila sie informacja o 3D Vision Surround wiec po krotkim namysle zdecydowalem dolozyc 2 ekrany - a przy takich wymaganiach pociagnelo to za soba trzecia GTX 480 i i7 980X.

 

Nauczony doswiadczeniem ze lepiej mierzyc 2 razy a ciac raz, spedzilem kilka tygodni czytajac i planujac szczegoly budowy - w miedzyczasie dla urozmaicenia i w ramach terapeutyki po dlugich dniach w pracy ;) zaczalem oplatanie kabelkow (patrzac wstecz wydaje mi sie ze na tym wlasnie spedzilem najwiecej czasu :)

Finalowa lista elementow wygladala tak:

 

Sprzet:

PC:

i7 980X

Asus P6X58D Premium

Corsair 3x2GB C7D

3x ASUS GTX 480 Tri-SLI

Intel X25-M G2 160GB

2x WD 2TB EARS

WD 2.5" 500GB

LG Blu-Ray DVD

Lian Li PC-A77B

Enermax Revolution 85+ 1250W

3x Dell AW2310 120Hz 3D + Nvidia 3D Vision Surround

 

WC:

EK Supreme HF Acetal + Nickel

EK GTX 480 Acetal + Nickel

EK Dual Serial SLI Bridge

EK Asus X58 Acetal + Nickel

EK Asus X58 Mosfet Acetal + Nickel

2x MCP655

EK D5 Dual Top - Single loop

XSPC RX360

XSPC RX240

FrozenQ Liquid Fusion Blue/Black EK multioption dopoki T-Virus nie wroci z RMA

Bitspower fittings

Primichill LRT Black 1/2 ID 3/4 OD

Aquaero VFD + flow & temp sensors

19x Akasa Apache Black 120

 

Z gotowa lista czesci mozna bylo zaczac zakupy i rysunki techniczne niezbedne do zlecenia ciec w obudowie - wyciecia na gorny rad, boczne 4x wiatraki, dolne 3x wiatraki, kable, motyw BSG oraz powder coating obudowy byly jedynymi rzeczami ktorych nie robilem wlasnorecznie - niestety maszyny CNC nie mam a dremelem nie ma co marzyc o takiej jakosci ciec.

 

W ramach przerwy w lekturze pora na zdjecia - najpierw czesci :)

 

Paczka 1 - Zdjecia czesci

 

Tutaj zakladanie bloku wodnego na grafike:

 

Paczka 3 - Zakladanie bloku na grafike

 

W miedzyczasie pojawily sie tylne plyty na grafike, niewiele wiec myslac domowilem :)

 

Paczka 4 - Plyta tylnia na grafike

 

Enermax Revolution jest swietny - ale z jedna wada - kolory - trzeba wiec bylo ten blad naprawic :)

 

Paczka 5 - Malowanie zasilacza

 

Tutaj ustawienie elementow wodnych na plycie:

 

Paczka 6 - Polaczenia wodne na plycie

 

A teraz najciekawsza czesc - na zlozenie wszystkiego wzialem tydzien urlopu aby moc szybko i bezbolesnie wszystko skonczyc - modowanie obudowy.

Mimo planow jak to zwykle okazalo sie ze nie wszystko dokladnie weszlo - z mostkiem SLI zasilacz sie nie miescil (oryginalnie jest na podstawce) wiec trzeba bylo ja zdemontowac i wyciac troche obudowe z tylu.

 

Paczka 7 - Rozbiorka i modowanie obudowy

 

Proba generalna - wszystko na miejscu, napelniamy woda a tu.... niespodzianka - cieknie :)

Co ciekawe, w 3 probach jedynym elementem ktory ciekl byl - zbiornik T-Virus - bardzo mnie to rozczarowalo bo byl to jeden z "gwozdzi programu" - na szczescie mialem pod reka krotki EK multioption ktory wchodzi bezposrednio na top pomp.

 

Paczka 8 - Proba generalna ;)

 

Po kilku poprawkach wszystko skonczone - no, tyle wiec pisania - teraz pora na zdjecia skonczonego projektu - na poczatek kilka z zewnatrz:

 

Side_finished.jpg

 

front_finished.jpg

 

Bottom_blue.jpg

 

Top_blue.jpg

 

A tutaj sesja od srodka:

 

Mobo_1.jpg

 

Mobo_2.jpg

 

Mobo_3.jpg

 

RAM.jpg

 

SLI_1.jpg

 

SLI_2.jpg

 

SLI_3.jpg

 

GPU_1.jpg

 

GPU_2.jpg

 

Cables_1.jpg

 

Cables_2.jpg

 

Cables_3.jpg

 

Cables_4.jpg

 

PSU.jpg

 

Front_aqua.jpg

 

front_optical.jpg

 

All.jpg

 

BSG_1.jpg

 

BSG_2.jpg

 

BSG_3.jpg

 

A na koniec - calosc sprzetu na biurku:

3DVS_Setup_800.jpg

 

 

Najblizsze zmiany:

1) Nowy T-Virus Inverse od FrozenQ z nakrecanymi (a nie klejonymi) zakonczeniami jest w drodze - jak tylko dojdzie wrzucam go do srodka

2) Przeplyw 200l/h troche mnie dziwi, podejrzewam duze opory w mostku EK SLI (12x90 stopni zakretow) wiec zrobie test z prostymi polaczeniami BP

3) Doloze z tylu dodatkowy rad MCR220 - nie zebym narzekal na temperatury, ale zawsze moze byc lepiej :)

4) Nakladka na mostek SLI - nie wiem czemu wczesniej o tym nie pomyslalem :)

 

P.S. Przepraszam za brak polskich liter!

P.S.2 A tutaj udalo mi sie zgarnac RoTM na Guru3D:

Guru3D Rig of the Month June 2010

 

Koniec przeniesionego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny komp! Dla mnie nr. 1 w Polsce i jeden z lepszych jakie widziałem ever. Oj coś czuję, że mój projekt Shady Vulture ma mocną konkurencję.

 

Za dużo kątówek od BP, niektóre brzydkie połączenia, za mało innowacji z twojej strony. Ładnie bo czarno i zajebiste części. Dodał bym natomiast maskownice i kombinował z oknem. Na razie na duży plus!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o Nigdy czegoś takiego nie widziałem, cudo !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurwinka... nie myślałem że to ktoś z Polski jest właścicielem tego PC :)

 

Rzeźnickie zdjęcia, te czarne złączki... w ogóle wszystko co czarne to tu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, że dużo pracy w to włożyłeś :thumbup: za co +

 

..a poza tym, jak dla mnie, to nudy jak cholera. już wszędzie gdzie nie spojrzeć to tylko malowane na czarno lian li, trochę oplotu, jakaś inna domieszka koloru (np. na śrubkach) i klocki wc... no ile można

 

ale spoko, to Tobie ma się podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...