Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krendzel

DiRT 3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już tutaj ściągnął tego patcha ?

 

Ja... i po za ściągnięciem 600MB nic innego nie zauważyłem. Dźwięk jak był cicho tak jest cicho... więc mi w niczym nie pomógł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na moją sygnaturke i bedziesz znał odpowiedż

 

U mnie gra chodzi na wysokich w dx9 ( a to dlatego ze system XP ) i nie ma ani jednego zwisu

 

u mnie na win7 w 1440x900 chodzi na HIGH, tylko teraz proca mam bez OC, bo czekam na chłodzenie. Minimum FPS - 36

Gra naprawdę ma genialną optymalizację. Nie spodziewałem się, że na takim starym sprzęcie pójdzie ta gra w takich dobrych efektach:) Można wydać świetnie zoptymalizowaną grę? Można, niech się inni uczą:D

Pięknie się jeździ bez asyst na klawiaturze :D zaczyna mnie ta gra wciągać...

 

 

 

dołączam się do pytania niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da się pobrac patcha bezpośrednio z jakiejś stronki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da się pobrac patcha bezpośrednio z jakiejś stronki??

 

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy jest w ogóle możliwość grania na split screenie - P1 na klawiaturze i P2 na padzie, czy jednak koniecznie trzeba mieć do tego dwa pady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z pobraniem pacza poprzez Live? U mnie wyskakuje jakiś błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z pobraniem pacza poprzez Live? U mnie wyskakuje jakiś błąd...

 

Nie ma problemow, wchodzisz w Dirta i odrazu zasysa pacza (prznajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy jest w ogóle możliwość grania na split screenie - P1 na klawiaturze i P2 na padzie, czy jednak koniecznie trzeba mieć do tego dwa pady?

 

u mnie działa kierownica razem z klawiaturą na split screnie więc nie powinno być problemu z pad+klawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że dało by się jakoś skonfigurować, żeby działało na 2 klawiatury? Tzn. jedna pod ps2, druga na usb :). Oczywiście obie na strzałkach, a nie jedna osoba na wsadzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiązanie dla wszystkich, którym z jakiegoś powodu nie działa PAD, bądź też (tak jak ja) chcą zagrać na split screenie gdzie P1 to klawiatura, a P2 to PAD.

 

 

1. Ściągamy ten pliczek: Emulator X360 [DOWNLOAD]

 

2. Rozpakowujemy archiwum.

 

3. Do katalogu z grą (tam gdzie mamy pliki .exe) kopiujemy:

-> x360ce.ini

-> xinput1_3.dll

-> XInputTest

 

4. Wchodzimy do menadżera urządzeń i dostajemy się do zakładki 'Szczegóły' we właściwościach kontrolera. Ścieżka wygląda tak:

Menadżer Urządzeń -> Urządzenia interfejsu HID -> Kontroler gier zgodny z HID -> Właściwości -> zakładka Szczegóły

 

5. W zakładce Szczegóły, tam gdzie mamy pole 'Właściwość' -> Opis urządzenia, z rozwijanego menu wybieramy pozycję: Identyfikatory sprzętu.

 

6. W polu wartość pokazują nam się literki oraz liczby. Nas interesuję drugi wers! A konkretnie numer VID oraz PID (są to czterocyfrowe liczby) Przykładowy wers: HID\VID_0810&PID_0003. Zapisujemy sobie obie te liczby. (tu 0810 oraz 0003). Oczywiście każdy ma tutaj inne cyfry!

 

7. Przechodzimy do folderu z grą. (tam gdzie mamy skopiowane wcześniej pliki) i otwieramy za pomocą notatnika: x360ce.ini

 

8. W środku m.in. znajdują się dwa wiersze:

 

VID=0x0 #controller VID

PID=0x0 #controller PID

 

Tutaj wpisujemy wcześniej pozyskane czterocyfrowe liczby. Wpis po zmianie (w moim przypadku) wygląda następująco:

 

VID=0x0810 #controller VID

PID=0x0003 #controller PID

 

Zapisujemy i zamykamy.

