Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blazz

Asus Xonar DG / DGX - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz jest ale wygląda jak wykastrowany DS jeśli będzie grac jak DS z 5532 to szkoda zachodu :( aczkolwiek wygląda, że ma inny dac oby nie gorszy niż wolfson bo wtedy będzie załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko na razie cokolwiek powiedzieć, nawet nie ma dokładnych danych odnośnie użytych podzespołów.

Martwią tryby pracy oraz brak możliwości przetwarzania z próbkowaniem 192kHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci 192kHz?

 

Ja mam nadzieję, że skoro nie ma wymiennego OPA to chociaż defaultowe brzmienie będzie ciekawsze niż w DSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak w innych Xonarach, także w modelu DG obecna jest funkcja DX GX 2.5, zapewniająca obsługę rozszerzeń EAX, pod kontrolą systemu Windows Vista i 7, w przypadku starszych gier, wykorzystujących interfejs DirectSound i DirectSound3D.

Jak ma to sprawiać tyle problemów co obecnie to będzie to karta do wszystkiego ale nie do gier :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci 192kHz?

 

Ja mam nadzieję, że skoro nie ma wymiennego OPA to chociaż defaultowe brzmienie będzie ciekawsze niż w DSie.

Też nie wiem po co :)

 

Marzenie ściętej głowy.

 

Ta karta będzie miała tylko jeden duży plus tzn. wzmak słuchawkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to sprawiać tyle problemów co obecnie to będzie to karta do wszystkiego ale nie do gier :kwasny:

Kontroler C-Medii czyli stery zapewne te same. Co oznacza odziedziczenie problemów po starych Xonarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta karta będzie miała tylko jeden duży plus tzn. wzmak słuchawkowy.

 

Jeszcze nie wiadomo do końca bo wzmacniacz może być totalną lipą, trzeba czekać na jakieś testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wsadza TPA bo na karcie nie widać żadnych dodatkowych opów i mam nadzieje, że te kondy to rubycony a nie jamicony bo wtedy załamka. DS ma bardzo wycofany dźwięk do tego zamulony dało się to korygować do pewnego stopnia opami ale dźwięk pozostawał wycofany przynajmniej taki dźwięk dawał ze wzmacniaczem i kolumnami jak tu dostaniemy DS'a z przylutowanym 5532 to będzie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do gier i od czasu do czasu do posłuchania jakiejś muzyki będzie ok ale nie ma co oczekiwać rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle ale jeśli cena będzie około 180-200zł to będzie to fajna alternatywa dla lubiących słuchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo wszystko zależy od jakości wzmacniacza, choć cudów raczej nie ma się co spodziewać. Śmierdzi troszkę chłytem marketingowym, no ale... zobaczymy. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niedługo będzie: "Do 200zł polecamy Xonara DG. Co prawda nie wiemy czy jest dobry, ale ktoś to musi sprawdzić" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niedługo będzie: "Do 200zł polecamy Xonara DG. Co prawda nie wiemy czy jest dobry, ale ktoś to musi sprawdzić" :E

Jak pojawią się pierwsze używki, to może kupimy sobie jakiegoś na przesłuchanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecująca konstrukcja. Ciekawe jak będzie po pierwszych testach.

 

Jak pojawią się pierwsze używki, to może kupimy sobie jakiegoś na przesłuchanie?

 

To może zrzuta w kilku na nówkę. Każdy testuje po tygodniu, a na końcu na licytację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niedługo będzie: "Do 200zł polecamy Xonara DG. Co prawda nie wiemy czy jest dobry, ale ktoś to musi sprawdzić" :E

 

Slowa skadinad znane forumowiczom head-fi. W trakcie szukania nowego wzmaka widzialem podobny tekst juz kilka razy.:D

 

