Skocz do zawartości
DoMiNPL

Motocyklowe Pogawędki

Rekomendowane odpowiedzi

oraz co mnie zaskoczyło z przodu pozycyjne. Tych ostatnich albo nie mam albo nie wiem jak włączyć

 

Nie wiem jak wygląda u Ciebie przełącznik, ale u mnie w Cebrze są trzy pozycje świateł. Za pozycyjne odpowiada środkowy zakres. Daję zdjecie do podglądu

 

XXIYWTu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym CB450 jest jakaś lampa ufo bez homologacji pewnie więc brak pozycji nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony nowy kask - Shoei Neotec 2 z dedykowanym interkomem. :) Przymierzałem Schuberthy ale moja głowa do nich nie pasuje. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak to jest ze światłami na przeglądzie?

 

 

Z ustawy:

§ 12. 1. Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:

1) drogowe – pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h;

2) mijania – pojazd samochodowy;

3) kierunkowskazów – pojazd samochodowy i przyczepa; nie stosuje się do motocykla jednośladowego zarejestrowanego

po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.;

4) hamowania „stop” – pojazd samochodowy i przyczepa;

5) oświetlające tylną tablicę rejestracyjną – pojazd samochodowy i przyczepa;

6) pozycyjne przednie – pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej;

7) pozycyjne tylne – pojazd samochodowy i przyczepa;

8) odblaskowe tylne inne niż trójkątne – pojazd samochodowy;

9) odblaskowe tylne trójkątne – przyczepa;

10) odblaskowe przednie – przyczepa;

11) odblaskowe boczne – pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy i przyczepa;

12) awaryjne – pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

13) przeciwmgłowe tylne – pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

14) cofania – pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg; dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz pierwszy po dniu 1 sierpnia 2009 r.;

15) obrysowe przednie i tylne – pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m; nie stosuje się do

podwozia samochodu ciężarowego z kabiną w zakresie świateł obrysowych tylnych;

16) pozycyjne boczne – pojazd samochodowy i przyczepa, których długość przekracza 6 m (długość przyczepy powinna być liczona razem z dyszlem);

17) oznakowanie odblaskowe konturowe:

a) tylne – pojazd o szerokości większej niż 2100 mm należący do następujących kategorii:

– N2 o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t oraz N3; nie dotyczy podwozia samochodu ciężarowego

z kabiną i ciągnika siodłowego,

– O3 i O4,

b) boczne – pojazd o długości większej niż 6000 mm należący do następujących kategorii:

– N2 o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t oraz N3; nie dotyczy podwozia samochodu ciężarowego

z kabiną i ciągnika siodłowego,

– O3 i O4

– stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 10 października

2009 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiłem sobie 'bigosu' :D

 

TtKL3Px.jpg

 

Zacinała mi się lekko stacyjka. Napsikałem do niej jakiegoś smaru z teflonem, co swoją drogą nie przyniosło żadnego efektu, ale w rezultacie przestał mi łączyć któryś z obwodów stacyjki i miałem błąd ECU i brak zapłonu :E Musiałem dobrać się do kostki od spodu :) Temat zamknięcia obwodów już poprawiony, ale stacyjka nadal się zacina. Muszę ją wyjąć i oddać do jakiegoś magika.

 

Ponad to szukam filtra powietrza do swojego motocykla. W większości miejsc mają tylko zamiennik K&N, najtaniej za 270 pln :mad: Wiecie gdzie może uda znaleźć się coś zwyklejszego za normalną kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://sklepmoto46.pl/suzuki-filtr-powietrza-hayabusa-gsx-1300r-2008-2015-13780-15h00

 

Co do zacinającej się stacyjki. Spróbuj przy przekręcaniu lekko docisnąć kluczyk do tyłu.

 

Nagrałem Ci tutorial :E. W niektórych Suzuki tak jest. Może u Ciebie jest podobnie.

 

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest filtr do Hayki, u mnie jest inny.

 

A sposób 'mocowania się z kluczykiem' znam, ale zaczyna się coraz trudniej przełączać i zwyczajnie mnie to drażni.

Pozycji 'P' w ogóle nie mogę ustawić. Trzeba to ogarnąć.

 

Jutro ją wymontuję i oddam to 'speca'. Jest ktoś w Mińsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłubałem stacyjkę KLIK. Zobaczymy ile zdziała z nią lokalny spec :)

 

A filtr powietrza najtaniej wyszedł w ASO :) Swoją drogą K&N podobno słabo się sprawdza. Z racji iż jest to filtr 'mokry' dosyć szybko się zakleja i trzeba go często czyścić, a że dostęp do niego jest pracochłonny to jest to kiepski wybór do motocykla używanego częściej niż 'raz od święta'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak prezentuje się moja niunia:

XxFTi0J.jpg

Po tym dużym serwisie chodzi jak ta lala. Zaliczony był zlot w Częstochowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Mokry filtr czyscisz raz do roku, czy to tak czesto? Bralbym mokry, tylko niekoniecznie KN. Te sa mocno przeplacone, a czesto maja gorsze parametry filtracyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gadałem z gościem co miał K&N w B-Kingu. Był zmuszony czyścić go 2-3 razy w sezonie, aż w końcu zmienił na OEM.

 

Odebrałem stacyjkę. Chodzi jak nowa :)

Edytowane przez Dylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo między nogami, za mało w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wolno pewnie nie bylo skoro sie scigal z AMG...musial byc niefart bo tam w sumie sporo trawy z tego co widac. Musial w cos glupio trafic, albo po prostu nie polozyl maszyny na asfalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakiś chętny na nerkę się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakiś chętny na nerkę się znajdzie.

głupie gadanie, zdecydowana większość po wypadkach to się prędzej nada na Whiskas niż przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Nawet ciężko powiedzieć co było powodem.

 

"- Widać, że 20-latek szybko się oddalił - mówi Chyra-Giereś. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem - prawdopodobnie wpadł w koleinę. Zarzuciło go do rowu melioracyjnego, który kończy się betonowym przepustem, wchodząc pod jezdnię. (tvn24)"

 

zgG91a7.jpg

 

Widać, że chwilę wcześniej padało, mógł za mocno odkręcić i tylna opona zaczęła się sliźgać po czym panika z chęcią odprostowania i shimmy. Oczywiście tylko teoria jak każda inna ;)

 

Z wypadków ostatnio najbardziej mnie zdziwił jeleń we Wrocławiu który wskoczył na motocyklistę (od 0:46)

 

https://www.youtube.com/watch?v=FpdwVHMFh_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widać, że chwilę wcześniej padało

 

Wcześniej to była niewyobrażalna mgła. Wiem bo też jechałem do Częstochowy na zlot. Mgła była tak gęsta że nożem można było kroić. Co chwile trzeba było przecierać szybkę bo woda się skraplała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo wrzuciłem. Popisówka popisówką, mnie coś takiego spotkało raz w życiu i to na ER-5, a nie powiem, żebym się tego spodziewał w jakiś sposób, bo było to na płaskim asfalcie na łuku drogi. Aż tak bardzo bym go nie winił, bo takie zawirowanie może się wziąć kompletnie z dupy. Fakt taki, że jednak przegiął z prędkością i mógł sobie darować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przegląd i ubezpieczyłem. W rok wyszło 8.3 tys. km, ubezpieczenie 178zł. Pomimo, że jeździłem sporo jak na mnie powoli dojrzewam, do kupienia czegoś, żeby przepalać to od wielkiego dzwona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...