Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pila

Jaka brama garażowa: Hörmann czy Normstahl

Rekomendowane odpowiedzi

Tematu o bramach garażowych na labiku jeszcze nie znalazłem ;) A na forach budowlanych porad udzielają handlowcy, którzy zawsze chwalą tylko swoje produkty (niestety bardzo często incognito). Szukam obiektywnych opinii nie od handlowców, a od użytkowników bram. Czy są wśród Was użytkownicy bram garażowych Hörmanna lub Normstahla? Jakie są Wasze spostrzeżenia nt. tych produktów?

 

Waham się między dwoma bramami: Normstahl Euro Style (biała, gładka) z napędem Normstahl Ultra Excellent oraz Hörmann LPU z przetłoczeniami L (silkgrain, biała) z napędem SupraMatic E. Kosztują dokładnie tyle samo. Zastanawiam się jednak nad funkcjonalnością tych bram, ewentualnymi problemami, "żywotnością" napędów itp. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia, którymi może się ze mną (i bracią forumową) podzielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem konkretne pytanie, oczekuję konkretnych odpowiedzi. Na razie bez większych konsekwencji wyrzuciłem kilka bezsensownych postów do śmietnika, ale autorów kolejnych głupich wypowiedzi karać będę ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie bodziec do działania...?

Do czego? :lol2:

 

Bramy Hormann'a widzę wszędzie czyli musi być coś w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramy Hormann'a widzę wszędzie czyli musi być coś w tym.

G#$no jest pyszne - miliardy much nie mogą się mylić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bramę Wiśniowskiego, z napędem (sprawdzę jakiej produkcji i model, jeśli chcesz) Działa piąty rok bezawaryjnie, praktycznie bez obsługowo (kółka w prowadnicach niesmarowane piszczą). Do poskładania i montażu w dwie osoby (nieszkolone, bez żadnej wiedzy w tym temacie) spokojnie. Zamyka się szczelnie, trzyma ciepło, daje wrażenie solidnej... W wypadku braku zasilania można otworzyć kluczykiem. To wszystko, nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć.

 

Napęd bramy to Marantec M 120- pewnie nie do dostania dzisiaj (zastąpiony z tego co widzę przez inne modele). Nie mam porównania, ale sądzę że napęd, i brama (nie wiem jaki model, pewnie jakiś tańszy- panelowy, kółka i prowadnice, w środku pianka- z tego co pamiętam można było zamówić jeszcze wkłady antywłamaniowe zamiast izolujących) spełnia dobrze swoją funkcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w garażu podziemnym sa właśnie te bramy Hörmann, o których piszesz. Działają już kupę lat i nie ma z nimi problemów. Napęd działa wolno ale cicho. minusem jest ich słabe zabezpieczenie przed włamaniem - jeżeli wiesz co masz zrobić po 30s jesteś w środku. Z bramami Normstahl sie nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 17 lat nic nie robiłem z ta bramą, nawet gałki nie wymieniałem :P Ofc, Hörmann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...