Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

THE2L

Gdzie kupię kabel telefoniczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemik, mam w domu Neostradę 20MB i niestety potrzebuję lepszego kabla, żeby to wszystko dobrze działało. Gdzie mogę kupić jakiś bardzo dobry kabel telefoniczny, ale nie płaski i najlepiej, żeby był ekranowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problemik, mam w domu Neostradę 20MB i niestety potrzebuję lepszego kabla, żeby to wszystko dobrze działało. Gdzie mogę kupić jakiś bardzo dobry kabel telefoniczny, ale nie płaski i najlepiej, żeby był ekranowany :)

W sklepie z elektroniką -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie działa na nie - zwykłym kablu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie działa na zwykłym kablu, który ma jakieś 30 metrów od wejścia głównej lini w domu :) Za duży transfer danych na takie cienkie druciki (0.33 mm) w zwykłym kablu.

W sklepie z elektroniką :) Tylko pokaż mi taki sklep, który ma kabel ekranowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie działa na zwykłym kablu, który ma jakieś 30 metrów od wejścia głównej lini w domu :) Za duży transfer danych na takie cienkie druciki (0.33 mm) w zwykłym kablu.

W sklepie z elektroniką :) Tylko pokaż mi taki sklep, który ma kabel ekranowany :)

 

 

No to cuda niewidy widzę macie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety :( Neo 20mb działa na zwykłym kablach max do 700 metrów od centrali, ja jestem około 3 km ;) I potrzebuję najlepszego kabla jaki tylko jest :)

Może jakieś linki? ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież bity na tak cienkich kabelkach w RJ11 mu się nie mieszczą i chce grubszy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież bity na tak cienkich kabelkach w RJ11 mu się nie mieszczą i chce grubszy :rotfl:

 

Nie bity kolego tylko szum jest zbyt mocny w stosunku do odległości na różnicy 12 a 6 db :)

Mam stary kabel w domu i tyle, potrzebuje lepszy :)

 

Człowiek pracujący w TPSA od 20 lat wie co mówi i nawet mi to udowodnił, teraz ja muszę sobie kupić kabelek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cuda niewidy widzę macie...

 

Bo to nowa technologia, im grubszy kabel tym więcej danych przejdzie.

Tak samo musisz np dobierać kable pod moc głośników/kolumn...

 

czyli 100kB = 100W i do tego dobierasz odpowiednią grubość kabla ;)

 

 

 

@Topic

Chcesz kłaść 3km kabla ? :E

 

A testowałeś połączenie podłączając się jakimś krótkim kablem od razu przy gniazdku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bity kolego tylko szum jest zbyt mocny w stosunku do odległości na różnicy 12 a 6 db :)

Mam stary kabel w domu i tyle, potrzebuje lepszy :)

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Fast

Downstream Rate: 19898 kbps

Upstream Rate: 1279 kbps

Downstream Margin: 7 db

Upstream Margin: 6 db

Downstream Line Attenuation: 19 db

Upstream Line Attenuation: 6.5 db

Downstream Transmit Power: 10 db

Upstream Transmit Power: 21 db

 

Mam chyba 15letnie kable, od puszki przed domem do gniazdka jakieś 15 - 20m, do centrali cholera wie ile ale kilka km. Czary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety :( Neo 20mb działa na zwykłym kablach max do 700 metrów od centrali, ja jestem około 3 km ;) I potrzebuję najlepszego kabla jaki tylko jest :)

Może jakieś linki? ;)))

Nie ma żadnego znaczenia jaki kabel zastosujesz. Sam napisałeś że jesteś około 3 000 m od centrali, co ma dać 30m czy 100m. Nie ma sensu ta zmiana. Nic tym nie osiągniesz.

No chyba, że wymieniasz całe 3km. :lol2: na światłowód. :E

 

Najlepszy to będzie chyba ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Fast

Downstream Rate: 19898 kbps

Upstream Rate: 1279 kbps

Downstream Margin: 7 db

Upstream Margin: 6 db

Downstream Line Attenuation: 19 db

Upstream Line Attenuation: 6.5 db

Downstream Transmit Power: 10 db

Upstream Transmit Power: 21 db

 

Mam chyba 15letnie kable, od puszki przed domem do gniazdka jakieś 15 - 20m, do centrali cholera wie ile ale kilka km. Czary ?

 

Ale po co ty mi to napisałeś? Ja nie potrzebuję twoich informacji :) Do centrali cholera wie ile .. pewnie masz ją pod dupą :) i nawet o tym nie wiesz ; )

Muszę wymienić kabel od głównego wejścia linii do domu do mojego routera :)

Był u mnie monter i podłączył mnie dobrym kablem od głównego gniazda do routera i było wszystko oki. Może w końcu podacie jakąś propozycję kabla a nie bezsensownie peplecie ryjkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręć go! (o ile jeszcze nie jest skręcony)

PS. Nie żartuję.

Ekranowanego nie potrzebujesz. Zwykłą skrętkę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ty mi to napisałeś? Ja nie potrzebuję twoich informacji :) Do centrali cholera wie ile .. pewnie masz ją pod dupą :) i nawet o tym nie wiesz ; )

Muszę wymienić kabel od głównego wejścia linii do domu do mojego routera :)

Był u mnie monter i podłączył mnie dobrym kablem od głównego gniazda do routera i było wszystko oki. Może w końcu podacie jakąś propozycję kabla a nie bezsensownie peplecie ryjkami?

 

Co i czym robimy ? tak sobie możesz do niewiasty z siga powiedzieć ;)

 

Po co napisałem ? to też właśnie tam zawarłem. Jak chcesz pruć ściany, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręć go! (o ile jeszcze nie jest skręcony)

PS. Nie żartuję.

Ekranowanego nie potrzebujesz. Zwykłą skrętkę i tyle.

 

Skręcić go? Ciekawe jak ja go mam skręcić jak wszystko idzie w ścianie itp ;) Będę miał troche roboty przy położeniu nowego kabla, a wyjmować starego i go skręcać na pewno nie będę, w grę wchodzi tylko ekran i skrętka :)

 

Co i czym robimy ? tak sobie możesz do niewiasty z siga powiedzieć ;)

 

Po co napisałem ? to też właśnie tam zawarłem. Jak chcesz pruć ściany, powodzenia.

własnie nie chce pruć ścian tylko położyć nowy w listwach, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie ma dwóch żył :)

No fakt, ma tylko 8 -_-

Możesz ekranować nawet każdą linię, potem ekranować parami, potem ekranować cały kabel a najlepiej jeszcze ekranować korytko. Ale przy poziomie zakłóceń, które masz już w samej centrali wiele to nie zmieni.

Pytanie mam jedno - skoro mówisz o "kablu telefonicznym", to na cholerę Ci skrętka do Ethernetu (RJ-45)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz kabel sieciowy a nie telefoniczny skoro wtyczka RJ-45, a gdzie kupić? no przecież nie w mięsnym, idź do pierwszego elektronicznego sklepu - tam Ci doradzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne wyjście: podłączyć router przy samym gniazdku, skoro tam jest dobra jakość sygnału, a od niego normalnie skrętką do Twojego komputera (lub bezprzewodowo jeśli będzie dobry zasięg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw niech ktoś mi powie o co chodzi w stronie z siga autora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...