Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luke997

LC Battlestar Galactica Worklog

Rekomendowane odpowiedzi

To co jest na papierze, możesz od razu wyrzucić do kosza w przypadku 99% wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosci zostaly rzucone - zabieram sie dzis za wersje 1.2 :)

 

Puk puk do drzwi, otwieram a tu listonosz z rozsadnej wielkosci pudelkiem z US.

Ledwo udalo mi sie zatrzymac okrzyk radosci w gardle poki drzwi nie zamknalem - w paczce oczywiscie - nowy T-Virus :)

Jak obiecane - nakrecane koncowki wiec od razu leci to do projektu :)

 

No a przy okazji wymienie baterie i zobacze czy mam wystarczajac czesci zeby zrobic grafike rownolegle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a przy okazji wymienie baterie

 

jeśli to faktycznie bateria to napisz, bo czasem człowiek spotyka się z takimi "oczywistymi" / nieoczywistymi reczami i ciągle się uczy.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli to faktycznie bateria to napisz, bo czasem człowiek spotyka się z takimi "oczywistymi" / nieoczywistymi reczami i ciągle się uczy.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Jasne - dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy odczyt 2.7v z baterii mogl to spowodowac?

Powinno byc 3v, sprawdzilem nowa na moim dziadowskim mierniku i bylo 3.2v wiec nie wiem czy realna roznica 0.5v mogla to spowodowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko - czy odczyt 2.7v z baterii mogl to spowodowac?

Powinno byc 3v, sprawdzilem nowa na moim dziadowskim mierniku i bylo 3.2v wiec nie wiem czy realna roznica 0.5v mogla to spowodowac...

 

powinno być 3,3 więc 2,7 to trochę mniej niż norma, ale myślę że nadal jest to sporo, jeśli to jednak bateria to problem "ciekawy"* :)

 

Pozdrawiam

Alek

 

*-nie dla użytkownika :)

 

EDIT: przyszło mi takie coś do głowy jeszcze, czy przypadkiem w nowych płytach nie ma tak że jak jest podpięty pod gniazdko komputer (zasilacz) to totalnie bateria i jej napięcie nie jest brane pod uwagę - bo przecież właśnie po przekroczeniu dużego OC reset ustawień w bios można zrobić albo przyciskiem (mobo rampage) albo wyjęcie kabla z gniazdka. Bardziej to wygląda na jakiegoś wirusa lub pad mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teorie co moglo rozladowac baterie - podczas leak testu podpialem wiatraki i 6 z nich bylo podpietych pod sygnal PWM z mobo (co wiem na pewno bo wtedy mam 800 rpm zamiast 1400) - i kilka godzin tak chodzily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam teorie co moglo rozladowac baterie - podczas leak testu podpialem wiatraki i 6 z nich bylo podpietych pod sygnal PWM z mobo (co wiem na pewno bo wtedy mam 800 rpm zamiast 1400) - i kilka godzin tak chodzily.

 

czyli jednak bateria tak ?

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ale bliżej temu Murdermod niż BSG :) I poszukaj czegoś niebieskiego ( a'la to) do spięcia PCI-E 6/8PIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładne ale bliżej temu Murdermod niż BSG :) I poszukaj czegoś niebieskiego ( a'la to) do spięcia PCI-E 6/8PIN

 

Mam takie niebieskie opaski - cos ala rzepy - ale powiem szczerze po zalozeniu nie podoba mi sie, jakos taka fura kabelkow bardziej mi porchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za oplotami ale zasilanie tych GTXów wygląda dla mnie jak stragan ze sznurówkami na bazarze. Co trochę kłóci się z ogólnym widokiem LC w Lian'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przepadam za oplotami ale zasilanie tych GTXów wygląda dla mnie jak stragan ze sznurówkami na bazarze. Co trochę kłóci się z ogólnym widokiem LC w Lian'ie

 

Dobre haslo :lol2::thumbup:

 

Aczkolwiek "sznurowki" nie znikna bo mi sie podobaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek :thumbup: Projekt jest świetny.Mnóstwo kasy i czasu w to włożone

ale opłacało się bo jest idealnie.A ten rez FrozenQ fajny taki niespotykany:)

Piękne są te złączki i adapterki BP ale niestety swoje kosztują.Naprawdę bardzo mi się to podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten rez FrozenQ fajny taki niespotykany:)

 

Wlasnie robie leak test wiec jak sie uda to pod wieczor wrzuce zdjecia z tym reskiem, wyglada wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.2 gotowa

 

Dobre wiesci:

- T-Virus jest rewelacyjny!

- Przeplyw 200l/h - nie mam pojecia czemu - tylko zmienilem res i orientacje przeplywomierza :question:

 

Zle wiesci

- Nowa bateria a BIOS dalej sie resetuje.

- Zabraklo 1 linka SLI BP wie nie ma rownoleglego przeplywu w grafikach

 

Teraz pytanie co dalej...

Nie zostaje nic tylko sprobowac restartowac jutro a potem - RMA albo nowa plytka...

 

Zdjecia po zmierzchu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może chłodnice stawiają opór?

 

Przepraszam - nie wyrazilem sie jasno - pytanie co dalej odnosnie ciaglego resetu BIOS'a - nie da sie zrobic boota do systemu.

 

Co do przeplywu jestem w miare zadowolony - jest to co bylo w 1.0 z dodanym 3-cim radkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do biosu da się wejść?

Może ponowny flash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do biosu da się wejść?

Może ponowny flash?

 

Da sie wejsc, ale obojetnie co sie zmieni, nawet bzdurke taka jak LAN czy kolejnosc dysku a o wczytaniu zapisanych profili nie wspomne - zawsze BIOS sie resetuje, komunikat MemOK i jedyne co to do BIOSu mozna wejsc.

 

Co ciekawe z plyta/ustawieniami nic nie robilem nie liczac zmiany wezy na 2 koncowkach.

 

Skrobie glowe i skrobie i nic :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że poszła pamięć BIOSu. choć dziwne że pamięta profile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj pownie bios poprzez ez-flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wgraj pownie bios poprzez ez-flash.

 

Wgralem 0813 - to samo, z powrotem do 0703 - to samo.

 

Wyglada na to ze MemOK przy kazdym boot sie wlacza i resetuje. Sprobowalem po kostce pamieci w pierwszym slocie - to samo.

 

Wyglada wiec na rozbiorke i RMA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest super, ale tak jak pisalem na xsie - troche za ciasno w okolicach cepa

 

r3e :thumbup:

 

chociaz z tego co przypominam sobie to mialem podobna sytuacje na bloodrageu - ktores z ustawien biosu powodowalo powrot defaultowych ustawien co restart, ale juz nie pamietam jak to naprawilem :hmm: nie jestem asem w biosach asusa - ale czy bios crashuje sam z siebie nawet po leciutkim oc? (w sensie czy zmiana czegokolwiek w biosie skutkuje resetem, czy sam z siebie niezaleznie od ustawien?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz z tego co przypominam sobie to mialem podobna sytuacje na bloodrageu - ktores z ustawien biosu powodowalo powrot defaultowych ustawien co restart, ale juz nie pamietam jak to naprawilem :hmm: nie jestem asem w biosach asusa - ale czy bios crashuje sam z siebie nawet po leciutkim oc? (w sensie czy zmiana czegokolwiek w biosie skutkuje resetem, czy sam z siebie niezaleznie od ustawien?)

 

Sam z siebie, niezaleznie od ustawien. Nawet bez zmien znowu reset i komunikat MemOK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasem przy montażu LC na płycie nie powstały naprężenia i któreś luty... Nie nie możliwe raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...