Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomcat

Silver Armor zmienia się w black tj07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak widać po mojej sygnaturce komputer mam całkiem przyzwoity.

Niestety jego opakowanie od paru lat woła o pomstę do nieba.

 

 

091v.jpg

 

095df.jpg

 

092dp.jpg

 

 

 

Od kilku miesięcy nosze się ze zmianą tego stanu rzeczy.

Początkowo planowałem zakup Coolermaster-a 690 II Advanced, ale jako że była okazja zakupu kurzącej się u znajomego Thermaltake Armor to nastąpiła zmiana planów.

Buda kosztująca mnie równe 100zl (z przywiezieniem do domu ;)) dotarła do mnie zaledwie parę godzin temu.

 

 

079j.jpg

 

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne- widać obudowa hi-end, wprawdzie nieco już leciwa ale nadal prezentuje się całkiem okazale.

Do tego jest srebrna co w zalewie czarnych obudów jak dla mnie jest zaletą.

 

 

Zalety:

 

- całkiem efektowna

- przestronna

- aluminiowa

 

Z wad to :

 

- zasilacz na górze

- brak wycięć w tacce do wyprowadzenie kabli

- aluminium malowane na srebrno zamiast szczotkowania co dało by zdecydowanie lepszy efekt

 

Stan obudowy jest całkiem przyzwoity- brak niestety jakichkolwiek wiatraków oraz ich mocowań tak samo jak śledzi oraz systemu bez narzędziowego ich mocowania.

Razem z obudową nie dostałem też 1 zaślepki czołowej, a obok włącznika zamocowany jest srebrny flopik ;)

Sama obudowa jest w dobrym stanie i poza duża i widoczną rysą na bocznym panelu i oknie nie jst zbyt mocno zniszczona i porysowana.

 

 

 

No to zaczynamy.

Obudowa kurzyła się od roku w szafie i było to po niej widać.

Pierwsze więc co zrobiłem to rozkręciłem co się tylko dało bez roznitowywania i obudowa wylądowała w wannie ;) Na chwilę obecną wygląda to tak :

 

 

098cc.jpg

 

097me.jpg

 

099b.jpg

 

 

 

Wygrzebałem też kilka drobiazgów gromadzonych od początku roku. Mam więc węże do wc na zmianę, nowy płyn do układu - tym razem niebieski (aktualnie w układzie mam od 3 lat zielone borygo) oraz

kupione od znajomego przedłużki kabli w oplotach( swoją drogą nie jest to zrobione idealnie ale ujdzie).

 

088br.jpg

 

090s.jpg

 

089bs.jpg

 

Teraz zabieram się za przeglądanie sieci w poszukiwaniu ciekawych modów tej obudowy. Wcale nie jest łatwo cośznależć- w porównaniu do np stackera modów armora czy kandalfa wcale nie jest duzo, a gustownych to już w ogóle :kwasny: Jesli ktoś wygrzebie coś ciekawego to proszę o podrzucenie tutaj linka. Może zasugeruję się co ciekawszymi pomysłami.

 

Na razie plan jest taki :

 

- upchnąć obecne części wraz z chłodzeniem cieczą o obiema chłodnicami wewnątrz armora

- skończyć na ile to możliwe z prowizorką tzn wiszące kable, taśma izolacyjna sznurek i takie tam

- ostro powalczyć o estetykę, poukładać kable itp.

- minimalizować wydatki(wszelkie zakupy muszą być przemyślane i naprawdę konieczne)

- kolory przewodnie to srebrny, czarny, niebieski

 

Swoją drogą już teraz denerwuje mnie kiczowate okno, ale zmiana jego kształtu i założenie dymionej szyby muszą poczekać jeszcze trochę ;)

 

 

Jako że posiadam 2 lewe ręce i brak jakichkolwiek narzędzi poza śrubokrętem, kombinerkami itp. to większe modyfikacje obudowy odpadają. Duży problem będzie z upchnięciem kabli ale zobaczymy ;)

 

Ogólnie całość prac powinna zakończyć się w ciągu paru dni, a zakres zmian w samej obudowie będzie mocno ograniczony , dlatego będzie to co najwyżej micro mod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe oploty jak na kogoś kto ma dwie lewe ręcę. Aczkolwiek kilka termokurczy na 24 pin woła o pomstę do nieba, że o tym nieszczęsnym kablu SATA już nie wspomnę :E

 

Ogólnie to całego moda widzę chcesz utrzymać w niebieskiej tonacji, masz tylko jeden problem; mobo, za bardzo pstrokate, będzie psuć efekt moim zdaniem.

