Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sevae

Pomysł na ciekawy artykuł

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy odpowiednie miejsce bo nie wchodzę raczej na forum. Skopiuję swój komentarz z jednego newsu (tak będzie najprościej :) ):

Fajnie by było jakby PClab zrobił ponowny test porównania jakości grafiki ATi vs nVidia ale ze ślepym testem :)

 

Tzn. powiedzmy przez pierwszy tydzień dostępny artykuł do komentowania ze zdjęciami i opisami jaka gra, jakie ustawienia (dla każdej gry po kilka z włączonym AA i bez AA itd. itp.) i dwa zdjęcia opisane A i B...

 

I czytelnicy przez tydzień mogą zdecydować w ankiecie które lepsze lub, że nie widzą różnicy... i tak z kilkoma grami. Po tygodniu podpisy do zdjęcie powinny się pojawić, że np. dla Crysis A-nVidia, B-ATi... ale dla innej gry A-ATi, B-nVidia (żeby nie wszystkie "A" były dla jednego producenta tylko pomieszane bo jakiś fanboy mógłby w jakiejś grze rozpoznać swoją firmę i wszędzie ocenić wyżej np. pierwsze zdjęcie dla każdej gry).

 

No i odpowiedni komentarz redaktora już co do jakości grafiki wraz z ujawnieniem producentów.

 

Ciekawie by było :)

 

EDIT: a oglądalność przez tydzień i trochę dłużej pewnie ogromna bo by linkowano do tego też w innych serwisach, czytelnicy z niecierpliwością oczekiwaliby wyniku :)

 

Co do tej ankiety to jeżeli technicznie byłoby trudne zgrabne zamieszczenie jej w takim tekście, link do niej mógłby prowadzić w inne miejsce, np. na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem stanowczo za, ciekawy pomysł z ukrytymi wynikami i ankietą

a potem rozczarowanie fanboja :P

bo zagłosował na konkurencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za. Bardzo dobry i mega ciekawy pomysł !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, ale i tak nic z tego nie będzie, zresztą jak wszystkie inny prośby i propozycje. Dlaczego nie? - bo tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiednie miejsce bo nie wchodzę raczej na forum.

a wielka szkoda, bo imho tutaj wiecej sie dowiesz niz pod newsami ;)

 

Co do tej ankiety to jeżeli technicznie byłoby trudne zgrabne zamieszczenie jej w takim tekście, link do niej mógłby prowadzić w inne miejsce, np. na forum.

jestem za. wszystkimi konczynami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam tych którzy blokują reklamy do wyłączenia na tydzień blokady jeżeli pojawi się artykuł który was zaciekawi i chcecie się odwdzięczyć za jego napisanie.

 

W związku, że ostatnio raczeni jesteśmy testami jednej obudowy, testami jednej "starej" karty, artykułami sponsorowanymi itd. (a ja nie mam okazji do wyłączenia blokady) zamieszczam listę tematów na artykuły bo chyba redaktorom pomysły się wyczerpały:

 

- test zasilaczy

 

- test UPSów

 

- porównanie jakości grafiki ATi vs nVidia ze ślepym testem.

 

- test firm kurierskich (puście przez każdą firmę trzy paczki z końca polski w tym jedną do jakiejś wsi, niech paczka bedzie pożądnie oznaczona a w środku miernik wstrząsów i niech pokazuje czy była przewożona zgodnie z oznaczeniami - czy pionowo ją trzymano, czas dostawy byście sprawdzili i czy można sprawdzić przy odbiorze paczkę) wiele osób z tego korzysta kupując sprzęt i by się przydało. Za to odblokowałbym was w Adblocku na rok.

 

- test sklepów internetowych przed świętami? Chociażby porównanie cen i łatwości obsługi (już pewnie nie zdążycie przed tymi świętami).

 

- naprawdę fajny byłby krótki teścik wentylatorów, zmierzyć głośność i przepływ powietrza, podać do tego cenę - i już.

 

- zrobiliście niezłą bazę 'schładzaczy' w dantejskim teście. To powinniście o to dbać i uaktualniać ją o nowe modele testując je na tej samej platformie.

 

- może porównanie w działaniu i szybkości dysków zewnętrznych na USB 2.0, USB 3.0, eSATA?

 

- poradnik ze zdjęciami jak od podstaw zmontować swój pierwszy komputer. No to by się wielu przydało. W tym techniki montowania chłodzenia, pierwsze uruchomienie i instalacja systemu, utworzenia macierzy dysków. Podajcie niebezpieczeństwa, na co uważać dobierając elementy, zasilacz, radiator pasujący do obudowy, procesor pasujący do płyty (a co, niektórzy mogą jaki procesor do jakiego gniazda). Takiego zbiorczego, dokładnego elementarza brakuje w sieci.

 

- Osobne systemy chłodzenia GPU, porównanie do konstrukcji referencyjnych i niereferencyjnych.

 

- Panele sterujące i kontrolery - czy warto?

 

- Test past termo-przewodzących.

 

- Wyciszanie i filtrowanie obudowy.

 

- Test kart TV i video. Opis funkcji i działania.

 

- Karty muzyczne dla graczy i dla innych osób. Co dla kogo się opłaca.

 

- Wielki test dysków SDD. (stosunek cena szybkość odczytu by się przydał).

 

- Moduł Peltiera a chłodzenie komputera, poradnik montażu, testy wydajności i zawodności.

 

- Test kart profesjonalnych w CAD, Maya itd. (wiadomo o jakie testy chodzi).

 

- Test monitorów profesjonalnych. Różnice w jakości obrazu poszczególnych modeli, testy w różnych programach (znowu CAD itd.). Do tego 30bit vs 24bit - czy warto i dla kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Nie rozumiecie, że oni was mają w nosie? Twoje odblokowanie na rok... pila czyta i sie smieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiech to zdrowie. To co "oni" myślą to mnie nie obchodzi za bardzo. Ważne, że ja jestem względem nich i siebie w porządku. Odblokowałem na trochę właśnie reklamy, bo recka GPU nowego od nV się ukazała i jak nawet ktoś się z tego pośmieje to mi niczego nie ubędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszystkie kostiumy:     Jest ich 30, aż dziwne, że część z nich nie wylądowała w jakimś sklepiku   biorąc pod uwagę, że devi robili wcześniej gry na mobilki.:D Niektóre z nich...   Nie wiem też skąd tyle narzekania. Są też "normalne" stroje, nie każdy musi latać z "gołą pupą".
    • Ale to co zostało kupione skoro ten xeon E3-1230V2 z linku wchodzi na tą płytę główną? Może Ci wysłali inny?
    • Szczerze mówiąc wydajność 4090 z niższym poborem W i ceną by mi wystarczyły. No ale właśnie, tu pojawia się kwestia ceny.   W ogóle to zastanawiam się czy do 5080/5090 przebiedować jeszcze na obecnej platformie pod 1440p UW, czy raczej nie ma to sensu. Bottleneck CPU będzie się zdarzać, ale myślę że to naprawdę tragiczne przypadki.   Jeśli budowałbym nową platformę to już raczej na 8800/9800X3D (nie wiadomo jakie oznaczenie będzie miała następna seria). 
    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Albo tak, dla zwolenników globalnego ocieplenia. Nawet ten wykres nie do końca jest dla nich korzystny. Jest on kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."   Dlatego męczą mnie te teksty, że globalne ocieplenie to niepodważalna prawda i jest milion dowód nie do obalenia, bo tak nie jest. 
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...