Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skabanos

Zestawy do warzenia piwa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

korci mnie spróbować samemu jakieś piwo uwarzyć, znalazłem na allegro (np to: http://allegro.pl/piwo-domowe-23litry-wszystko-co-potrzebne-butelki-i1210200682.html ) jakieś śmieszne zestawy "wlać wodę i gotowe", tylko zastanawiam się, czy to rzeczywiście jest takie proste oraz czy piwo tak otrzymane da się w ogóle pić ;) Chętnie bym spróbował, ale tylko wtedy, kiedy rzeczywiście produkt końcowy będzie strawny ;)

 

A, to moje "wlać wodę i gotowe" to tylko takie uproszczenie, wiem że tam się przygotowuje brzeczkę, potem się to długo fermentuje itp, zatem choć w przybliżeniu wiem na co się porywam :P

 

Jeśli macie z tym jakieś doświadczenia, tak w produkcji jak i degustacji, to doradźcie mi, będę bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie wypali, wyjdą ci jakieś niegazowe siki. Lepiej kupić piwo w sklepie, niż potem wylać 150 zł do WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy robił i bardzo sobie chwalił, tylko nie wiem jaki on zestaw kupował ani gdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli się zdecydujesz, kupisz i uwarzysz, to opisz efekty, niezależnie czy będą dobre czy też nie. Kusząca propozycja, ale jak czytałem to uwarzenie dobrego piwa jest nieporównywalnie trudniejsze niż dobrego wina, a to ostatnie nie zawsze mi wychodziło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy robił i bardzo sobie chwalił, tylko nie wiem jaki on zestaw kupował ani gdzie :E

Hej, to jak możesz to spytaj znajomego o jakieś szczegóły, będę wdzięczny. Może się okaże, że korzystał z czegoś podobnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem raz takie piwo, tyle że real ale. Wyszło niezłe, lepsze niż się spodziewałem. W smaku wypisz wymaluj jak kasztelan niepasteryzowany.

Tyle że jest z tym sporo zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem raz takie piwo, tyle że real ale. Wyszło niezłe, lepsze niż się spodziewałem. W smaku wypisz wymaluj jak kasztelan niepasteryzowany.

Tyle że jest z tym sporo zachodu.

Korzystałeś może z czegoś takiego, do czego link wcześniej wkleiłem? I sporo zachodu jak rozumiem głównie z uwagi na to, że fermentacja zajmuje miesiąc-dwa, tak? Czy też może jest to trudniejsze niż opisują to wszystko instrukcje, które można w necie znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś może z czegoś takiego, do czego link wcześniej wkleiłem? I sporo zachodu jak rozumiem głównie z uwagi na to, że fermentacja zajmuje miesiąc-dwa, tak? Czy też może jest to trudniejsze niż opisują to wszystko instrukcje, które można w necie znaleźć?

Sam robiłem piwo (teraz mało czasu mam na to) i wyniki są bardziej niż zadowalające. Ja robiłem piwo ze słodu a to wymaga więcej wysiłku i czasu ale i efekt lepszy. Z "gotowca" (ekstrakt słodowy chmielony - taki jak na aukcji) piwo też jest niezłe ale trzeba użyć 10-15 % mniej wody niż w przepisie. Cena za zestaw nie jest wygórowana ale sprawdź sobie ceny na Browamator.pl - nie jest może najtańszy ale największy asortyment i najdłużej zajmują się sprzedażą artykułów dla piwowarów.

Takie piwo z gotowca fermentuje 1 do 2 tyg. Później jeszcze powinno leżakować w butelkach min. 1 miesiąc. Na początku proponuje nie lager, bo to dolna fermentacja i może wyjść mało wyraziste w smaku, tylko jakiś ale albo bitter - piwa wyraziste i mocno chmielone, no chyba że takich nie lubisz.

Z butelek pet nigdy nie korzystałem więc nie wiem jak się sprawdzą, podobno są ok.

Pamiętaj żeby nie dodawać do butelek przy rozlewaniu cukru tylko glukozy (nie daje winnego posmaku).

Jeśli smakuje Ci tyskie i ma to byś tańsza alternatywa do naje....a to szkoda czasu. Jeśli chcesz poeksperymentować z różnymi gatunkami i smakami a oprócz tego masz zapał do tego to warto spróbować.

Polecam browar.biz jako źródło wiedzy o piwie i jego warzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawdź sobie ten materiał. Jest wszystko od podstaw i efekt końcowy piwa. To będzie mętne ale można robić też klarowne. Polecam bo to jest zajebiste hobby

 

 

Opłaca się warzyć piwo. Jest wiele metod i sposobów. Możesz używać gotowych kotów lub też je tuningować.

https://youtu.be/XzoPy7flOG4

korci mnie spróbować samemu jakieś piwo uwarzyć, znalazłem na allegro (np to: http://allegro.pl/piwo-domowe-23litry-wszystko-co-potrzebne-butelki-i1210200682.html ) jakieś śmieszne zestawy "wlać wodę i gotowe", tylko zastanawiam się, czy to rzeczywiście jest takie proste oraz czy piwo tak otrzymane da się w ogóle pić ;) Chętnie bym spróbował, ale tylko wtedy, kiedy rzeczywiście produkt końcowy będzie strawny ;)

 

A, to moje "wlać wodę i gotowe" to tylko takie uproszczenie, wiem że tam się przygotowuje brzeczkę, potem się to długo fermentuje itp, zatem choć w przybliżeniu wiem na co się porywam :P

 

Jeśli macie z tym jakieś doświadczenia, tak w produkcji jak i degustacji, to doradźcie mi, będę bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

korci mnie spróbować samemu jakieś piwo uwarzyć, znalazłem na allegro (np to: http://allegro.pl/piwo-domowe-23litry-wszystko-co-potrzebne-butelki-i1210200682.html ) jakieś śmieszne zestawy "wlać wodę i gotowe", tylko zastanawiam się, czy to rzeczywiście jest takie proste oraz czy piwo tak otrzymane da się w ogóle pić ;) Chętnie bym spróbował, ale tylko wtedy, kiedy rzeczywiście produkt końcowy będzie strawny ;)

 

A, to moje "wlać wodę i gotowe" to tylko takie uproszczenie, wiem że tam się przygotowuje brzeczkę, potem się to długo fermentuje itp, zatem choć w przybliżeniu wiem na co się porywam :P

 

Jeśli macie z tym jakieś doświadczenia, tak w produkcji jak i degustacji, to doradźcie mi, będę bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam,

Maciek

B

 

 

Opłaca się warzyć piwo. Jest wiele metod i sposobów. Możesz używać gotowych kitów lub też je tuningować.

https://youtu.be/XzoPy7flOG4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się natomiast oglądać tego badziewia z linku. Nazywanie brewkitu sztosem :rotfl: albo nawet kraftem, to duża przesada, to tak jakbyś po zalaniu zupki chińskiej mianował się "szefem kuchni". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież reklamuje ten swój śmieszny kanał więc czego oczekujesz :lol2:

Sama nazwa odstrasza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...