Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sowekel

Meble Forte-opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę sobie kupić meble forte, czy są dobrze wykonane, nie rozlatują się??

Konkretnie to chę kupić Forte Novel http://meble.meblopol.pl/ssy/557/novel.html (szafe, reagał, komode, szafke rtv). Czy ktoś z Was ma takie meble, czy możecie mi je polecić?

Jeśli ktoś Was kupował meble forte, to ile czekaliście na nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj, poszukaj innych.Otwory na kolki za plytko powiercone.W uzytkowaniu szuflady sie rozlatuja.Poszukaj takich mebli(szczegolnie chodzi o szuflady) ktore sa skrecane na mimosrody a nie tylko klejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - szczególną uwagę zwróć na szuflady. Ja wrobiłem się w BRW gdzie szuflady mające 1m szerokości i 60cm głębokości są na prowadnicach kulkowych 17mm - masakra, wymieniam je średnio co 2 miesiące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nic z szufladami nie chcę brać :)

Czy szafy też są lipne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto napisal: "...komode..." ?Mam szafe gdzie na dole sa dwie szuflady-porazka.Zwroc jeszcze uwage zeby pod szufladami byly w polowie metalowe wzmocnienia.I jak napisal wyzej, prowadnice (kulowe) to porazka, lubia wysypywac sie kulki.Najlepsze takie na dwoch rolkach.

Szafy sa w miare ok ale pozalowali polek :P Dziur nawiercone w srodku,ze mozna dowolnie kolki pod polki ustawic, ale co z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was meble forte,ile czekaliście na nie? Babka w sklepie powiedział mi że trzeba czekać miesiąc :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przestrzec was przed pewną nieuczciwą firmą, której sam padłem ofiarą.

Mianowicie chodzi o sklep:

 

Ewro Bis Salon Meblowy

ul. Poznańska 200 Gostyń

Wielkopolskie Polska

Telefon: +480655724886

 

Obsługa sklepu nie przekazuje pełnych informacji o oferowanym towarze, a nawet wprowadza w błąd klienta.

Wszystko zaczęło się od zamówienia mebli firmy FORTE (komplet mebli VERSO). Dodam, że do najtańszych one nie należą. Zamówienie złożone zostało dnia 7.09.2010 r. z przedpłatą w wysokości 1100zł. Termin realizacji określony został przez sklep na 6 tygodni, przy czym meble miały być dostarczone prosto od producenta w jednej partii. Meble dotarły do mnie dnia 19.10.2010 r. W momencie dostawy nie sposób było sprawdzić dokładnie ich jakości i funkcjonalności. Potwierdziłem tylko ich otrzymanie i zapłaciłem resztę kwoty, ponieważ bez tego towar nie zostałby mi wydany. Dopiero po rozpakowaniu i próbie ustawienia niemile się zaskoczyłem:

 

- Przy zamówieniu mebli sklep poinformował mnie, że czas oczekiwania na wykonanie całego kompletu mebli wynosi 6 tygodni. Tymczasem meble pochodzą z różnych partii produkcyjnych o czym świadczą daty produkcji na poszczególnych sztukach tj. 10.12.2009, 24.08.2010, 23.09.2010, 29.09.2010. Jak się łatwo domyślić, różne partie produkcyjne oznaczają różna jakość wykonania, a już na pewno różny odcień tychże mebli.

Co za tym idzie wszystkie sztuki mebli tj.:

HVEV80 witryna VERSO z oświetleniem,

HVEK35 komoda VERSO,

HVET23 RTV VESO,

HVET ława VERSO,

wchodzących w skład kompletu posiadają różne odcienie frontów.

 

- Jakby tego było mało witryna HVEV80 VERSO (prawa) okazała się meblem mocowanym do ściany! Mebel wolnostojący mocowany do ściany! Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Oczywiście nie zostałem poinformowany o tym fakcie ani w dniu zamówienia, ani też w poprzednich dniach kiedy oglądałem meble. Informacja ta została przede mną z premedytacją zatajona, ponieważ wówczas nie zdecydowałbym się na zakup. Witryna jest więc niestabilna i chwiejna. Dodatkowo dolne drzwi posiadają obtarcia prawdopodobnie z powodu nieprawidłowego transportu, a 2 punktowe oświetlenie wyłamany zaczep mocujący.

