Skocz do zawartości
DoMiNPL

Motocyklowe Pogawędki

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczę w wolnej chwili :)

 

Mój z kolei dostał dziś w końcu jakiś porządny serwis :cool:

 

68376240_2736294509734666_7071298052362862592_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnw-7NNHgSWg6EVpf-_ygQybwFQ16AniT2Lvd_3KbphtAofukd3PQaNikH6H5b1XEk&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c47c3440db077f7671e7c62b55284ae9&oe=5DE3F112

 

67595265_2736294529734664_5951894721642102784_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQkFfAkl9O3gyvcGHPjLHK658PMZzXega7pgC4n9ScP8ingRB593LAgtn1Rzw6ZR_sY&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=7742ce1efa2e5158271f2f8a29f60a5b&oe=5DDED3F0

 

67566488_2736294496401334_6170938173997187072_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQnAG4WXRaAnCOZRrOUlm8mJ-0vQSu8Ekvzt2l82um9J6v3enzUB10wjXYNyZPPI--o&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b2f801069898e079003da0d31eec2af7&oe=5DDCEB0E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja b-kinga motobandy ciekawa (tylko jak dla mnie przeróbki na minus) i faktycznie nowy Bajaj Dominar jest do niego podobny, taka wersja mini :) zresztą, podobnie jak stary GSR600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereotypy.

 

To tak samo jak z tatuażami, wg niektórych mają je tylko kryminaliści i patole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to wystarczy sie zle zlozyc, cos miec na drodze, nie zlozyc sie czy spanikowac. Nie trzeba nawet szybko jechac jak zaryjesz w slup. 40kmh wystarczy, zeby ienie polamac konkretnie?. Poza tym to 125 ccm.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę sezonu, a 13k nabite, połowa przebiegu motocykla w ten sezon. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten sezon mam ubogi, póki co niecałe 7k i raczej dużo więcej już nie będzie. Pogoda coś słabo zgrywa mi się z wolnym czasem ;)

 

Mój rekord to 16k bez 'kilkutysięcznych' wypadów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że sezon zakończony, ale jeszcze dzisiaj na wjeździe na obwodnice w Arynowie gość wjechał w barierki i z tego co mi wiadomo zginął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że sezon zakończony, ale jeszcze dzisiaj na wjeździe na obwodnice w Arynowie gość wjechał w barierki i z tego co mi wiadomo zginął.

 

Dlatego trzeba omijać terespolską i 50tke zamiast tego jezdzić przez wiochy miejscowe.

 

Ja tam zmienilem sv650 na cb500 i to byl najlepszy wybor, bezawaryjna jazda i nie muszę jechać szybko by była frajda, może pożyje dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem ER-5 na SV i generalnie jeździ mi się bezpieczniej. Na obydwu te same prędkości są komfortowe, czyli generalnie i na jednym i na drugim nie ma co więcej jak 120 jeździć, gdzie w SV mam dużo lepsze hamulce.

 

https://minskmaz.com/news/przy-wjezdzie-na-obwodnice-zginal-motocyklista?fbclid=IwAR0Xtnla8zU9pR-rXLrdPVnF0K8E6nSTx5_vmHdxGVfFxv9tgMzfnY-nBVM

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ER-5 to chyba od zawsze słynął ze słabych hamulców :)

Ja nastawiam się na przyszły sezon na powrót do jeżdżenia po 8 latach przerwy.

Jest to też motywacja do zrzucenia jakichś 10kg żeby zmieścić się w ubranie :D

Wymagań dużych nie mam, właśnie celowałbym w coś pokroju CB500 / CBF500 / CB 500F... Ewentualnie GS500, ale jego już miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem ER-5 na SV i generalnie jeździ mi się bezpieczniej. Na obydwu te same prędkości są komfortowe, czyli generalnie i na jednym i na drugim nie ma co więcej jak 120 jeździć, gdzie w SV mam dużo lepsze hamulce.

