Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

Test 6 chłodzeń dla AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Na labie będzie skrócona wersja tego testu a całość w lepszej oprawie graficznej możecie przeczytać na mojej stronie MAXFORCES.A więc do dzieła.

 

Zawodnicy

AMD fabryczny

amdmotherboard1.jpg

Cooler Master Hyper N620

cmastermotherboard1.jpg

Cooler Master Hyper TX3

cmastertx3board1.jpg

Scythe Shuriken Rev. B

shumotherboard1.jpg

Scythe Mugen 2 Rev. B

murmotherboard1.jpg

Zalman CNPS10X Quiet

zalmanmotherboard1.jpg

 

Konfiguracja testowa

coolersconfigam3test.jpg

 

Założenie proste - każde chłodzenie przetestowane w dwóch trybach:

 

♦ AMD Phenom II X4 955BE C3 @ 3.2GHz (16x200), 0,825–1,4 V - domyślne ustawienie procesora z włączonym trybem oszczędzania energii.

 

♦ AMD Phenom II X4 955BE C3 @ 4GHz (16x250), 1.5V - ustawienia podkręcone bez trybu oszczędzania energii.

 

Wyniki

scored.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że porównałeś Mugena z tym Zalmanem. Właśnie przewidywałem minimalna wygraną tego drugiego :) Dzięki!

Jedynie na stock sytuacja odmienia się po OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces przewidujesz testowanie radiatorów pod względem wydajności na 4 najpopularniejszych wentylatorach 120mm? W zakresie 5v,7v i 12v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces przewidujesz testowanie radiatorów pod względem wydajności na 4 najpopularniejszych wentylatorach 120mm? W zakresie 5v,7v i 12v?

raczej nie, mały % ludzi tak robi większość wkłada podpina pod PWM i na tym koniec.

 

jakie obroty osiąga max wentyl od Zalman CNPS10X Quiet?

po oc nie dobijało do 1350,Mugen pod tym względem lepiej wypada, ale nie ma jakieś drastycznej różnicy no chyba że naprawdę jest się wyczulonym na hałas i trzyma się ucho przy kompie zamkniętym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, mały % ludzi tak robi większość wkłada podpina pod PWM i na tym koniec.

(...)

:(

Szkoda. Większość i tak nie wie co mają w budzie po 2 latach używania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugena nie da się przekręcić o 90 stopni? Trzeba sam wentylator tak montować? A próbowałeś w ten sposób testować Mugena? Bo nie wiem czy może właśnie nie zmienić pozycji wentylatorów (by wiały w górę, a nie w tył).

 

A jeśli chodzi o test to bardzo fajny. Tylko w wersji PCLab brakuje porównania po OC ;).

 

Tak trochę z innej beczeki: czym różni się Mugen 2 od Mugen 2 w rewizji B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Mugen rev. B ma większa kompatybilność. ;)

 

Zgaduję, że o LGA1156? Bo z resztą pierwsza rewizja jest chyba kompatybilna. Tylko tyle? Myślałem, że może coś ulepszyli w samym systemie chłodzenia czy zawartość powiększyli ;). Jeszcze zapytam, czy w Mugen'ie 2 (chyba pierwsza rewizja) był tylko jeden komplet zapinek do wentylatorów?

 

Aktualnie przetestowałem z wentylatorami wiejącymi w tył (50 stopni po 10 minutach - OCCT, CoreTemp), a zaraz spróbuję przełożyć je, by wiały w górę i też przetestuję przez 10 minut :P.

 

To Hyper TX3 wydajnościowo tak strasznie nie odstaje od innych (pomijając fakt akustyczny)? U mojego kolegi na 965 ma nawet po 60 stopni w obciążeniu bez OC scratchhead.gif - pewno przez to, że facet w serwisie zamontował mu tak, że wieje do dołu w kartę graficzną lol2.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dobry test. Nie wiem czemu, ale jakoś bardzo mi się podobają właśnie twoje recenzje i się dobrze czyta/przegląda, tylko liczyłem, że może będzie w porównaniu najtańszy CNPS10X, czyli Performa, ale trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dobry test. Nie wiem czemu, ale jakoś bardzo mi się podobają właśnie twoje recenzje i się dobrze czyta/przegląda, tylko liczyłem, że może będzie w porównaniu najtańszy CNPS10X, czyli Performa, ale trudno.

dzieki, no szkoda że zarazie ich nie było ale nie prosząc się producentów troszkę ciężko skombinować egzemplarze do testów , ale nie jest to niemożliwe. Następne dwa chłodzenia już leżą na półce ale nie są to zalmany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, no szkoda że zarazie ich nie było ale nie prosząc się producentów troszkę ciężko skombinować egzemplarze do testów , ale nie jest to niemożliwe. Następne dwa chłodzenia już leżą na półce ale nie są to zalmany.

