Skocz do zawartości
animedb

TOP 10 Anime!

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie 10 swych ulubionych anime i zobaczymy jakie na tym forum rządzą :D

 

 

1.Clannad

2.Clannad After story

3.Angel Beats!

4.Dragon Ball Z

5.Naruto

6.Death Note

7.Fullmetal Alchemist: Brotherhood

8.Baka to Test to Shoukanjuu

9.saint seiya

10.KissXsis

Edytowane przez animedb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze się rządzić.

 

10 najlepszych, kolejność przypadkowa - ciężko dopasować.

 

Bleach (do końca Seireitei saga)

Great Teacher Onizuka

Toradora!

Samurai Champloo

Cowboy Bepop

Azumanga Daioh

Ghost In The Shell

Tengen Toppa Gurren Lagann (ścisła czołówka!)

Hellsing Ultimate

Code Geass

 

Pretendenci:

 

Mnemosyne, Chobits, Death Note, Excel Saga, Astro Fighter Sunred, Full Metal Alchemist, Lucky Star, Full Metal Panic, Suzumiya Haruhi no yuuutsu.

 

Edit: Zawsze tak jest że jak coś się napisze to przypomina się tyyyle serii które były dobre. Prędzej Top 100 dałoby się robić.

 

 

 

 

Z nadal idących serii - Fairy Tail, Highschool Of The Dead (za pomysł i realizację)

Edytowane przez Mglisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co robią?

Honey & Clover

Ouran High School Host Club

Cowboy Bebop

Blood+

Great Teacher Onizuka

Black Lagoon

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Code Geass

Sayonara Zetsubou Sensei

Full Metal Panic? Fumoffu!

 

Lista na dzień dzisiejszy. Za tydzień pewnie byłaby inna. Kolejność (oprócz miejsca pierwszego) przypadkowa.

 

Honorable mentions: Baccano!, Welcome to the NHK!, Haibane Renmei, Gundam 00, Gunslinger Girl, Eve no Jikan, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Slayers (zwłaszcza Next), Spice & Wolf.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie 10 swych ulubionych anime i zobaczymy jakie na tym forum rządzą :D

 

 

1.Clannad

2.Clannad After story

3.Angel Beats!

4.Dragon Ball Z

5.Naruto

6.Death Note

7.Fullmetal Alchemist: Brotherhood

8.Baka to Test to Shoukanjuu

9.saint seiya

10.KissXsis

 

To mało jeszcze widziałeś skoro to jest top10 :E

 

 

u mnie bez kolejności, bo nie mam jej do końca określonej, ale będę jechał od najnowszych serii.

 

- Arakawa under the bridge (tegoroczny faworyt!)

 

- Durarara

 

- Bakemonogatari

 

- Maria+Holic

 

- Nana

 

- Beck

 

- Nodame Cantabile 

 

- Honey&Clover 

 

- Higurashi no Naku Koro ni (Rei/Kai)

 

- Hellsing

 

 

 

 

Pewnie jak za 10 minut zmienił by mi się humor, to lista była by inna, ale niech to zostanie :E

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mało jeszcze widziałeś skoro to jest top10

 

 

Starałem się wpisywać serie które były niedawno i które mi się podobały tych starszych próbowałem unikać :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się wpisywać serie które były niedawno i które mi się podobały tych starszych próbowałem unikać  :cool:

 

No to jesteś mało wymagający (kissxSis? Baka to Test to Shoukanjuu? tych anime nie umieścił bym nawet na liście top 50 :0),  :E Poza tym dragon ball Z chyba nie był jakoś ostatnio, bo oglądałem to w podstawówce :E Obecnie leci jakiś remake i zwie się bodaj Kai. 

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jesteś mało wymagający (kissxSis? Baka to Test to Shoukanjuu? tych anime nie umieścił bym nawet na liście top 50 :0), Poza tym dragon ball Z chyba nie był jakoś ostatnio, bo oglądałem to w podstawówce Obecnie leci jakiś remake i zwie się bodaj Kai.