No, ale zobaczymy. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam 2 lewe ręce i brak jakichkolwiek narzędzi poza śrubokrętem, kombinerkami itp. to większe modyfikacje obudowy odpadają. Duży problem będzie z upchnięciem kabli ale zobaczymy ;)

:pistols:

 

Co do budy to podoba mi się :) Mam nadzieje, że zrobisz strych i umieścisz w nim przynajmniej 1 chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy planuję umieścić cienkiego coolteka obok psu na strychu.

Kable nie ja oplatałem i tak to wygląda. Prawdopodobnie do kabli obudowy kupię czarny oplot i oplotę tak jak np kabel od pompki bo to akurat jeszcze mnie nie przerasta ;)

 

Ten kabel sata już sobie sam oplotłem (dostałem razem z kablami z metr niebieskiego oplotu)

 

No nic wracam do wycierania budy i zacznę pierwsze przymiarki do upchnięcia kibelka.

 

 

Szukam tylko nie prowizorycznego sposobu umocowania chłodnic bez dorabiania jakichś blach i innych zaczepów... No i nie chcę znowu mocować wszystkiego sznurkiem i izolką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyn do chlodnic samochodowych? nie lepiej destylke albo fesera? lub primochill?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyn do chlodnic samochodowych? nie lepiej destylke albo fesera? lub primochill?? :)

 

Sama demineralka potrafi zarosnąć glonami itp.

W borygo czy petrygo nic nie urośnie, do tego chroni przed śniedzeniem mosiądz i miedz w blokach i chłodnicy.

Dedykowane płyny do lc są drogie i tak naprawdę nic ponad to nei zapewniają. Taki feser moim zdaniem jest za drogi i przereklamowany ;)

 

Jedyny problem w tym,że obecnie nie kupi się już koncentratu a gotowe płyny i kolorek może być nieco za jasny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co tam wymodzisz ;). Buda całkiem całkiem, a przedłużki które kupiłeś możesz sobie poprawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz a sam używasz I-box Orion :P

Nie jest zła, a dzięki temu że zaoszczędził na budzie, będzie więcej kasy na mody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie kompa ma działać a nie wyglądać.

Tomcat chce ,żeby jego komp wyglądał,a z tą budą będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że mnie pocieszyłeś zdjęciem Antka :E Armorek ma potencjał ale Twoja chłodnica + miejscówka na budę niweczy pomysł modka a'la LCS? [;

89cb161a-eae3-4c38-9332-baa5f342f818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie kompa ma działać a nie wyglądać.

Tomcat chce ,żeby jego komp wyglądał,a z tą budą będzie ciężko.

A to już kwestia gustu. Najważniejsze że jemu się podoba, my możemy ewentualnie oceniać jakość pracy (czyli estetykę wykonania, schludność i solidność) jego pracy i dawać porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ARMORA. obudowa jest całkiem fajna i przestronna. jak już wspomniał autor minusem jest to, że zasilacz jest u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna i ciężka obudowa, mile ja wspominam - powodzenia :D

 

dsc09684c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna i ciężka obudowa, mile ja wspominam - powodzenia :D

 

dsc09684c.jpg

 

 

Ja mam wersję full alu więć waży ok 7 kilo, a nie 15 :)

 

Swoją drogą głupio się przyznać, ale dopiero teraz zmierzyłem jej wymiary i tutaj mały zonk. Wbrew pozorom wcale nie jst specjalnie większa od chiefteca dragon medium tower. Jest odrobinę szersza i trochę dłuższa, ale wysokość praktycznie ta sama.

 

Wczoraj niestety byłem dość zajęty i zdołałem jedynie odnitować mocowanie koszyka na dyski obok psu. Teraz bokiem wchodzi tam chłodnica coolteka.

 

 

Wstępnie rozplanowałem układ chłodzenia cieczą. Nie jestem do końca zadowolony. Nie chcę robić kanapki z chdnic, zwłaszcza, że Thermochill PA120.2 ma szerszy dozstaw webtyli i ogólnie jest sooro wyższa od coolteka. Nie był by to zgodny duet.

 

 

Praktycznie jedynym wyjściem jest położyć ja na boku na strychu. Wtedy jenak cżściowo presłonięty będzie wlot powietrza do psu. Chłodnica niby mogła brać powietrze z kilku stron, ale na pewno będzie mniej efektywna.

