Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qba9933

Jak podłączyć drukarkę przez Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam podłączone dwa laptopy do intenretu przez wifi i komputer stacjonarny kablowo i chciałbym zrobić tak żebym mógł wysyłać plik do druku do mojej drukarki hp psc 2175 z tych trzech komputerów. Jak to zrobić co trzeba kupic. Mam router Tp-Link 54Mbps eXtended Range Wireless G AP Client Router TL-WR543G.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

 

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo instalujesz drukarkę na którejkolwiek z maszyn i ją udostępniasz innym(wymaga włączonego kompa) lub podłączasz drukarkę do routera przez USB(jeśli to możliwe) lub kupujesz/instalujesz drukarkę sieciową(jeśli to możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podłączenia do routera odpada bo nie ma on portu USB i zresztą jest na strychu i drukarka sieciowa też odpada bo to wymaga włączonego komputera. Wiec pozostaje mi tylko serwer druku na WiFi, ale wtedy musiałbym do komputera stacjonarnego kupować kartę WiFi czy komputer stacjonarny mógłby się przewodowo łączyć z drukarką a te dwa laptopy przez WiFi przez zakupiony serwer druku? Jakie polecacie te serwery druku WiFi do tych moich sprzętów (routera i drukarki)?

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka sieciowa to taka która ma port RJ-45. Przez ten port podłączasz ją bezpośrednio skrętką do rutera. Serwer druku to takie małe urządzonko które z jednej strony ma wejście na skrętkę a po drugiej port USB do podłączenia drukarki. Nie wiem po co Ty chcesz jakieś dodatkowe karty WiFi kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam tak zrobione w domu że w każdym pokoju mam gniazdko internetowe i kable z nich schodzą się do routera na strychu czy wystarczy jak drukarkę i komputer stacjonarny podłączę do tego gniazdka (drukarkę przez serwer druku i do gniazka a komputer stacjonarny bezpośrednio oczywiście z jakimś rodzielaczem - nie wiem jak to się fachowo nazywa)?

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem. Chciał bym się dowiedzieć jak połączyć Laptopa z windowsem 7 i normalnego kompa z XP w sieci bezbrzewodowej przez routera i jak dodać do tej sieci jeszcze drukarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę troche temat . Mam drukarkę z WiFi i chcę drukowac z laptopa bezprzewodowo . Jak to zrobic ? tzn. z samej drukarki . Laptop+drukarka = da sie tak ?? Bo wiem,że sie da podłączając drukarke pod router, ale nie mam jak tego zrobic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...