Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anhilation

Plamy z potu na koszulce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam białą koszulkę marki New Yorker, która zabarwiła mi się na żółto pod pachami przez pot.

Na google jest wiele sposobów, ale chciałem się was poradzić czy mieliście podobny problem i z jakiego sposobu skorzystaliście.

Koszulka jest z cienkiego materiału więc użycie cif-a, domestosu itd. co wybieli tkaninę raczej nie wchodzi w grę.

Czytałem, że w miare pomaga ocet który daje się na plamę na około 15 min następnie proszkiem do prania szoruje się ręcznie koszulkę.

 

Na forum dobreprogramy polecono mi: Mydełko odplamiające dr reiner

 

Spradzałem na allegro i nie znalazłem tego mydła zaś na innej stronie za samą przesyłkę muszę zapłacić 12-14 zł.

 

Czy jest jakiś inny dobry środek który można kupić na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprać i zacząć używać antyperspirantu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprać i zacząć używać antyperspirantu ;)

 

 

Zaskoczę Cię. Używam antyperspiranty, lecz niektóre dezodoranty wchodzą w reakcje z potem i takie plamy żółte się tworzą.

 

 

Trolle out.

 

Czekam na dalsze konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazhell

Jest taki środek reklamowany w tv pod nazwa v..ish i można go kupić w saszetkach, więc jest relatywnie tanią opcją, choć wg mnie pranie w dobrym proszku powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę Cię. Używam antyperspiranty, lecz niektóre dezodoranty wchodzą w reakcje z potem i takie plamy żółte się tworzą.

Owszem. I wtedy jak dla mnie jest pozamiatane, nigdy nie udało mi się usunąć takich plam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiegoś lipnego używasz dezodorantu skoro wchodzi on w reakcje z potem. Ja noszę często białe koszulki i nie mam takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście lipne "adidas" z dezodorantami z kiosku nie ma podobno takich problemów. Vanish nie pomaga, dobry proszek również.

To mydełko według wielu osób radzi sobie z takimi plamami, lecz przeraża mnie trochę koszt takiej przesyłki, do tego płatność przy odbiorze trochę będzie mnie kosztować. Odpadają jakieś babcine sposoby.

 

Mydełko samo kosztuje w przybliżeniu 4zł przesyłka 15 płatność przy odbiorze 11zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość koszulek z tych super uber best sklepów jest że tak powiem, jednorazowa :P. Nic z tym nie zrobisz.

Miałem tak na koszulce z Croppa za 70zł! Koszulka poszła w śmieci.. Pominę że sam materiał śmierdział jak głupi gdy się spociłem :E.

 

Od jakiegoś czasu używam polskich podkoszulków "T-Line". 30-40zł za sztukę. Porządna bawełna ze sporą gramaturą.. Chodze głównie w czarnych i nie ma z nimi żadnych problemów. I co ważne - są gładkie. A nie jakiś wielki penis z flagą amerykańską czy inne badziewia :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmuję do wiadomości, że nic z tym nie zrobie.

Szukam odpowiednika tego mydła na allegro i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mydełko według wielu osób radzi sobie z takimi plamami, lecz przeraża mnie trochę koszt takiej przesyłki, do tego płatność przy odbiorze trochę będzie mnie kosztować. Odpadają jakieś babcine sposoby.

Mydełko... producent Pollena Ostrzeszów, nie żadne egzotyczne Huzia Muzia, może przejdź się do Tesco, Reala czy drogerii, czy podobnych.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość koszulek z tych super uber best sklepów jest że tak powiem, jednorazowa :P. Nic z tym nie zrobisz.

Miałem tak na koszulce z Croppa za 70zł! Koszulka poszła w śmieci.. Pominę że sam materiał śmierdział jak głupi gdy się spociłem :E.

 

Od jakiegoś czasu używam polskich podkoszulków "T-Line". 30-40zł za sztukę. Porządna bawełna ze sporą gramaturą.. Chodze głównie w czarnych i nie ma z nimi żadnych problemów. I co ważne - są gładkie. A nie jakiś wielki penis z flagą amerykańską czy inne badziewia :E.

 

Nie przyjmuję do wiadomości, że nic z tym nie zrobie.

Szukam odpowiednika tego mydła na allegro i tyle.

 

Wiem, że da się usunąć te plamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak spytam są jakieś antyperspiranty które nie pozostawią żółtych plam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina antyperspirantu, lecz marnej jakości koszulki.. Chyba że kolega ma wyjątkowo żrący pot :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może marnej bo materiał bardzo cienki. Ocet, płyn do białych tkanin, zwykły proszek, vanish plamy zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z dwa lata temu w wakacje przerabiałem podobny problem. Pociłem się jak dzika świnia. Używałem dezodorantów Rexony, zarówno spray, jak i sztyft, nawet pomagały. No i dwie koszule, w tym jedna ulubiona poszły na szmaty. Pod pachami się zrobiły plamy. Może nie plamy,. nie wiem jak to opisać, koszula pod pachami wyglądała, jakby cały kolor się w tym miejscu sprał i wyblakł. Nic nie dało się z nimi zrobić. Jako, że koszula była dość ciemna więc plamy się rzucały w oczy z daleka. Od tej pory unikam wszelkich Rexon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...