Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TidiMasta

Najlepszy darmowy antywirus jaki polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam niestety platnego, ale za to jak najbardziej skutecznego Nortona, ale za to koniecznie w wersji Internet Security. Masz wszystko w jednym, a co wazne z 1 stajni co oznacza ze wszystko ze soba dobrze wspolpracuje.. Mi to sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam niestety platnego, ale za to jak najbardziej skutecznego Nortona, ale za to koniecznie w wersji Internet Security. Masz wszystko w jednym, a co wazne z 1 stajni co oznacza ze wszystko ze soba dobrze wspolpracuje.. Mi to sie sprawdza.

 

Ot desperat sie znalazl....

 

Z darmowych Avira bardzo dobrze sobie radzi.

 

Swoja droga, dzis reklamowali Kasperskiego, niby w wyborczej ma byc. Nie wiecie jaka to wersja? Moze jakas licencja na pol roku chociaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam niestety platnego [...]

 

... i nie wartego swych pieniędzy zapomniałeś napisać.

 

Skoro jest niby taki super to ciekawe, czemu ma taki kiepski HIPS Sonar 2 który ma skuteczność ok. 40%?

 

Avast to jeden wielki syf. Tyle wirusów przepuszcza, że szkoda gadać.

 

Avast to syf w wersji 4, wersja 5 jest jak najbardziej ok, chociaż i tak Avira lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

edit: zly topic, del plx plox :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto zastosować dodatkową ochronę proaktywną (HIPS, piaskownica, wirtualizer, firewall).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avira Personal lub Panda Cloud. Cała reszta odbiega wyraźnie pod względem skuteczności. Do tego DefenseWall (promo z Gizmo's) lub GeSWall Freeware z regułami Pro i ewentualnie Wondershare Time Freeze Free do testowania nieznanych programów.

Bardzo dobrym uzupełnieniem dla AV jest także Online Armor Free + Sandboxie lub COMODO Proactive Security (firewall i Defense+ z piaskownicą).

Widzę, że jesteś obeznany w temacie, dlatego proszę Cię o pomoc.

Aktualnie korzystam z takiego zestawu zabezpieczeń poleconych mi przez znajomego:

- Avira AntiVir Personal Free Edition

- DefenseWall w wersji 2.56 z Gizmo's Freeware

- Online Armor Free z wyłączonym HIPS'em (Outpost Firewall mi nie działa poprawnie, a PC Tools Firewall jakoś mi nie przypadł do gustu)

 

Poważnie zastanawiam się nad zmianą/ulepszeniem zabezpieczeń. Na pewno zostawię Avirę, bo jest bardzo skuteczna. Z kolei zmienić chcę FW, bo OA trochę muli, a na dodatek nie korzystam z HIPS'a, który swoją drogą jest bardzo dobry. Szukam czegoś "lekkiego", niezbyt nachalnego i w miarę prostego.

 

Bardzo zainteresował mnie podany przez Ciebie GeSWall. Rozumiem, że jest darmowym odpowiednikiem płatnej wersji DefenseWalla tj. posiada HIPS, pisakownicę i firewalla? Moja wersja DW z Gizmo's jest nieco ograniczona (brak aktualizacji i pomocy technicznej) i składa się na nią tylko HIPS - praktycznie bezobsługowy co bardzo sobie cenię.

 

 

edit: Korzystam z Windowsa XP Home Edition 32-bit postawionego na starej maszynie (P4 1,7Ghz, 1GB RAM, GF 7300GT), więc zależy mi na wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@B29

 

Proponuję pozostać przy DefenseWallu pomimo tego, że nie jest aktualizowany (nie ma to istotnego znaczenia). Zmienić OA na Outposta FREE *wyłączony Host Protection) lub COMODO Firewall bez Defense+ i pozostawić Avirę.

GeSWall, to HIPS o super szczelnej piaskownicy i bardzo dobrej ochronie przeciw keyloggerom ale nie izoluje dysków wymiennych oraz plików przenoszonych pomiędzy dyskami i partycjami a także gorzej wypada w leak testach. Od dłuższego czasu z niewiadomych mi przyczyn nie jest rozwijany i są problemy z nowymi regułami.

Jeżeli instalujesz czasem nieznane aplikacje, to do zestawu możesz dołączyć jeszcze Sandboxie do testowania.