Co do samej karty - bardziej mi wyglada na wspomniany przez kogos chwyt marketingowy niz powazna propozycje. Zobaczymy jednak, co z tego wyjdzie. Cos dla HD5x5? Byc moze, ale w takiej cenie nie liczylbym na powazny wzmacniacz. Troche jak z chinskimi combo DAC/AMP. Cala para idzie w DAC, a wzmak tylko po to, zeby dalo sie wlozyc sluchawki bezposrednio do urzadzenia i praktycznie kazdy osobny wzmacniacz jest upgradem bardzo 'duzo dajnym'. Poza tym w HD5x5 znacznie wazniejsze jest zrodlo niz wzmacniacz, szczegolnie jesli ma to byc jakis tani model. A przeciez jesli DG ma byc budzetowym modelem, to nie ma co liczyc nie tylko na wystarczajacy wzmacniacz, ale nawet na DACa mogacego wykorzystac mozliwosci owych sluchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !:)

 

A się ucieszyłem jak zobaczyłem tą kartę muzyczną.

 

Posiadam zintegrowaną k.muz i do tego wzmacniacz Pioneer vsx-417 http://cokupic.pl/produkt/Pioneer-VSX-417 spięty przez spdif kabel optyczny.

 

Na początku chciałem zainwestować w Maye 44 pod pci-e ale koszt tej karty to około 600zł, ale widze że Asus Xonar DG ma też wyjście optyczne :)

 

Myśle że z początkiem przyszłego miesiąca będe zamawiał.

 

jak będe miał to napisze co i jak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odkopuję temat bo właśnie zauważyłem ją na allegro. Cena niska, aż kusi aby kupić chociażby dla testów, ale bym ją porównał do xfi gamera, ciekawe czy go przebija. Ktoś już posiada ten wynalazek?

 

ALLEGRO

 

BTW ku[iłem u nich Microlab Solo7c, wszystko było okej, sprzedawca raczej konkretny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

135 zł? Toć to taniej jak DS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak DS z brakiem możliwości wymiany opampów, więc moim zdaniem mało opłacalne. Chociaż jestem ciekaw opinii użytkownika HD555 własnie z tą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak DS z brakiem możliwości wymiany opampów, więc moim zdaniem mało opłacalne. Chociaż jestem ciekaw opinii użytkownika HD555 własnie z tą kartą.

Czyli akurat pod moje HD555... Ale ja jako tak nie mam dobrego porównania, nie zaliczyłem zbyt wielu dźwiękówek ani słuchawek... Najwyżej mógłbym ją porównać z tym co miałem odnośnie "wrażeń", czyli xfi xtreme audio pci, xfi gamerem (obecny), xonarem DX i xonarem D2. Ale z kolei wtedy miałem inne, słabsze słuchawki a microlaby nie odzwierciedlą wszystkiego... Zostaje gamer, walka niczym na ringu by sie odbyła :E

 

Tak BTW trochę mi charczą HD555 ale jak wykręcę basior i dam sporo woliuma. Inaczej grają ok. Przejdzie?

 

edit@down:

Jak "wykręcasz basior" poprzez podbicie niski częstotliwości a nie zredukowanie pozostałych to nic dziwnego że charczą, po prostu przesterowujesz dźwięk.

Tak myślałem, czyli za duży boom z karty puszczam a słuchawki są okej :) I jak, ktoś już czeka na DG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW trochę mi charczą HD555 ale jak wykręcę basior i dam sporo woliuma. Inaczej grają ok. Przejdzie?

Jak "wykręcasz basior" poprzez podbicie niski częstotliwości a nie zredukowanie pozostałych to nic dziwnego że charczą, po prostu przesterowujesz dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cena nie jest zła :)

 

Proszę o rade, bowiem posiadam wzmacniacz Pioneer vsx-417 192Khz/24Bit z funkcja Dolby Digital Pro Logic II podłączony do pc poprzez spdif optical, chciałbym zmienić karte dźwiękowa z zintegrowanej na coś lepszego ażeby uzyskać lepszą jakość dźwięku.

Czy karta Asus Xonar DG to dobry wybór w danym sektorze cenowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Raczej nie. Co masz wpięte do tego wzmaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...