Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M4rud3R

Marudne Auto Marudzacego Czlowieka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Postanowilem, ze zaloze temat o tym czym jezdze. Dlaczego ? Nie wiem, na pewno nie zeby sie chwalic (bo nie ma czym ;-) ). Chyba tak dla faktu prowadzenia dyskusji ;-).

 

Na chwile obecna jezdze Mazdą Xedos 6 z 1993 roku.

 

Kilka suchych "faktow internetowych":

 

- rodzaj silnika Benzyna ( bez lpg )

- pojemność silnika (cm3) 1995

- układ/ilość cylindrów Układ V / 6

- skrzynia biegów manual, 5 biegów + wsteczny ;-)

- moc silnika (kW/KM) 106 kW / 144 KM

- max moment obrotowy (Nm) 170 przy 5000obr.

- prędkość maksymalna (km/h) 214

- przyspieszenie (0-100km/h) 9.4

 

Wymiary i masy:

- długość (mm) 4560

- szerokość (mm) 1700

- wysokość (mm) 1355

- rozstaw osi (mm) 2610

- min przestrzeń bagażowa (l.) 390

- masa całkowita (kg) 1710

 

Zużycie paliwa (cykl - l./100km):

- miejski 12.5

- pozamiejski 7.0

- mieszany 9.0

- pojemnosc baku 60l

 

Kola:

- rozstaw srub 5x114,3

- standardowa felga 15"

- standardowa opona 195/60 R15

 

Wyposazenie fabryczne:

eeeeee dosc tych suchych faktow, przejdzmy do tego co moj ma a czego mu brak ;-)

 

A wiec na poczatek mala weryfikacja danych internetowych ( mam do niego ksiazke co prawda, ale po niemiecku a ze ja "Ich verstehe nicht" <- nie wiem czy to poprawnie napisalem :E to ta ksiazka na nic mi sie nie przydaje)

Moj na pewno nie ma juz tych 144KM, 17 letni motor po drodze na pewno kilka(nascie) ich zgubil. Ile ? Nie wiem, na najblizsza hamownie mam 130km i poki co brak funduszy by sie tam wybrac.

Masa wlasna 1195kg, wg dr max masa calkowita to 1670kg.

Co do zuzycia paliwa tez sie nie zgadzam :E Moj przy mojej eksploatacji pali nieco wiecej ;-)

Ale mysle ze w 15l w miescie daje rade sie zmiescic wiec chyba nie jest tak zle, tym bardziej ze to pierwsze moje "normalne, pelno wymiarowe" auto ;-) ( Tikus byl autem , ale nie pelno wymiarowym ;-) ). Moj Xedosik 6 ma na liczniku 235k km. Czy to przebieg autentyczny ? Nie wiem. Nie mi to oceniac ;-).

Z wyposazenia w moim xedosie posiadam: 4x el. szyby, el. regulacja lusterek, el. szyberdach otwierany w 2 plaszczyznach, lusterka podgrzewane ( to musze zweryfikowac ale jak na razie okazji brak ;-), niby wszystkie xedosy mialy standardowo ten bajer ), klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, centralny zamek + alarm.

Xedos 6 to taka mazda 626 w troche innej budzie, ale sporo czesci nie pasuje od 626 - jak to zazwyczaj w zyciu bywa :E.

Moja wersja nie posiada podgrzewania foteli ( mialy ją wersje nastepne ) i automatycznej klimy ( nastepne wersje tez juz mialy dostepna ). Reflektory soczewkowe - bajer, ale rewelacji nie ma, chyba wolalbym zwykle lampy, no ale jak juz jest to jest nie ? ;-)

 

Plany co do auta:

 

Głowne:

- wymiana uszkodzonego reflektora

- uzyskanie wpisu z aktualnym przegladem auta :E

- zakup oryginalnych alufelg od xedosa 15 calowych, opon zimowych i zrobienie z nich kompletu na zime, aktualnie xed stoi na 16 calowych felgach, opony letnie tez musze kupic, ale ten temat w zime przerobie ;-)

- uporzadkowanie tematu z fotelami - fotel kierowcy jest rozerwany do gabki, tapicer w moim miescie krzyknal cene 200 pln/fotel, zwyklym materialem, z tego co patrzylem za 450zl mozna kupic komplet ( 2 fotele + kanapa ) obszyte alcantra, i chyba na takie rozwiazanie sie skusze

- sprzatniecie auta :E

 

Poboczne:

- montaz jakiegos car audio

- zrobienie klimatyzacji ( jest dosc dlugo nie uzywana, nie wiem w jakim jest stanie, wiec po nowym roku bedzie trzeba zajac sie tym tematem i zrobic klime aby w pelni dzialala )

- porobienie progow itp ( niestety czas robi swoje, ruda tez )

- marzy mi sie przemalowanie auta, nie z powodu ze kolor mi sie nie podoba czy cos, tylko dlatego ze auto bylo bite ( nie w moich rekach , i nie w rekach poprzedniego wlasciciela ), i poszczegolne elementy roznia sie nieco od siebie kolorystycznie - sami wiecie jak z tym jest )

- zmiana kolektora wydechowego

 

Fotki auta pojawia sie gdy uzyskam wpis o waznosci badania technicznego , wtedy zabiore xedosika na myjnie, i zrobie fotki z aktualnego stanu i wygladu auta ;-)

Igla to to nie jest, ale i sprzedajacy przynajmniej nie sciemnial ze "panie nowka sztuka nie bity salonowy" ;-)

Pierwsze fotki ( przepraszam ze brudna madzia ;-) )

 

 

cfc3d8f6f2690eb3med.jpg

f2afcec38e378d72med.jpg

be8c867586ee2c8fmed.jpg

0ed8d06280b71ffamed.jpg

79a702f655417f8amed.jpg

 

Na chwile obecna brak fotek wnetrza. Fotki wnetrza pojawią sie dopiero gdy uporządkuję sprawe z fotelami, sprzątne troche w srodku i chociaz raz umyje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde ale to ma wysoko max moment :P No wiem, wiem japończyk i pewnie wcale nie tak wysoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś?