 

@GEGE

 

Lepsze są takie porównania:

http://forum.pclab.pl/topic/560629-Testy-programów-zabezpieczających-2010/page__p__7717217__hl__testy%20programów%20zabezpieczających__fromsearch__1entry7717217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pozostać przy DefenseWallu pomimo tego, że nie jest aktualizowany (nie ma to istotnego znaczenia). Zmienić OA na COMODO Firewall bez Defense+ i pozostawić Avirę.

GeSWall, to HIPS o super szczelnej piaskownicy i bardzo dobrej ochronie przeciw keyloggerom ale nie izoluje dysków wymiennych oraz plików przenoszonych pomiędzy dyskami i partycjami a także gorzej wypada w leak testach. Od dłuższego czasu z niewiadomych mi przyczyn nie jest rozwijany a więc nie powstają nowe wersje.

Jeżeli instalujesz czasem nieznane aplikacje, to do zestawu możesz dołączyć jeszcze Wondershare Time Freeze Free do testowania a nawet używać go w ochronie real-time, jeżeli chcesz się totalnie zamurować :)

 

DW to jak rozumiem HIPS, wyroznia sie czyms szczegolnym w porownaniu z def+ COMODO? (zwlaszcza, ze ten drugi bedzie mial w nowej wersji "analizę behawioralną ze skanem niezweryfikowanych plików w chmurze" :~ )

 

Na CISa przesiadlem sie w niedziele z NISa, poczatkowo planowalem pobawic sie calym pakietem, aby potem zostawic tylko fw i def+ a AV zamienic na avire (ewentualnie panda cloud/avast). Jako, ze w temacie zaledwie raczkuje, gubie sie w gaszczu forow i testow :F

AV comodo z ktorego chcialem rezygnowac, zbiera dosc przychylne opinie (+ spyware skan w zapowiadanej 5tce), za to czesto spotykam sie pozytywnymi komentarzami na temat wlasnie DW.

 

Nie wiem czy warto cos kombinowac, czy spokojnie czekac na CIS 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@BrocX

 

Testowałem CIS 5, który jest już w wersji RC: http://www.softexia.com/anti-virus/internet-security-suites/225-comodo-internet-security.html

CIS dla zaawansowanych i cierpliwych userów nadaje się jak najbardziej. AV jednak sypie FP i trochę za bardzo obciąża komputer. Automatyczny sandbox natomiast często dodaje znane aplikacje i sterowniki co trochę uprzykrza obsługę, ponieważ często w piaskownicy źle funkcjonują.

 

DefenseWall jest prawie bezobsługowy i bardzo leciutki (pobiera 5 MB RAM, procek 0% - 2%) a przy tym niezwykle skuteczny. W połączeniu z firewallem Outposta FREE lub Comodo bez D+ i ewentualnie Sandboxie do testowania nieznanych softów, jak dla mnie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

http://gladiator-antivirus.com/forum/index.php?showtopic=87217&pid=230374&mode=threaded&start=

http://programy-za-darmo.tk/2009/12/11/defensewall-hips-v-2-56-za-freeedycja-specjalna/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to sandbox CISa moze powodowac, ze niektore sterowniki (np. nostromo editor, czy oscar od a4techa) nie chca sie uruchamiac na starcie? W sumie trzymaloby sie to kupy, zamkniecie i ponowne uruchomienie CISa zawsze pomaga :Up_to_s:

Myslalem, ze zrobilem jakis balagan w rejestrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli to sandbox CISa moze powodowac, ze niektore sterowniki (np. nostromo editor, czy oscar od a4techa) nie chca sie uruchamiac na starcie? W sumie trzymaloby sie to kupy, zamkniecie i ponowne uruchomienie CISa zawsze pomaga :Up_to_s:

Myslalem, ze zrobilem jakis balagan w rejestrze :P

 

Trzeba zaglądać do niezweryfikowanych plików w D+ i przenosić je do bezpiecznych (jeżeli jesteś pewien, że są czyste), wówczas zostaną wydobyte z automatycznego sandboxa i nie będzie problemu.