 

9. Pozostała nam już tylko konfiguracja klawiszy na padzie. Tu z pomocą przychodzi program XInputTest. Podświetla on nam te klawisze, które aktualnie wciskamy. Za jego pomocą możemy bez problemu dojść co trzeba zmienić w konfiguracji. By to zrobić znów edytujemy plik: x360ce.ini. Tym razem szukamy wersów w których znajdują się opisy danych klawiszy. Zmieniamy wartości w tych miejscach gdzie to konieczne i po zapisaniu pliku sprawdzamy poprawność ustawień za pomocą XInputTest.

 

przykład:

-> Prawa gałka analogowa ma zmienioną orientację: pion to poziom i odwrotnie.

-> zmieniasz wartości w wersach:

 

Right Analog X=3 #axis index; use - to invert; precede with

Right Analog Y=-6 #axis index; use - to invert; precede with

 

na:

Right Analog X=6 #axis index; use - to invert; precede with

Right Analog Y=-3 #axis index; use - to invert; precede with

 

I gotowe! Mam nadzieję, że sobie poradzicie z mapowaniem klawiszy.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdziłem, u mnie wszystko śmiga i można grać bez problemu na padzie i klawiaturze jednocześnie.

Enjoy!

 

P.S.: Gdyby coś było niejasne odsyłam Was do tego filmiku: Tutorial [VIDEO]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten emulator zadziała w przypadku kierownicy ?

Użyj tego pliku x360ce.ini zamiast tego z paczki: Pliczek [DOWNLOAD]

Oczywiście daj tam w odpowiednich miejscach VID i PID dla kierownicy. Głowy nie dam, że zadziała. Spróbuj i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego emulatorka to wystarczy same pliczki wrzucic i tez bedzie dobrze z padem i będzie juz zapisywało ustawienia

Zresztą napisałem to kilka postów wczesniej - u mnie działa bez grzebania w pliku VID i PID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego emulatorka to wystarczy same pliczki wrzucic i tez bedzie dobrze z padem i będzie juz zapisywało ustawienia

Zresztą napisałem to kilka postów wczesniej - u mnie działa bez grzebania w pliku VID i PID

Ok, ale może się to przydać na przyszłość. Z tego co twórca podaje w pliku ReadMe, to takie rozwiązanie gwarantuję kompatybilność z większa liczbą tytułów oraz mniej problemów.

Ja np. zauważyłem, że podczas gry w Portal 2 przy użyciu tego emulatora wyświetlają mi się prawidłowo ikonki przycisków na ekranie (takie jak od pada X360).

Osobna sprawa czy należy to traktować jako jego zaletę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem patcha z jakiejś stronki bo się da i już myślałem że pozbyłem się błędu z wywalaniem z gry ale po porzejechaniu paru wyścigów niestety musiałem wrócić do wymuszania dx9...nie wiem od czego to zależy z kumplem mamy win 7,prawie tę samą grafikę...on ma zwykłą ja GLH i u niego działa bez modyfikacji a u mnie niestety... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się czy żalisz ? :P

 

Widzisz moją sygnę? Dirt chodzi na HIGHT... Nie ma kosmicznych wymagań tak jak to zapowiadano...

 

A czym sie tu chwalic :E

 

Pytam czy warto sie pchac w ta gre na sprzecie podobnym do mojego.

 

W DIRT3 jest jakis tryb multiplayer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Ja używam tego emulatorka i nie ma problemu :)

 

https://rapidshare.com/#!download|430dt|3702556242|Emulator_pada_x360.7z|102

Zabawne, bo ja miałem wcześniej dokładnie ten sam emulator o którym Ty mówisz i split w takiej konfiguracji o jakiej mowa była wyżej u mnie nie hulał. Po tym jak skonfigurowałem sobie ten drugi (czyt. z VID i PID) problemy zniknęły. W takim razie to chyba zależy jakiego ma się pada. Bla, bla... co by nie mówić to moim zdaniem warto jest mieć oba emulatory i w razie gdyby jeden odmówił posługi ratować się tym drugim. Ważne żeby działało! Problemy sprzętowe skutecznie psują bowiem radochę z rozgrywki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możliwe że na niektórych padach to nie działa

 

Zresztą ja mam pada ze średniej półki APOLLO GP 3020

 

Może nie najlepszy sprzęcik ale tez nie żaden szmelc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...