Skocz do zawartości
GIZIU

Eksport maili z Thunderbird 3 do Outlook 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety z żalem muszę się pożegnać z Thunderbirdem 3 (wysłane maile pojawiają się po kilku minutach w folderze Wysłane). Postanowiłem więc dać szansę Outlook'owi 2010. Czy ktoś zna prosty sposób na eksport maili do Outlook 2010 ? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, udało mi się eksportować maile z Thunderbirda do plików *.eml ale nie mogę zainstalować ani Outlook Express ani Windows Live Mail. Czy jest jakiś program którym importuję te maile prosto do Outlook 2010 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynika problem? Jaki system?

 

Z tego co widzę Outlook 2010 ma opcje importu maili z Eudory, ACT i Lotusa.

Zobacz czy któryś z nich ma możliwość importu maili w formacie .eml i po problemie

 

Zawsze możesz zainteresować płatnymi rozwiązaniami jak np: to

Edytowane przez Klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Import z ".eml" jest bardzo prosty

Majac :

- Windowsa XP zawsze w systemie masz Outlook Express !

- Windowsa Viste i Windowsa 7 zawsze w systemie masz Windows Mail

- Majac jakakolwiek wersje Office'a to masz zawsze outlook'a, ale tu sie nie za bardzo da - chyba ze zmienisz rozszerzenia w plikach z ".elm" na ".msg"

 

Import do Outlook Express i do Windows Mail nastepuje poprzez zaznaczenie plikow ".eml" i przeciagniecie ich do katalogu ( no skrzynka odbiorcza )

 

Jest jedno podstawowe zastrzezenie : Lacznie maile nie moga przekroczyc 2GB pojemnosci jesli przekraczaja to nie ma szans na prace w tych programach

 

Outlooki Offis'owe maja rowniez ograniczenie bezpieczenstwa do 2-2,5 GB, ale moga przyjac wieksza ilosc maili. Matomiast wtedy praca z nimi jest niekomfortowa, muli, przycina podczas pobierania, maile wchodza nie pokolei

 

Mam nadzieje ze choc troche pomoglem

Pozdrawiam

Kalwap100

 

Ps

TB od wersji 3 i w gore nie ma ograniczen pliku magazynowego z poczta (W nizszych z serii 1 i 2 do 2,0 GB )

TB maile przeniesione do innego katalogu niz Odbiorcza nie trzyma ich juz w pliku INBOX tylko w nowym

TB Indexacja automatyczna i krotkotrwala

 

Outlooki :

Nawet jak przeniesiesz maile poprzez Archiwizacje i wyexportujesz je do nowego pliku ".PST" to wielkosc glownego ".PST" nie ulegnie zmianie musisz jeszcze dokonac kompaktowania - polecam naprawe pliku ".PST" przed jego exportowaniem i kompaktowaniem

Indexacja przez windows serch - do bani i mulaca przez caly czas prace na systemie przy duzej ilosci maili

 

Wniosek : TB prawie bezobslugowy

Outlook zawsze problemy i mieszanie z mailami

Edytowane przez kalwap100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, udało mi się eksportować maile z Thunderbirda do plików *.eml ale nie mogę zainstalować ani Outlook Express ani Windows Live Mail. Czy jest jakiś program którym importuję te maile prosto do Outlook 2010 ?

Plików *.eml nie zaimportujesz do Outlooka 2010. On łyka *.msg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

vhp

Powtorze co napisalem ... nastepnym razem poczytaj uwaznie, bo ja wiem o czym pisze ... zwracajac uwage na szczegoly ...

 

Powyzej napisalem :

" Majac jakakolwiek wersje Office'a to masz zawsze outlook'a, ale tu sie nie za bardzo da - chyba ze zmienisz rozszerzenia w plikach z ".elm" na ".msg" ",

 

a Outlook 2010 jest czescia pakietu Office prawda ? No chyba ze sie myle, ale w to watpie ;)

 

Zanim kogos skrytykujesz, dokladnie przeczytaj co krytykujesz ...

 

 

Pozdrawiam i przepraszam za offtopik bedacy wyjasnieniem

Kalwap100

Edytowane przez kalwap100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O temat sprzed 6lat... :)

Edytowane przez Luqe191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunderbird to PST for Mac is very easy to use, just follow 3-4 steps and it's easy to migrate, configure, install and filter all your files. The converter tool can easily transfer unlimited files without making mistakes and distractions. Works easily on Mac 10.10 10.11 10.12 10.13 10.14.

Edytowane przez Cheyenne12joy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...