 

Czekam z niecierpliwością co to będzie. Mi także twoje recenzje się całkiem podobają (choć czasem można znaleźć błąd pomyłkowy), ale wydaje mi się, że twoje recenzje są bardziej robione z perspektywy przeciętnego użytkownika blaszaka ;)

 

Edycja: A ja jak zjem przetestuję temp. po zmianie pozycji wentylatorów - ale nie wróże nic dobrego, bo wentylator CPU zasysa powietrze dosłownie z karty graficznej, która lubi się grzać (dzieli ich z 2-3cm) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Hyper TX3 wydajnościowo tak strasznie nie odstaje od innych (pomijając fakt akustyczny)? U mojego kolegi na 965 ma nawet po 60 stopni w obciążeniu bez OC scratchhead.gif - pewno przez to, że facet w serwisie zamontował mu tak, że wieje do dołu w kartę graficzną lol2.gif.

TX3 z fabrycznym wentylatorem jest strasznie głośny, brałem go ze względu na gabaryty, teraz mam zamiar kupic sobie dwa Enermaxy UC TB9 do kompletu. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX3 z fabrycznym wentylatorem jest strasznie głośny, brałem go ze względu na gabaryty, teraz mam zamiar kupic sobie dwa Enermaxy UC TB9 do kompletu. :]

No, ale generalnie 965 powinien być dużo chłodniejszy niż 60 stopni? ;)

 

MaxForces, a będziesz testował dwa cooler'ki, które masz w szafie (mniej więcej kiedy)? Jestem strasznie ciekaw co to będzie i jak wypadnie. Mam nadzieję, że i te będziesz testował na AMD Phenom II X4 955?

 

PS. Przetestowałem i tak jak myślałem jest gorzej. Zamiast 50 stopni miałem 54 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote i niedziele będe je zakładał jeden to

Noctua NH-U12P ale z dwoma wentylami Yate Loon 120x120x25mm model D12SH-12 88cfm zamiast 73cfm NF-P12 , zapinka AM3 za darmochę przyszła z Austrii aż dziw że nie mają oddziału u mnie.

a drugi to stary poczciwy

Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Platforma się nie zmieni bo jedynie do tego jest wykorzystywana i zajmowania miejsca w szafie.

 

TX3 z fabrycznym wentylatorem jest strasznie głośny, brałem go ze względu na gabaryty, teraz mam zamiar kupic sobie dwa Enermaxy UC TB9 do kompletu. :]

no z połączeniu z Q6600 to się nie dziwie że jest głośny, ten procek się grzeje inne relacje są na AM3,choć też jest głośno ale po OC, na DF jest szum i słychać jak wchodzi na obroty ale nie jest to helikopter startujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Jakie i ile wentyli obudowy dales w tescie?

Jakie ustawiles predkosci?

Jaka byla glosnosc coolerow w idle i stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX3 z fabrycznym wentylatorem jest strasznie głośny, brałem go ze względu na gabaryty, teraz mam zamiar kupic sobie dwa Enermaxy UC TB9 do kompletu. :]

Wszystko zależy jaki procek ma chłodzić,u mnie jest cicho ale ja mam dwurdzeniowy procek.

a drugi to stary poczciwy

Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Jakby dało radę jeszcze przetestować do pary z freezerm i tx3 Spartana to było by super.

Ogólnie odwaliłeś kawał dobrej roboty :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to możliwe, ale chętnie zobaczyłbym jak się sprawuje ten mniejszy boxowy cooler AM3 na niepodkręconym Quad Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Cooler Master Hyper TX3. A mianowicie czy da się go zamontować na AM3 tak by wywiewał powietrze w tył obudowy? Tak jak na zdjęci Max'a tylko o 90 stopni w lewo przekręcić. Da się tak zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Cooler Master Hyper TX3. A mianowicie czy da się go zamontować na AM3 tak by wywiewał powietrze w tył obudowy? Tak jak na zdjęci Max'a tylko o 90 stopni w lewo przekręcić. Da się tak zamontować?

Da się bez problemu,zobacz ten test na PcLabie tam mają go tak zamontowanego właśnie.

Wystarczy tylko przełożyć klips przez środek chłodzenia,tutaj masz instrukcję jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłodzenie jest duże, to pierwsze co żuci nam się w oczy

 

Mnie się to zdanie rzuciło w oczy. ;)

 

Obrotami sterowało PWN czy używałeś kontrolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...