Może i kissxsis to znowu nie tak fajne anime hmm mógłbym go zastąpić np Vampire Knight za to

Baka to Test to Shoukanjuu podobala mi się i potrafilo mnie rozbawić,a dragon ball z jest na tej liście ponieważ jest to jedno z moich ulubionych anime z dzieciństwa i nie mogło by go zabraknąć :E

PS.Ja w twoje top10 nie wnikam tak bardzo :E

PS.Przyznam że przy Nana wzruszylem się i podobało mi isę to anime!

Edytowane przez animedb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, skoro masz nicka animedb to dobrze by było gdybyś obejrzał te 30-40 serii - my, maniacy mamy nabite grubo 100 (osobiście jak liczyłem do na około 140 skończyłem). Po prostu - ciężko wybrać top 10 jeśli nie ma wiele ponad te 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Starałem się wpisywać serie które były niedawno i które mi się podobały tych starszych próbowałem unikać :cool:

To w końcu ulubione czy poprawnie ulubione?

 

 

Nie mam żadnego ulubionego, ale mam warte oglądnięcia.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopie, skoro masz nicka animedb to dobrze by było gdybyś obejrzał te 30-40 serii - my, maniacy mamy nabite grubo 100 (osobiście jak liczyłem do na około 140 skończyłem). Po prostu - ciężko wybrać top 10 jeśli nie ma wiele ponad te 10.

Mam obejżanych ponad 70 serii więc nie wiem o co chodzi :hmm: .Coś mi się wydaje że ten temat był raczej do wpisywania swojej top10 a nie do komentowania innych chyba że się myle??

Edytowane przez animedb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Chłopie, skoro masz nicka animedb to dobrze by było gdybyś obejrzał te 30-40 serii - my, maniacy mamy nabite grubo 100 (osobiście jak liczyłem do na około 140 skończyłem). Po prostu - ciężko wybrać top 10 jeśli nie ma wiele ponad te 10.

To zależy.

Z przesłuchanych kapel metalowych będę miał daleko w trzy-cyfrowy wynik i tę dziesiątkę bym znalazł spokojnie, a z anime to ja będę miał właśnie z 30-40 obejrzanych, a nie mogę znaleźć tyle ulubionych, żeby były dla mnie najlepsze, bo znam za mało.

Zresztą w sumie to zależy w czym wybierać. W przypadku ulubionych samochodów to ja bym nie wiedział co wybrać, bo wprawdzie tego dużo nie ma, ale nie wiedziałbym co dobrać, bo kocham kilkanaście i zal było by któregoś pomijać (ty tak masz z anime), a w przypadku np.: filmów ja bym nie wiedział co sobie dobrać, bo bym nie potrafił znaleźć takie 10, które mi się najbardziej podobały, bo podoba mi się tylko 5 konkretnych, a reszta za słaba jest.

 

 

 

Jak w dziale gry był ranking na najlepsze gry to jakoś kilkaset ludzi nie miało problemu z znalezieniem ulubionych 10 i nikt mi nie wmówi, że nie grał w mniej niż setkę gier.

 

No to jesteś mało wymagający (kissxSis? Baka to Test to Shoukanjuu? tych anime nie umieścił bym nawet na liście top 50 :0)

Ty :Up_to_s:

A ja bym Higurashi wywalił daleko. To jest subiektywne i gustów się nie powinno komentować.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty  :Up_to_s:

Dobra... co w KissXsis było dobrego? Nawet dla fanów dużych biustów nic nie było, a to główna siłą napędowa gatunku Ecchi, do którego anime z całą pewnością miało należeć. :E Poza tym niektóre motywy były naprawdę niesmaczne. ;P 

 

 

A Baka to Test to Shoukanjuu... nic specjalnego nie wartego zapamiętania - anime jakich wiele, a że obejrzałem już ponad setkę, to i nawet na półmetku bym go nie ustawił.. no w ostateczności bym ustawił, bo widziałem sporo gorszych anime :E

A ja bym Higurashi wywalił daleko. To jest subiektywne i gustów się nie powinno komentować.

 

 

A czy to nie Ty miałeś przypadkiem przez dłuuugi czas Mion w Avatarze? :E

 

 

 

mion-2.jpg

 

 

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trigun

Elfen lied

Experiments Lain

Cowboy Bebop

Fafner

Miyu

Gundam Wing

Hellsing

 

 

Nie ma dziesięciu, a anwet te są kontrowersyjne....

