Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ogar616

Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeinstalowałem ostatnio system (W7 Ultimate x64) zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony nvidia i prawie za kazdym razem kiedy włączam jakiś filmik np. z youtube lub innych stron wyskakuje mi komunikat:

 

Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode driver 197.45 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

(tu akurat zainstalowałem starsze sterowniki na próbę - ciągle to samo)

 

Ekran na moment staje się czarny, a potem z filmiku słychać tylko dźwięk, a obraz jest cały zielony.

Patrzyłem podobne tematy - zawsze chodziło o taki komunikat po jakimś czasie gry, a nie po kilku sekundach włączenia filmu i nikt nie znalazł rozwiązania.

Dzieje się tak szczególnie w przypadku filmu w lepszych jakościach (np 1080p - choć to nie reguła)

Próbowałem usuwać sterowniki normalnie jak i Driver Sweeper instalować od nowa nowsze, starsze jak i bety i nic z tego. Przed instalacją sterowników filmy chodzą normalnie.

Moja 9600GT ma założone chłodzenie Arctic Cooling i nie ma mowy tutaj o wysokich temperaturach (chwile po włączeniu komputera i odpaleniu filmiku)

 

Pomysły, rady, rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu ponieważ u mnie również po instalacji systemu i instalacji sterowników powstaje wyżej opisane zjawisko zielonego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Driver Sweeper'em postępowałęś w ten sposób?:

1. Odinstaluj sterowniki

2. Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym ( wciskaj F8 przed uruchamianiem systemu, wybierz obojętnie jaki tryb awaryjny)

3. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym włącz Driver Sweeper i zaznacz Nvidia - Display i kliknij na Clean

4. Uruchom ponownie komputer

5. Po uruchomieniu zainstaluj najnowsze sterowniki

6. Uruchom ponownie komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ponieważ ja używam sterownika w wersji 257.21, to jest chyba najnowszy sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Driver Sweeper'em postępowałęś w ten sposób?:

1. Odinstaluj sterowniki

2. Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym ( wciskaj F8 przed uruchamianiem systemu, wybierz obojętnie jaki tryb awaryjny)

3. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym włącz Driver Sweeper i zaznacz Nvidia - Display i kliknij na Clean

4. Uruchom ponownie komputer

5. Po uruchomieniu zainstaluj najnowsze sterowniki

6. Uruchom ponownie komputer.

 

Niestety nic z tego. Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś zainstalowałem najnowsze sterowniki z WHQL (nie najnowszą betę, 257.21_desktop_win7_winvista_64bit_english_whql) - zupełny brak poprawy.

 

Jakieś inne pomysły? Jeszcze później spróbuję zainstalować jakieś sprzed pół roku sterowniki i napisze nt. rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A FlashPlayera w jakiej wersji używasz ?

 

Zainstalowałem Adobe Flash Player 10.1.53.64 i działa jakby lepiej! Nie tak od razu tak się robi i rzadziej na pewno. Ale niestety to nie rozwiązuje problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na nowo zainstalowałem system. Obecna wersja sterowników Nvidi to 258.96 a Flash Playera 10.1.82.76 i niestety problem dalej występuje. Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś, czy pozostaje mi kontaktować się ze wsparciem technicznym Nvidi i Adobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do tego rozwiązania nie jestem przekonany. Mieszanie/sprawdzanie różnych wersji sterowników uważam za tak jak by modernizację fundamentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja sterowników z estrony Gigabyte niestety ale jeszcze bardziej pogorszyła sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym kartę w takim przypadku na innym komputerze - myślę iż może być z nią coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne żeby było coś z nią nie tak. Proszę sobie wyobrazić. Pracuje sobie Pan na Win 7 64bit. Zaczynają się wakacje, robi sobie Pan reinstalację systemu, co by go sobie na wakacje odświeżyć. Po instalacji winda instaluje Pan sterowniki do płyty głównej a następnie do grafiki, najnowsze pobrane ze strony producenta układu (Nvidia). Potem instalacje różnych programów użytkowych, kodeków, dekoderów. Pewnego dnia wchodzi Pan na "youtube.com" i występuje wyżej opisany problem. Czy reinstalacja systemu uszkodziła kartę ??? Osobiście w to wątpię, dodam że jestem w 99,9(9)% przekonany że na Viście czy XP-ku problemu by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na starszym kompie po zmianie systemu i nie poradziłem nic na to niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie systemu z jakiego na jaki ? Próbowałeś powrócić do wcześniejszego systemu na którym problem nie występował ?