I tak powiesz że przepłacił, bo nie kupił w cenie poniżej okazji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmnie zawsze xedy się podobały i gratuluje autka i zapraszam do rodziny mazdaspeed.pl coraz więcej Mazd juz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tam konto tez ( mam na mysli mazdaspeed.pl ), ale tam poki co wypytywalem raczej o intrygujace mnie rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powiesz że przepłacił, bo nie kupił w cenie poniżej okazji :E

 

 

 

Nie,po prostu sam się na taką zapatruję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna sie dogadac ;-) Wtedy szybciej kupie inne :P ( chyba ze masz octavie , wtedy mozemy pomyslec nad zamiana :P )

a tak na powaznie:

przemysl zakup powaznie ;-) ( nie zebym chcial zniechecic, ale ja juz sie co nieco dowiedzialem na wlasnej skorze o tym autku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej myj auto i zdjęcia wrzucaj :E A nie marudź nam tu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500 za Xedosa? :hmm:

czekamy na fotki

To duzo czy malo jak za Xedosa 6 ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie tanio jak dla mnie niestety :/ No cos zycze bezawaryjnej jazdy, to swietne auto, sam sie przymierzam albo do swapa u siebie albo do xedosa :) Silnik jedyny sluszny, pieknie brzmi i kreci sie wysookoo, stad ten moment. Z tego rocznika to podejrzewam, ze 7700 odcinka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mysle ze w 15l w miescie daje rade sie zmiescic wiec chyba nie jest tak zle, tym bardziej ze to pierwsze moje "normalne, pelno wymiarowe" auto

 

Dużo... naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt 15 dość sporo, kumpla 323F z takim samym motorem pali w mieście 11-13L przy dość częstym butowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Loner

Ło kurde ale to ma wysoko max moment :P No wiem, wiem japończyk i pewnie wcale nie tak wysoko ;)

Około 95% max. momentu jest dostępne od 3000 rpm, więc nie jest źle :] (przynajmniej po wyjechaniu z fabryki :P)

 

 

 

Fajne auto, wygląda świetnie. Zawsze mi się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po prostu jestem przyzwyczajony do tego że u mnie max moment jest zauważalnie niżej ;) Dlatego na liczby w okolicach 5k rpm tak reaguję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie tanio jak dla mnie niestety :/ No cos zycze bezawaryjnej jazdy, to swietne auto, sam sie przymierzam albo do swapa u siebie albo do xedosa :) Silnik jedyny sluszny, pieknie brzmi i kreci sie wysookoo, stad ten moment. Z tego rocznika to podejrzewam, ze 7700 odcinka :D

Na starcie wymienilem obie sprezyny przednie ( jedna byla peknieta , druga bo pomyslalem ze to trzeba wymieniac parami )

Teraz wymienilem: uszczelka pod przednia pokrywa ( 60 pln ) , klocki przod + klocki tyl ( 180 pln , bo znajomy mial akurat znizki i mi zamowil ), tarcze na tyl ( 2x85 pln ), oba przeguby przednie ( 2x249 pln ) , wahacz prawy przod ( 329 pln ) , lacznik stabilizatora ( 39 pln ) , mocowanie wahacza ( 59 pln ), olej w silniku , filtr powietrza i oleju , pasek od alternatora i wspomagania ( w sumie te ostatnie razem 200 pln ). Wiec cena juz wyzsza ;-) Nie licze robocizny ;-) No ale kupujac bylem po czesci swiadomy tego ze eksploatacja bedzie nieco drozsza niz golfa ;-)

Co do tego spalania: w sumie nie wiem czy na pewno tyle pali, bo poki co nie bylo zatankowane na full ;-) Moje wyliczenia wyszly mi z sumowania dzielenia i takiego tam prowizorycznego liczenia tankowan w przedziale 20 - 45 pln ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że to nie chodzi o maksymalne wartości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinien spalać 2-3 litry mniej, chyba że robisz krótkie odcinki i non stop 7k rpm, to wtedy niestety nie ma że boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety przewaznie krotkie odcinki ;/ Tzn w dzien krotkie w nocy dluzsze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Moze bedzie lepiej na wiosne jak wszystko sie uda zalatwic i zrobic tak jak jest zamysl , czyli blacharka + zmiana koloru ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo sprawdzenie spalanie to tylko na tankowanie do pełna ;) No chyba że tankujesz za te 50 i jeździsz do zgaśnięcia :P

 

 

ps.

Jak to już pisałem na PW zazdroszczę brzmienia V6 ;) Mocy czy momentu nie bo teoretycznie jednego mam trochę mniej a drugiego trochę więcej heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory tylko raz zgasl z braku benzy :E na szczescie juz pod domem ;-)

No ale w porownaniu z tico , tutaj mam przynajmniej sygnalizacje rezerwy :E a nie to co tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...