Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MajaP83

[excel]Jak wstawić dwie cyfry do komórki z zerem na początku tak by tego zera nie wcieło?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szybkie pytanie. MUSZĘ wpisywać do komórki zawsze dwie cyfry jak jest 10 to jest luz, ale jak mam mieć wartość 5 to w komórce musi być widoczne jako 05. Nie pytajcie dlaczego, ale tak muszę mieć. Jak takie coś zrobić bo jak daje 05 to zawsze mi to zero wcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sformatować komórki jako tekstowe wtedy nie będzie problemu, wpiszesz 05 i 0005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj te komórki, w których chcesz mieć przed cyfrą 0 jako np. tekstowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanie. MUSZĘ wpisywać do komórki zawsze dwie cyfry jak jest 10 to jest luz, ale jak mam mieć wartość 5 to w komórce musi być widoczne jako 05. Nie pytajcie dlaczego, ale tak muszę mieć. Jak takie coś zrobić bo jak daje 05 to zawsze mi to zero wcina.

 

Musisz format komórki ustawić jako tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem wystarczy w działaniach przemnożyć przez jeden :)

Czyli jak masz

W a1 05, a w a2 3 to np. =(a1*1)+(a2*1) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze pytanie - jak wstawiam np 14.5 to mi wyskakuje 14 maja - zmieniałem formatowanie na rozne sposoby i niestety, ale caly czas to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem. Bo jak u siebie wpiszę 14.5 to tak zostaje nawet w przypadku, gdy sformatuję komórkę na datę.

Zamieść ten arkusz bo tak prawdę mówiąc nie widząc problemu ciężko powiedzieć z czego to się bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli (tak jak piszesz) zawsze musi to być określona ilość cyfr (np. 10) to wejdź do formatowania komórki i ustaw typ na Niestandardowe. Następnie w pole TYP wpisz '000000000' (czyli 10 zer bez apostrofów). Teraz wpisując do komórki 1 będziesz miał 000000001, a spisując 643 będziesz miał 0000000643. Takie dane prawidłowo się dodają.

 

edit: Źle doczytałem, ale zasada pozostaje taka sama. Wpisz w TYP '00' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak liczne i szybkie odpowiedzi. Sprawdze w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...