 

Jaką tam miałeś kartę graficzną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Po włączeniu wideo ekran zacina się na chwilę, a gdy wróci do normy wideo jest całe zielone i wyskakuje komunikat "Sterownik ekranu nvidia windows kernel mode driver, version 258.96 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Jeśli w końcu znalazł by się ktoś kto umiałby rozwiązać ten problem, byłym bardzo rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie n ie widzę, żeby ktoś się pochwalił, jaką ma wersję sterownika do płyty głównej. Czy przypadkiem po reinstalce o nim nie zapomniano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się tak dzieje jak za bardzo podkręcę kartę graficzną. Jak zejdę nieco z taktami karty, to problem ustępuje, więc jak podkręcaliście swoje grafiki, to prawdopodobnie trochę za mocno je podkręciliście i przez to są takie efekty. Zejdźcie trochę z taktami i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu karty graficznej problem występuje rzadziej. Po włączeniu wideo ekran robie się zielony w losowych chwilach, czasem po 15 sekundach czasem po 5 minutach. Świadczy to o ty, że to wina grafiki?

 

P.S. Nie podkręcałem jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Widzę ,że stary dosyć post ale może komuś się jeszcze przyda pomoc w tej kwestii. Mianowicie, zainstalować nowe sterowniki do płyty głównej(chipset!),następnie całkowicie odinstalować grafikę i następnie zainstalować na nowych sterownikach. Oczywiście sterowniki do płyty głownej jak i do grafiki muszą być przeznaczone pod system który posiadamy.O tym ,że sterowniki musza być przeznaczone do konkretnego modelu płyty głownej ,grafiki,czy czego tam jeszcze potrzeba nie muszę nikogo uswiadamiać (chyba :-|) ? W pierwszej kolejnośći chipset,a póxniej dopiero grafika. Jesli to zrobimy w innej kolejności to nic nie pomoże. Oczywiście to wskazówka dla takich Niefachowców jak ja ;-). Mi to pomogło i mam nadzieję ,że sprawdzi się u innych z takim problemem. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Problem mam od czasu premiery Wiedźmina 2. Zaczęło się przypadkowo na sterach 266.58, teraz po update do najnowszych jest to samo i to coraz częściej.

 

Grafika gigabyte gtx 460 1gb, temperatury wręcz idealne 30*-35* w idle, stress do 65* ale stresuje się rzadko :E, bez OC, bez problemów nigdy nic się nie działo z nią. Problem występuje głownie (tzn o ile pamiętam to zawsze) podczas przeglądania neta korzystając z FF 4.0. Najczęściej komunikat z pierwszego postu pojawia się kiedy mam otwartych dużo zakładek w tym połowa to YT/SoundCloud, np podczas przeglądania stron bez wszelkiej maści filmów, mp3 czy jakichś animacji jest ok.

Dlatego nie proszę o pomoc w naprawie sterownika/grafiki (chociaż jeśli ktoś wie jak błąd naprawić to chętnie poczytam) tylko o pomoc w dojściu do tego co powoduje ten błąd. Może to przez Firefoxa bądź jakieś wtyczki Adobe, Java.

 

Proszę nie pisać nic o zmianie sterownika bo to nic nie pomaga. Z każdymi sterownikami jest to samo, czy to stare 1xx.xx czy najnowsze 27x.xx.

 

Ahh właśnie, po błędzie sterownika ZAWSZE (w różnych odstępach czasu) lis wyskakuje z błędem "Firefox uległ awarii" po czym włącza się narzędzie zgłaszania błędu czy coś takiego.

 

Zmiana przeglądarki wchodzi oczywiście w grę, jednak jak mówiłem nie zależy mi aż tak na wyeliminowaniu błędu lecz na znalezieniu jego przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na youtube, wybierz dowolny filmik, jak się będzie ładował to kliknij na nim prawym myszy i tam w ustawieniach odznacz przyspieszenie sprzętowe. Zwykle to rozwiązuje problem z przeglądarką i resetami sterownika ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...