 

https://minskmaz.com...xv9tgMzfnY-nBVM

 

 

 

U mnie problem w svce był taki że tym motocyklem jezdzi się ciężko w korkach, jazda na półsprzęgle prawie niemożliwa trzeba jednak zawsze trochę gazu dodawać.

 

Poza tym jakieś drobne usterki ciągle były no i te cykanie na wolnych obrotach mnie doprowadzało do szału.

 

 

Potem kupiłem CB500 za 3500 z przebiegiem 38000 i myślę że to realny przebieg. Z usterek to tylko łożyska tylne wymieniłem z uszczelniaczem. W sklepie z łożyskami dałem 30 zł za wszystko. No i synchronizacja gaźnika. I to tyle a zrobiłem już 4000 km w tym sezonie. I przez 4000 km zero poboru oleju. Tak jak zalałem na full po kupnie tak jest do tej pory

 

Hamulce są spoko i silnik naprawdę fajnie jedzie po mieście da się spokojnie jeździć a na trasie powyżej 6k obrotów budzi się do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat CB 500 sam rozważam czasem. W wersji z owiewką czuć vibe lat 90. Bez zresztą też :E Chociaż strasznie podoba mi się to. gallery_1488820168_26249.jpg

 

Zresztą zamiast tych 500 w sumie SV w pierwszej budzie też jest ciekawe. Może trafiłeś jakiś zajechany egzemplarz. Ja jakoś nie mam problemów przy jeździ z niewielkimi prędkościami. Na 4 cylindrowcach dużo gorzej mi się jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat CB 500 sam rozważam czasem. W wersji z owiewką czuć vibe lat 90. Bez zresztą też :E Chociaż strasznie podoba mi się to. gallery_1488820168_26249.jpg

 

Zresztą zamiast tych 500 w sumie SV w pierwszej budzie też jest ciekawe. Może trafiłeś jakiś zajechany egzemplarz. Ja jakoś nie mam problemów przy jeździ z niewielkimi prędkościami. Na 4 cylindrowcach dużo gorzej mi się jeździ.

 

Co mnie zastanawia w SVce to fakt że jest bardzo lekka a zupełnie się tego nie czuje. W CB w korku wcisnę się idealnie między autami i manewruje się dużo lepiej a jest cięższa scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lekka, może środek ciężkości mogłaby mieć niżej, ale generalnie tragedii nie ma. Siadłem na Z750 to kombinacja wymiary/waga/4 cylindry wydała mi się nieporęczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zastanawia w SVce to fakt że jest bardzo lekka a zupełnie się tego nie czuje. W CB w korku wcisnę się idealnie między autami i manewruje się dużo lepiej a jest cięższa scratchhead.gif

Moja krowa waży 235kg na sucho, czyli będzie z ćwierć tony z płynami, a tańczy się tym między samochodami jak motorynką ;) Także nie waga ma tutaj kluczowe znaczenie, a dobrze policzona konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh kupiłbym DLa 1050 XT nowego, ale pewnie cena wybije już przy 60k...

V-STROM-1050XT-%C5%BC%C3%B3%C5%82ty-2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem w necie na miejsce gdzie ludzie wymieniają się opiniami na temat chińskich podróbek tłumików Akrapovic.

Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do podróbek, ale te podobno brzmią, wyglądają, są nieźle wykonane, pokryte prawdziwym carbonem i nawet mają pozytywny wpływ na pracę silnika, bo pojawiły się wykresy.

Chciałbym kupić oryginał, bo King wygląda z nimi obłędnie, ale prawie 6k pln to dla mnie chora cena.

Czy wiecie coś więcej o tych replikach? Któreś są lepsze, któreś gorsze? Znacie jakieś miejsca z większym wyborem tych tłumików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli uważasz, że ogląda się za Tobą zbyt mało ludzi na ulicy, nie masz nic przeciwko kradzieży patentów czy znaków handlowych oraz losowemu wpływowi na parametry maszyny to myślę, że to dobry wybór :E

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...