 

Rejestr sobie przeczyść Eusing Free Registry Cleanerem:

http://www.eusing.com/free_registry_cleaner/registry_cleaner.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, pojawilo sie jedno ale: DW to soft dla OSow 32 bitowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ha, pojawilo sie jedno ale: DW to soft dla OSow 32 bitowych :P

 

Tak! Twórca DW uważa, że nie można jak na razie naprawdę skutecznie zabezpieczyć systemów 64 bitowych, dlatego nie wprowadza takiej wersji. Wiele firm po prostu rżnie głupa a najlepszym przykładem jest Online Armor, który nie obsługiwał 64 bit (twórca miał takie samo zdanie jak Ilya Rabinowicz) a po przejęciu go przez Emsisoft nagle zaczął obsługiwać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B29

 

Proponuję pozostać przy DefenseWallu pomimo tego, że nie jest aktualizowany (nie ma to istotnego znaczenia). Zmienić OA na COMODO Firewall bez Defense+ i pozostawić Avirę.

GeSWall, to HIPS o super szczelnej piaskownicy i bardzo dobrej ochronie przeciw keyloggerom ale nie izoluje dysków wymiennych oraz plików przenoszonych pomiędzy dyskami i partycjami a także gorzej wypada w leak testach. Od dłuższego czasu z niewiadomych mi przyczyn nie jest rozwijany a więc nie powstają nowe wersje.

Jeżeli instalujesz czasem nieznane aplikacje, to do zestawu możesz dołączyć jeszcze Wondershare Time Freeze Free do testowania a nawet używać go w ochronie real-time, jeżeli chcesz się totalnie zamurować :)

 

http://www.wondershare.com/pro/time-freeze-free.html

W takim razie zostaję przy DW. Jeśli chodzi o FW to widzę, że Comodo jest aktualnie najskuteczniejszy. Lepiej się sprawdzi niż PCTools Firewall lub Kerio w kwestii obciążania systemu?

 

Trzeba zaglądać do niezweryfikowanych plików w D+ i przenosić je do bezpiecznych (jeżeli jesteś pewien, że są czyste), wówczas zostaną wydobyte z automatycznego sandboxa i nie będzie problemu.

 

Rejestr sobie przeczyść Eusing Free Registry Cleanerem:

http://www.eusing.com/free_registry_cleaner/registry_cleaner.htm

Eusing Free Registry Cleaner jest lepszy niż CClener?

Korzystasz może z jakiegoś defragmentatora rejestru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Comodo to najlepszy aktualnie firewall z HIPS i piaskownicą.

 

CCleaner, to głównie program do usuwania śladów naszej obecności na kompie oraz w necie. Codziennie go używam ale czyszczenie rejestru jest pobieżne. Eusing Free Registry Cleaner robi to znacznie dokładniej. Defragmentatora rejestru nie używam.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o defragmentacje rejestru to polecam program Glary Utilities, który oferuje taką możliwość. Co do tematu, to zawsze uważałem Avasta za dobrego, niezawodnego, jednak testy mówią co innego. Dzisiaj robiłem formata i zainstalowałem od dawna nie używanego Avira AntiVir Personal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o defragmentacje rejestru to polecam program Glary Utilities, który oferuje taką możliwość.

 

Glary Utilities, to pakiet przeznaczony do optymalizacji pracy komputera, w tym także defragmentacji rejestru. Ponoć niezły ale niektórzy narzekają na problemy z systemem, po jego użyciu :)

 

http://www.glaryutilities.com/

 

 

Typowym defragmentatorem rejestru jest np. Auslogics Registry Defrag:

 

http://www.auslogics.com/en/software/registry-defrag/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zestawienie darmowych antywirusów znajduje się na stronie redukcjakosztow.pl - antywirus Chyba najlepszy (spośród darmowych) to nod32. Pozdro

 

NOD32 nie jest darmowym antywirusem! Możesz testować tylko przez 30 dni wersję trial.

 

Lista darmowych AV (w większości tylko do użytku domowego):

 

BitDefender Antivirus Free Edition

360 Internet Security

Baidu Antivirus

Avira Free Antivirus

AVG Anti-Virus Free Edition

Panda Cloud Antivirus

Comodo Antivirus

PC Tools AntiVirus Free Edition

Avast! Free Antivirus

Outpost Security Suite Free

Ad-Aware Free Antivirus+

FortiClient

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall

Kingsoft Free Antivirus

Immunet Protect FREE Antivirus

Microsoft Security Essentials

Rising Antivirus Free Edition

Preventon Antivirus

Returnil System Safe Free

Moon Secure AV

My Free Antivirus

NANO AntiVirus

PC Matic Home Security

SecureAPlus

UnThreat Free Antivirus

ZenOK

ClamWin Free Antivirus (tylko skaner na żądanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...