 

- Komoda HVEK35 VERSO jest nierównomiernie wybarwiona, co wyraźnie rzuca się w oczy. Ponadto szuflady skrzypią przy zamykaniu. Ewidentnie widać, że pochodzi ona z wystawy sklepowej lub magazynu. Zwłaszcza, że przy wizycie reklamacyjnej w sklepie wystawowej już nie było.

 

Oczywiście jeszcze tego samego dnia udałem się do sklepu z reklamacją. Jak należało się spodziewać po zapłaceniu reszty pieniędzy skończyły się uprzejmości i zacząłem być traktowany jak intruz. Sklep nie chce udostępnić dokumentów i umowy zakupu mebli. Podczas składania reklamacji kierownik sklepu w Rawiczu (inna filia sklepu) był nieuprzejmy i opryskliwy. Batalia ze sklepem trwa do dzisiaj. Także omijajcie ich z daleka.

 

Osobiście nie polecam też mebli firmy FORTE - zwyczajnie produkują buble, źle wybarwiają drewno, meble wolnostojące trzeba przykręcać do ściany aby się nie przewróciły i stały stabilnie. Od tamtego czasu przyglądałem się witrynom innych firm. Wszystkie stały mocno i stabilnie i nie trzeba ich było przykręcać.

 

To tyle mojego wywodu. Mam nadzieję, że kogoś uchronię przed podobnymi przygodami. Morał z tego jest taki, że jeśli chcesz dobrze wydać swoje ciężko zarobione pieniądze to omijaj szerokim łukiem powyższe firmy.

 

Pozdrawiam

Piotr4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej półce cenowej nie można oczekiwać wiele. Jest to tania budżetówka. Jeśli chce się jakości to najlepiej iść do salonu gdzie robią meble na zamówienie. Wtedy wybierzesz sobie podzespoły Bluma, płyty meblowe Eggera, fronty Lupusa czy forniry Zagłoby.

 

Porządny zestaw prowadnic (do komody) Bluma z cichym domykiem pewnie zostanie wyceniony na tyle ile cała komoda z Novelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat mebli Forte.

 

Meble tandeta, bardzo podatne na zarysowania, krzywe szuflady(źle powiercone dziury), prowadnice do komody miałem każdą z innej parafii niby ta sama długość, ale każda inaczej się wysówała. Musiałem kupić nowe prowadnice. Bardzo cienka okleina i po krótkim czasie mamy już obdarte kanty. Górne elementy w meblach są już nie w kolorze. Na wystawce w sklepie oczywiście były w koloże ale nie w tym co już sprzedają. Nie polecam. Wydane 2400 w błoto.

 

Ostatnio kupiłem ławę w biedronce i powiem wam, że jest o wiele lepszej jakości niż te forte. Twarda okleina nie podatna za zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat mebli Forte.

 

Meble tandeta, bardzo podatne na zarysowania, krzywe szuflady(źle powiercone dziury), prowadnice do komody miałem każdą z innej parafii niby ta sama długość, ale każda inaczej się wysówała. Musiałem kupić nowe prowadnice. Bardzo cienka okleina i po krótkim czasie mamy już obdarte kanty. Górne elementy w meblach są już nie w kolorze. Na wystawce w sklepie oczywiście były w koloże ale nie w tym co już sprzedają. Nie polecam. Wydane 2400 w błoto.

 

Ostatnio kupiłem ławę w biedronce i powiem wam, że jest o wiele lepszej jakości niż te forte. Twarda okleina nie podatna za zarysowania.

 

Nowe prowadnice co kwartal jak uzywasz dobrze szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem odpisywać bo że tak powiem zakład produkujący meble mam "w domu", a tu patrze odkop. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale prowadnice kulkowe to akurat rewelacja (mówię akurat o tych dawanych do brw).

Kilka lat wysuwam klawiaturę i bardzo dobrze działa. Warto tylko dać na początek troszkę smaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale prowadnice kulkowe to akurat rewelacja (mówię akurat o tych dawanych do brw).

Kilka lat wysuwam klawiaturę i bardzo dobrze działa. Warto tylko dać na początek troszkę smaru :)

Co innego klawiatura która niewiele warzy, co innego głęboka szuflada z ubraniami, albo garnkami czy czymś w kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyszło, że sam sobie przyznałeś łopatę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był post wcześniej, który to odkopał i ktoś go usunął, a został tylko mój. Moderacja na tym forum jak zwykle wykazała się "profesjonalizmem". :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...