 

ale trzeba przyznać, że legalne zdobycie dobrego anime w tym kraju nie jest proste. Zbyt dużo paczek z UK przepadło pomiędzy wjazdem do Polski a adresatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trigun

Elfen lied

Experiments Lain

Cowboy Bebop

Fafner

Miyu

Gundam Wing

Hellsing

 

 

Nie ma dziesięciu, a anwet te są kontrowersyjne....

 

ale trzeba przyznać, że legalne zdobycie dobrego anime w tym kraju nie jest proste. Zbyt dużo paczek z UK przepadło pomiędzy wjazdem do Polski a adresatem...

 

Tylko, że pobranie z sieci jest jak najbardziej legalne - o ile nikt w naszym kraju nie wykupił praw do emitowania lub dystrybucji danego anime. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie Ty miałeś przypadkiem przez dłuuugi czas Mion w Avatarze? :E

Tam avatar. Ja miałem swego czasu Marię z Maria†Holic, mimo, że uważam to anime za słabe, jedno z najgorszych Shafta (właściwie to albo DitVB jest najsłabsze, ciężko mi się zdecydować). Po prostu fajną minkę na nim miała, a sama bohaterka ( :E ) to jedyny plus tego animca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Dobra... co w (jakikolwiek tytuł) było dobrego?

 

Spytaj fanów.

A czy to nie Ty miałeś przypadkiem przez dłuuugi czas Mion w Avatarze? :E

Tak, miałem Shion przez dłuższy czas, ale ja byłem zauroczony kilkoma postaciami, a nie całością, która wypada już gorzej, co opisywałem zresztą. Ja sam pominąłbym tę serię przy tworzeniu swojego top 10.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam avatar. Ja miałem swego czasu Marię z Maria†Holic, mimo, że uważam to anime za słabe, jedno z najgorszych Shafta (właściwie to albo DitVB jest najsłabsze, ciężko mi się zdecydować). Po prostu fajną minkę na nim miała, a sama bohaterka ( :E ) to jedyny plus tego animca.

 

A ja to anime lubię za fajny opening i za postać Marii, bo Kanako to istna porażka. A co do DitVB to chyba najbardziej nieudana produkcja tego studia. Jednak mieli dużo więcej perełek niż nieudanych produkcji: Bakemonogatari, Arakawa, Ef, Sayonara Zetsubo Sensei, (jak dla mnie) Maria+Holic, Były też całkiem udane Rec i mahoromatic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj fanów.

 

Kogo? :E Są w ogóle tacy? ^^

 

 

 

 

 

 

 

Tak, miałem Shion przez dłuższy czas, ale ja byłem zauroczony kilkoma postaciami, a nie całością, która wypada już gorzej, co opisywałem zresztą. Ja sam pominąłbym tę serię przy tworzeniu swojego top 10.

 

Jeżeli to było ta do której dałem link (a ten motyw z Twojego avatara zapamiętałem, to byłą to Mion :P)  Ja też nie oceniam anime przez pryzmat całości, bo niektóre anime lubię tylko ze względu na jedną czy dwie postacie, czy tylko jeden sezon - oceniłem jedynie pierwszy, bo następne już mniej mi się podobały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Po prostu fajną minkę na nim miała

No właśnie. Ja Higurashi lubię np.: za Take it home! Reny, a nie za fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to anime lubię za fajny opening i za postać Marii, bo Kanako to istna porażka. A co do DitVB to chyba najbardziej nieudana produkcja tego studia. Jednak mieli dużo więcej perełek niż nieudanych produkcji: Bakemonogatari, Arakawa, Ef, Sayonara Zetsubo Sensei, (jak dla mnie) Maria+Holic, Były też całkiem udane Rec i mahoromatic. 

Ja dorobek Shaft doskonale znam, lubię ich, mają u mnie duuuuży kredyt zaufania (za Senseia) i każdą ich nową pozycję sprawdzam. Raz dobrze na tym wychodzę (Arakawa, Ef-y), raz mniej dobrze (Bakemono), a czasem fatalnie (Dance, Maria).

