Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterOfSpeed

DVB-T - Jaki tuner wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam w najbliższym czasie zakupić tuner do odbioru cyfrowej tv naziemnej. Budżet na sam tuner ogranicza się do 150 - 200zł. Są 3 możliwości podłączenia go:

 

I OPCJA:

Podłączenie tunera pod tv poprzez złącze SCART. Jest to chyba najprostsza opcja, lecz bez możliwości oglądania kanałów w HD (aktualnie tylko TVP HD).

 

II OPCJA:

Podłączenie tunera do monitora poprzez złącze HDMI. Będzie możliwość oglądania kanałów w HD. Monitor to LG FLATRON W2261VP. W tym przypadku tuner pewnie będzie droższy gdyż musi posiadać wejście HDMI.

 

III OPCJA:

Podłączenie tunera pod komputer przez USB lub PCI. Jest to chyba najtańsze rozwiązanie w zależności od tego jaki tuner wybiorę. Nie wiem dokładnie czy będzie w tym wypadku możliwość oglądania kanałów w HD. Monitor (LG FLATRON W2261VP) mam podłączony poprzez DVI.

 

Prosiłbym o waszą opinię co do tego która opcja będzie najlepsza i jakie tunery do poszczególnych opcji proponujecie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opcja numer 2. SCART ma tragiczną jakość natomiast przy karcie usb musisz mieć włączony komputer aby oglądać telewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podałem najlepsze rozwiązanie od strony technicznej :) Jakieś tam tunery na allegro są za tyle ale wątpie żeby to były jakieś świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCART ma tragiczną jakość

 

Bzdury na kółkach.

 

Jakość obrazu przez SCART jest lepsza niż przez composite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury na kółkach.

 

Jakość obrazu przez SCART jest lepsza niż przez composite.

Ale gorsza niż przez wszystkie inne tu podane opcje podłączenia. Po za tym czy tu ktoś wspominał o composite?

 

Do autora. Jedyne sensowne podłączenie z zaproponowanych opcji to HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gorsza niż przez wszystkie inne tu podane opcje podłączenia. Po za tym czy tu ktoś wspominał o composite?

 

Nie, ale on napisał "jakość przez SCART jest najgorsza", a wcale tak nie jest. Po za tym to złącze analogowe, które nie potrafi w dodatku przesyłać sygnału HD więc nie porównuj go do HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jest tragiczna a nie najgorsza bo tak jest, podłącz sobie lcd takim kablem to zobaczysz o co mi chodzi. Poza tym autor prosił o porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jak duży jest ekran i ile metrów się od niego siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to logiczne chyba, że jakość będzie kiepska bo on przesyła tylko jakość PAL, to nie jest kabel stworzony do odbiorników Full HD :)

 

SCART jest idealny na CRT'ki (i najpopularniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz. Kilka postów wyżej napisałeś, że to 'bujda na kółkach'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujda na kółkach, że jakość jest słaba bo taka nie jest (widoczne jest to dopiero na odbiornikach LCD ze względu na rozdzielczość), na zwykły CRT jest to bardzo dobre złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakup tunera dvb-t. Mam pytanko, czy są na rynku dekodery, pod które można podłączyć 2 telewizory i oglądać programy niezależnie? Coś mi się wydaje, że nie ma ale wole się upewenić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak. Musisz kupić 2 tunery. Ewentualnie jeden, ale na obu telewizorach będziesz oglądać ten sam program.

 

To tak samo jakbyś chciał na jednym telewizorze oglądać jednocześnie 2 programy za pomocą tunera wbudowanego (np. analogowego). Tyle że takie telewizory występują (funkcja PiP). Tunery DVB-T już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w najbliższym czasie zakupić tuner do odbioru cyfrowej tv naziemnej. Budżet na sam tuner ogranicza się do 150 - 200zł. Są 3 możliwości podłączenia go:

 

I OPCJA:

Podłączenie tunera pod tv poprzez złącze SCART. Jest to chyba najprostsza opcja, lecz bez możliwości oglądania kanałów w HD (aktualnie tylko TVP HD).

 

II OPCJA:

Podłączenie tunera do monitora poprzez złącze HDMI. Będzie możliwość oglądania kanałów w HD. Monitor to LG FLATRON W2261VP. W tym przypadku tuner pewnie będzie droższy gdyż musi posiadać wejście HDMI.

 

III OPCJA:

Podłączenie tunera pod komputer przez USB lub PCI. Jest to chyba najtańsze rozwiązanie w zależności od tego jaki tuner wybiorę. Nie wiem dokładnie czy będzie w tym wypadku możliwość oglądania kanałów w HD. Monitor (LG FLATRON W2261VP) mam podłączony poprzez DVI.

 

Prosiłbym o waszą opinię co do tego która opcja będzie najlepsza i jakie tunery do poszczególnych opcji proponujecie. Pozdrawiam!

 

Zaglądnij na stronę www.ntvc.pl jest tam dużo informacji o dvb-t oraz sonda dotycząca najpopularniejszych dekoderów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

a pan to archeolog?

post cytowany, jest z sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...