Psu powinno mieć wystarczające warunki do pracy

Tak szczerze to poważnie rozważałem rezygnację z drugiej chłodnicy , ale może mi ona ułatwić jedną istotną rzecz. Kable, których nie da się pochować za tacką albo za thermochilem mogą być przesłonięte przez chłodnicę ;)

Powstanie jakaś namiastka zabudowy strychu. Standardowe otwory na kable pozwalają pochować co najwyżej kable od front panelu, włączników oraz sata :(

 

Dzisiaj powinienem zdać raport z postępów prac. Zapewne pojawią się pierwsze przymiarki do romieszczenia i umocowania elementów chłodzenia cieczą.

 

Jak nie zapeszę to jutro powinienem kompa odpalić w wersji beta- bez ostatecznego cabble managment oraz bez górnego i front panelu (kable od pompki oraz front panelu muszę najpierw pooplatać ;)

 

 

Zastanawiam się też nad oświetleniem.

Obecnie ma zielone katody, więc odpadają. Myślałem o białych lub niebieskich.

Uv chyba nie będzie bo nie planuję płynu na niego reagującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ixtreme

Czekam co z tego wyjdzie bo po pierwszych zdjęciach tego czarnego czegoś nie wiele się spodziewam po dalszym projekcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam co z tego wyjdzie bo po pierwszych zdjęciach tego czarnego czegoś nie wiele się spodziewam po dalszym projekcie. :)

Ma swoją obronę napiszę,że to co było to prowizorka z marca i miała tak wyglądać max 2-3 tygodnie :lol2:

 

Normalnie to wyglądało ciut lepiej :

 

063.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ixtreme

O to fakt - wyglądało 100 razy lepiej. Działaj działaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam jestem ciekaw jak ci pójdzie, ogólnie planowałem kupić podobną budę (Armor lub Soprano)ale skończyło się na K62 z oknem wyrwaną za 250zł :D

no to powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Armora, ale mniejszego - Junior. Masywna i porządna buda. Bardzo podobał mi się w niej frontpanel, który jest po prostu w jednej z zatok 5,25 i jest dzięki temu mobilny. Buda idzie na podłogę, to frontpanel na górę szedł, Buda stała na biurku, to panel na dół i w każdym ustawieniu był pod ręką.

 

Powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę fotek z pierwszych przymiarek :

 

img4003t.jpg

 

 

Kolorek płynu całkiem fajny, w układzie powinien być odrobinkę ciemniejszy.

Wiem wiem fajna butelka :cool:

 

 

Budka troszkę też schudła - pare elementów okazało się zbędnych

img4008e.jpg

 

 

Tutaj chyba najważniejsze- wstępny rozkład elementów układu chłodzenia.

 

Rezik posiada już docelowy system mocowania(na focie to jeszcze prowizorka).Będzie solidnie, ale 2 śrubki odkręcam i można reza podnieść poza kompa do napełniania :cool:

 

Thermochil jest już umocowany w zatoce na kilku opaskach - rozwiązanie okazało się na tyle solidne,że już tak chyba zostanie.

 

Najmniej jestem zadowolony z umiejscowienia coolteka 2x120. Zasłania zasilacz, ogólnie przydatność chłodnicy w tym miejscu jest dyskusyjna. Z plusów zasłoni nieco kable.

Po obiedzie lecę do Brico poszukać czegoś, co nadało by się na uchwyty.

Z jednej strony przykręcę chłodnicę za wiatraki do górnej blachy obudowy, szukam czegoś do złapania jej z drugiej strony od tyłu obudowy...

 

img4009m.jpg

 

 

 

 

Na koniec fotka mojej zakurzonej pompki- jeszcze dzisiaj czeka ją pucowanie i oplatanie kabelka na niebiesko. Pod pompką jej nowa podkładka antywibracyjna tzn stara podkładka pod myszkę ;) Dotnę na wymiar i powinno byćok. Do tej pory pompka stała od chyba 3 lat na gąbce do naczyń.

 

img4012r.jpg

 

Na koniec prośba o linki itp gdzieś zakupić srebrną maskownicę do napędu dvd.

Wiem,że są lian-li ale 50 zł+ wysyłka to ciut za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz tą nagrywarkę? Bo ja mam nie używane do Samsunga i Lite ONa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz tą nagrywarkę? Bo ja mam nie używane do Samsunga i Lite ONa

Na razie dozgonnie jestem wierny swojemu benq ;)

Dlatego srebrny front raczej ciężko będzie dorwać i szukam maskownicy. Jak nie to kupię spreya, ale pewnie średnio mi to wyjdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś gustowny kontroler 5,25" w sreberku i zatoka niepotrzebna - a do WC się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...