 

Update:

 

Kogo? :E Są w ogóle tacy? ^^

Nawet na tym forum.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

(a ten motyw z Twojego avatara zapamiętałem, to byłą to Mion :P)

To na 100% była Shion. Oczywiście najpierw był rozdział w którym Mion wymordowała wszystkich, ale było tam wiele nieznaczności, które wyjaśnił dopiero rozdział, w którym Shion udawała swoją siostrę (zwariowała, szukając zemsty za Satoshiego).

Kogo? :E Są w ogóle tacy? ^^

Pewnie.

Ja nie, ale są.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale żyję w Polsce i robię zakupy również w Polsce. Jeżeli pobieram anime które nie jest u nas dostępne nie łamię żadnego prawa i jest to najbardziej legalne, bo nie mogę w naszym kraju nabyć tego inną drogą. No niestety, ale anime które zostało wydane tylko w Japonii jest dla mnie nie do przyjęcia, bo jak by nie patrzeć wiele z niego nie zrozumie, a nie każde jest transmitowane w USA aby przynajmniej dostać wersję z napisami, więc pobieram wersję japońską i oglądam z fanowskimi subami eng lub PL. Mnie najbardziej śmieszą gatki o "potencjalnych stratach" gdy produkt nie ma wydawcy na naszym rynku. To już leży w rękach producenta aby jak najbardziej zmaksymalizować zyski wydając anime w tym bądź innym kraju. 

 

 

 

 

A gry i programy to inna sprawa jak napisałeś - 99% z nich ma wydawcę w naszym kraju i można je bez problemu zakupić w sklepie. A niestety jeżeli chodzi o anime, to w sklepach 80% to jakieś śmieci, a dobre anime często nie wychodzą poza japonię. 

 

 

 

To na 100% była Shion. Oczywiście najpierw był rozdział w którym Mion wymordowała wszystkich, ale było tam wiele nieznaczności, które wyjaśnił dopiero rozdział, w którym Shion udawała Swoją siostrę.

Pewnie.

Ja nie, ale są.

 

no to może podobna scena, ale w tej ze screena to na 100% Mion ;)

 

 

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak sobie to tłumaczmy...

Tak samo "ściąganie filmów i seriali na własny użytek nie jest nielegalne, bo nie ścigają tego z urzędu".

To jest właśnie hipokryzja. Czy ściągając anime czy filmy czy seriale, niby pozbawiasz producenta "potencjalnych zysków" (bulls*it według mnie, bo jak ktoś nie mógłby pobrać filmu, to nie znaczy, że ma 100 zł na wydanie na film na jeden wieczór, ale nvm).

Równie dobrze mógłbyś sprowadzać anime zza granicy, także nie racjonalizuj sobie, że nic złego nie robisz. Jakby to nie było nic złego to nie dręczyliby np. serwisów udostępniających mangi do czytania za darmo. Korzystasz z czyjejś pracy za darmo dla własnej rozrywki, także w tym wypadku jesteś na równi z tymi, co zasysają filmy i seriale (nie mówię o grach i programach, bo dobrze wiemy, że to inna sprawa).

 

W Polsce jest inne prawo dot. zdobyczy kulturowych. Zresztą, ja się kłócić nie będę, naprawdę mi się nie chce, tego brakowało, aby "legal" fajter się tu zaplątał. Oczywiście wielką tajemnicą poliszynela jest to, iż zjawisko, które potępiasz, jest doskonałą reklamą na wielką skalę, dzięki której producenci i wydawcy zyskują popularność, (dot. wszystkiego, filmów, oprogramowania, książek, wszystkiego) za którą nikt by się nie wypłacił płacąc specom od marketingu, no cóż.

 

Pomyśleć ile człowiek by przegapił, ile by się nie dowiedział i jak głupi mógłby być gdyby nie ta reklama.

 

Mnie najbardziej śmieszą gatki o "potencjalnych stratach" gdy produkt nie ma wydawcy na naszym rynku.

Nawet jak ma wydawcę, potencjalne są potencjalnymi, przypuszczalnymi zyskami, nie ma ich, więc nie można ich stracić. Nie ma to jak wymyślić sobie zyski, a potem mówić, że ich nie ma.

Edytowane przez Philosoph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

no to może podobna scena, ale w tej ze screena to na 100% Mion ;)

Mówisz o tym?

Tylko Shion używała paralizatora i w tym samym czasie, kiedy się pozbywała Riki, to Mion była już uwięziona w sali tortur.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...