Forum PCLab.pl: Jaka brama garażowa: Hörmann czy Normstahl - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Ten temat jest zamknięty

Jaka brama garażowa: Hörmann czy Normstahl a może Wiśniowski, Krispol czy inna? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   pila Ikona

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Admini

Napisany 27 Sierpień 2010 - 07:39

Tematu o bramach garażowych na labiku jeszcze nie znalazłem ;) A na forach budowlanych porad udzielają handlowcy, którzy zawsze chwalą tylko swoje produkty (niestety bardzo często incognito). Szukam obiektywnych opinii nie od handlowców, a od użytkowników bram. Czy są wśród Was użytkownicy bram garażowych Hörmanna lub Normstahla? Jakie są Wasze spostrzeżenia nt. tych produktów?

Waham się między dwoma bramami: Normstahl Euro Style (biała, gładka) z napędem Normstahl Ultra Excellent oraz Hörmann LPU z przetłoczeniami L (silkgrain, biała) z napędem SupraMatic E. Kosztują dokładnie tyle samo. Zastanawiam się jednak nad funkcjonalnością tych bram, ewentualnymi problemami, "żywotnością" napędów itp. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia, którymi może się ze mną (i bracią forumową) podzielić?

#2 Użytkownik jest niedostępny   pila Ikona

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Admini

Napisany 27 Sierpień 2010 - 09:26

Zadałem konkretne pytanie, oczekuję konkretnych odpowiedzi. Na razie bez większych konsekwencji wyrzuciłem kilka bezsensownych postów do śmietnika, ale autorów kolejnych głupich wypowiedzi karać będę ostrzeżeniem.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Grzechu_1990 Ikona

• Legioholik. WARSZAWIAK z krwi i kości!!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 27 Sierpień 2010 - 10:20

Zobacz postGordon Lameman, o 27 Sierpień 2010 - 11:08, napisał(a):

Może to będzie bodziec do działania...?

Do czego? :lol2:

Bramy Hormann'a widzę wszędzie czyli musi być coś w tym.

#4 Użytkownik jest niedostępny   hegemon Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2010 - 10:26

Zobacz postGrzechu_1990, o 27 Sierpień 2010 - 10:20, napisał(a):

Bramy Hormann'a widzę wszędzie czyli musi być coś w tym.

G#$no jest pyszne - miliardy much nie mogą się mylić :E

#5 Użytkownik jest niedostępny   Pietrek Ikona

• Flash & Thunder!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2010 - 13:32

Mam bramę Wiśniowskiego, z napędem (sprawdzę jakiej produkcji i model, jeśli chcesz) Działa piąty rok bezawaryjnie, praktycznie bez obsługowo (kółka w prowadnicach niesmarowane piszczą). Do poskładania i montażu w dwie osoby (nieszkolone, bez żadnej wiedzy w tym temacie) spokojnie. Zamyka się szczelnie, trzyma ciepło, daje wrażenie solidnej... W wypadku braku zasilania można otworzyć kluczykiem. To wszystko, nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć.

Napęd bramy to Marantec M 120- pewnie nie do dostania dzisiaj (zastąpiony z tego co widzę przez inne modele). Nie mam porównania, ale sądzę że napęd, i brama (nie wiem jaki model, pewnie jakiś tańszy- panelowy, kółka i prowadnice, w środku pianka- z tego co pamiętam można było zamówić jeszcze wkłady antywłamaniowe zamiast izolujących) spełnia dobrze swoją funkcję. 

Ten post był edytowany przez Pietrek dnia: 27 Sierpień 2010 - 13:37

#6 Użytkownik jest niedostępny   Halfi Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2010 - 20:27

U mnie w garażu podziemnym sa właśnie te bramy Hörmann, o których piszesz. Działają już kupę lat i nie ma z nimi problemów. Napęd działa wolno ale cicho. minusem jest ich słabe zabezpieczenie przed włamaniem - jeżeli wiesz co masz zrobić po 30s jesteś w środku. Z bramami Normstahl sie nie spotkałem.

#7 Użytkownik jest niedostępny   RaQ Ikona

• !!-!! RaQ !!-!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Sierpień 2010 - 22:55

Przez 17 lat nic nie robiłem z ta bramą, nawet gałki nie wymieniałem :P Ofc, Hörmann.

Strona 1 z 1