Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jackyy

Foldery na pendrive zamieniają się w skróty

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o pomoc, te kroki, to jakas tragedia. Moze ktos wytlumaczyc co mam robic??

Po przyjsciu z kamerka z nagrywania (do tej pory bylo wszystko ok) wlaczajac folder nie moglem otworzyc folderow, zasugerowal mi system naprawe co poskutkowalo tym ze moje foldery sa teraz, typ pliku: plik, nie moge ich odtworzyc (system kaze wskazac program ktorym mam ten plik otworzyc). Karta jest zapelniona w 80% okolo mimo ze kazdy folder/plik wazy po 4kb.

To wina wirusa na karcie czy w komputerze? Co mam robic?? Da rade to jakos szybko ogarnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos poradzil sobie z tym problemem z obecnie przegladajacych? widze ze temat trup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przy ustawieniu wyświetlania folderów tak aby pokazywał systemowe i ukryte. Albo odpal linuxa live np płytkę z mintem i podepnij nośnik danych. Jeżeli to infekcja taka jak niektórzy wyżej mieli to pliki będą widoczne, a na nośniku będzie plik o nazwie zyrhxgyrtk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunalem juz problem z komputera chyba, zrobilem skan, cos tam pousuwal program antywirusowy, teraz podpialem innego pendrive i go nie zawirusowalo (nie przetworzylo folderow na pliki)

Teraz musze odzyskac te pliki karty microsd, co mam robic? (Konieczna instalacja programow itp?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunalem juz problem z komputera chyba, zrobilem skan, cos tam pousuwal program antywirusowy, teraz podpialem innego pendrive i go nie zawirusowalo (nie przetworzylo folderow na pliki)

Teraz musze odzyskac te pliki karty microsd, co mam robic? (Konieczna instalacja programow itp?)

Masz wyżej. Jeżeli to była infekcja tym co wyżej podałem, możesz pliki przekopiować pod linuxem. Możesz też zobaczyć czy nie masz plików na tym penie ustawiając by system pokazywał ukryte pliki. Przynajmniej u mnie to działało. Chyba że antywirus coś namieszał konkretniej. Chociaż skoro masz zajęte miejsce na karcie to prawdopodobnie antywirus zajął się jedynie skrótami które robi to świństwo, a które są widoczne (nie ukryte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tam zadnych ukrytych, wlaczylem aby pokazywalo ukryte i sa tylko moje foldery z filmami/zdjeciami

 

"Albo odpal linuxa live np płytkę z mintem i podepnij nośnik danych"

Mam linuxa na drugim kompie, wiec tam moge podpiac?

Czy nagrac na plyte/pendrive (jest roznica?) http://www.dobreprogramy.pl/LinuxLive-USB-Creator-LiLi,Program,Windows,31072.html i odpalic na kopie na ktorym odegral sie ten problem? NIe rozumiem do konca okreslenia mint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal na drugim gdzie masz linuxa ;) Ale jak tu nie widzi to widocznie coś poleciało. Mint to dystrybucja linuxa tak jak Ubuntu, Slackware czy Suse itd ;)

 

Możesz próbować zrobić odzysk programem DMDE. Wersja próbna powinna ci wystarczyć. Poradniki znajdziesz w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmde w wersji darmowej odzyskuje tylko jede plik

 

"Można odzyskiwać pojedyncze pliki

 

Opcje niedostępne w wersji demo DMDE Nie można odzyskiwać całych folderów i grup plików

 

Opcje niedostępne w wersji demo DMDE Nie działają opcje zaawansowane wersji Professional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam można cały folder ale na zasadzie że wejdziesz w folder i zaznaczasz pliki, które w nim są. Strukturę katalogów faktycznie sam musisz pilnować i odtwarzać ręcznie. I można z tego co pamiętam do iluś plików na raz odzyskiwać. Oczywiście żeby odzyskać zawartość folderu musisz dodatkowo programem odtworzyć strukturę katalogów zaznaczając odpowiednią opcję. Wówczas skanuje cały nośnik pod tym kątem i trochę to trwa.

