Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomashL

[excel] jak wprowadzić ankiety z tabelami do excela i nie osiwieć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki mały problem a mianowicie

pewna koleżanka poprosiła mnie o pomoc gdyż musiała do swojej pracy opracować ankiety.

w ankietach tych są zarówno pytania otwarte jak i zamknięte ... :(

 

Teraz rodzi się moje pytanie ...

Z zadaniami zamkniętymi typu lista, pole wyboru etc nie ma problemu ale co zrobić z tabelkami które są w tych aknkietach?

 

problem o tyle wydaje mi się złożony że tych ankiet jest ok 100 i z każdej trzeba wybrać np płeć, wykształcenie etc i dane z tabelki ...

 

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

i tak mamy sobie

pytania na rozgrzewkę z serii:

post-76618-127970450685_thumb.jpg

 

i niestety po nich mam taką tabelkę w ankiecie

post-76618-127970433214_thumb.jpg

a ankiet jest 100 .........

 

jakby ktoś miał jakiś pomysł ... tak się zastanawiam nad użyciem MS Acess-a do tego i stworzenia formularza z pytaniami tak jak na tej ankiecie ale dawno siedziałem na acessie .. - czy jest to dobry kierunek?

Czy można to rozwiązać w MS Excel?

 

bardzo proszę o pomoc,

dziekuję bardzo za poświęcony czas :)

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane z pierwszej tabeli chcesz przepisać do 100 oddzielnych tabel jak ta druga, czy odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane z pierwszej tabeli chcesz przepisać do 100 oddzielnych tabel jak ta druga, czy odwrotnie ?

Już tłumaczę, (btw dzieki że się odezwałeś :) )

 

chodzi mi że arkusz ankiety zawiera w formie źródłowej takie pytania jak :

 

Płeć,

[ x ] mężczyzna

[ ] kobieta

 

wiek,

[ x ] do 25 lat

[ ] od 26 lat do 40 lat

[ ] od 41 lat do 65 lat

[ ] powyżej 65 lat

 

inne tego typu pytania

tych arkuszy ankiet mam 100 (w formie papierowej a jakby inaczej)

 

i teraz chciałen w (chyba najprościej Excelu) zrobić sobie arkusz z listą tych pytań z ankiet.

 

- Chcę przenieść dane ze 100 tabelek z ankiet do jednego arkusza w excelu

 

No cóż mimo wszystko dziekuję za pomoc ... już od 10 godzin siedzę i googluję jak ten problem rozwiązać czy za pomocą excela - czy lepsza będzie tu baza danych ms access?

 

Dziękuję

post-76618-127972125228_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ankiety masz w formie papierowej to chyba niewielka różnica czy wpiszesz to sobie do arkusza czy do bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ankiety masz w formie papierowej to chyba niewielka różnica czy wpiszesz to sobie do arkusza czy do bazy

tylko chodzi mi o to że muszę sobie przygotować plac do działania i się zastanawiam co lepsze w tym przypadku czy excel czy access?

 

Logika podpowiada że access ale moje umiejętności bardziej lgną do excela.. :)

 

 

No nic jak bedę miał jeszcze problem to napiszę ... póki co będę myślał jak to zrobić zarówno pod excelem a jak się nie da to zacznę się zastanawiać nad accessem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej wpisać te dane możesz gdziekolwiek. np do arkusza, jeśli tak ci wygodniej. a jak będzie to jakoś sensownie uporządkowane to i w razie potrzeby nie powinno być problemu z importowaniem danych np do jakiejś bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, w excelu łatwiej zrobisz sobie przedpole do pracy z taką ilościa tabel a w razie potrzeby przeniesiesz wszystko do accesa. Niemniej, dalej nie wiem dokładnie o co autorowi może chodzić. Zrobienie 100 tabelek w excelu to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, w excelu łatwiej zrobisz sobie przedpole do pracy z taką ilościa tabel a w razie potrzeby przeniesiesz wszystko do accesa. Niemniej, dalej nie wiem dokładnie o co autorowi może chodzić. Zrobienie 100 tabelek w excelu to żaden problem.

Czyli jeżeli mam w ankiecie dajmy na to 6 różnych tabelek ... (a ankiet dalej 100 :) )to przenieść to (tabelki) do excela a potem w razie potrzeby importować dane z excela do accessa?

 

o ile rozkład danych z ankiety nie stanowi problemu w przypadku pytań z opcją wyboru to mam małą zamotkę w jaki sposób w excelu wpisywać te dane z tabelek ...

 

Chyba jedyną opcją bedzie stworzenie 100 różnych arkuszów z tabelką w takiej formie jak mam na papierze a potem w jakiś sposób import danych z pliku excela do accessa ... ?

 

Sory że tak zamotałem ale troszkę to dla mnie trudne ... jeśli chodzi o samą bazę w accessie i później robienie raportów ale najwyżej popróbuję metodą prób i błędów.

 

Najważniejsze to przyszykować sobie miejsce do pracy i plac działania ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...