 

Edit:

Faktycznie pojedynczo trzeba ale i tak zawsze coś. Inna opcja to testdisk ale tego jeszcze nie próbowałem :P

 

Edit:

Ha a jednak można:

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

Clipboard04.jpg

 

Klikasz tam gdzie zaznaczyłem jak jesteś w folderze i wybierasz jak wyżej i można całą zawartość katalogu odzyskać na raz (a nie po kolei klikać ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj u mnie sytuacja wyglada tak jak na zdj. Pliki ktore usuniete byly wczesniej, fakt moge odzyskac ale kiedy zaznaczam interesujacy mnie plik ktory zostal przekrztalcony w skrot (photo, video) ktore nie zostaly usuniete z karty. MOge je przywrocic, ale to jest dalej przywrocony ten sam plik w tej samej postaci

 

http://postimg.org/image/r1hxax451/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dodatkowe. Moge te pliki skopiowac na kompa i sformatowac sobie karte? Pozniej te pliki odzyskac wedle tych roznych sposobow a z karty juz zaczac kozystac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie pliki nie zostały usunięte tylko zmodyfikowane, czyli nadpisane. Wówczas niestety nici z DMDE. Musiałbyś zapytać kogoś bardziej obeznanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, temat nie zywy. Jesli ktos chce sie zarejestrowac ze wzgledu na ten problem to odradzam. Dzieki, sformatowalem karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc. Wirus tworzy skróty na każdym pendrivie podłączonym do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------------->>@berol92

 

[2015-12-02 21:12:59 | 000,028,382 | -HS- | C] () -- C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\home.vbe

[2015-11-29 18:24:51 | 000,209,346 | -HS- | C] () -- C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\home.vbe

O4 - Startup: C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\home.vbe ()

Tak, infekcja "skrótowa" jest też na dysku twardym.

 

Użyj >USBFix (aby pobrać kliknij na "Download UsbFix Windows Installer")

Kliknij w nim na: CLEAN.

Daj raport z tego usuwania.

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Log z USBFIX

 

Już nie robi skrótów.Dzięki wielkie

Mam jeszcze pytanie obecnie nie mogę uruchomić AutoCad. Po skończonej pracy programu USBFIX, udało mi się włączyć ale po ponownym uruchomieniu komputera pojawia się błąd. Bez względu na wersję mam 2010 i 2013

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: acad.exe

Wersja aplikacji: 24.0.55.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 498ff0e7

Nazwa modułu z błędem: StackHash_76a1

Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 000007fef9410004

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 76a1

Dodatkowe informacje 2: 76a173c26a6dc2e3cd83ac8fd9f8bdb9

Dodatkowe informacje 3: 7b3f

Dodatkowe informacje 4: 7b3f634c955ac91fe3f1e745337a968a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------------->>@berol92

 

W USBFix kliknij na przycisk UNINSTALL.

 

========================================================================

 

Mam jeszcze pytanie obecnie nie mogę uruchomić AutoCad. Po skończonej pracy programu USBFIX, udało mi się włączyć ale po ponownym uruchomieniu komputera pojawia się błąd. Bez względu na wersję mam 2010 i 2013

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: acad.exe

Wersja aplikacji: 24.0.55.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 498ff0e7

Nazwa modułu z błędem: StackHash_76a1

Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 000007fef9410004

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 76a1

Dodatkowe informacje 2: 76a173c26a6dc2e3cd83ac8fd9f8bdb9

Dodatkowe informacje 3: 7b3f

Dodatkowe informacje 4: 7b3f634c955ac91fe3f1e745337a968a

na tym się nie znam

Z raportu USBFix wynika, że nie usuwał niczego związanego z Auto CAD

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...